Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Luffa

"Oryginalna egipska luffa - można stosować jako gąbkę do kąpieli, przy peelingu, masażu itp.; wykorzystywana jest także jako element dekoracyjny.
Luffa jest całoroczną rośliną pnącą z pięknymi żółtymi kwiatami. Jej owoce są cylindryczne, a podczas dojrzewania wnętrze transformuje się w gęstą sieć włókien na kształt siatki. Jest to jedyna znana roślina, która jest hodowana i może być używana właśnie jako gąbka. Najwartościowsze i największe luffy pochodzą właśnie z Egiptu. Ich wysoka jakość wiąże się przede wszystkim z glebą, na której rosną, nawadnianą wodami Nilu, a także klimatem o niewielkiej wilgotności. To przede wszystkim odróżnia egipską trukwę od rośliny pochodzącej z Indii. Luffy były uprawiane przez setki lat w celu wprowadzenia luksusu podczas kąpieli. W orientalnych łaźniach arabskich były używane przez stulecia do delikatnego i naturalnego masażu całego ciała. Teraz jest to ogólnodostępny luksus dla każdego."


Jakiś czas temu dostałam w prezencie do zamówienia i do tej pory bałam się jej wypróbować :D

2 komentarze :

  1. ona czasami jest też zatapiana w mydłąch, takich ciętych z bloku na plasterki :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...

Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka