Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Wyniki konkursu noworocznego

Bez zbędnego owijania podaję wyniki konkursu. Pewnie nie możecie się doczekać ;)






Osoby wyróżnione żółtym kolorem proszę o kontakt poprzez formularz umieszczony w pasku bocznym bloga. Nie zapomnijcie podać swoich danych adresowych :)


Czytaj dalej...

Płomienna siedemnastka, Janet Evanovich

Na blogu cyklicznie pojawiają się recenzje książek Janet Evanovich, których bohaterką jest zabawna i ukochana przez wielu czytelników na świcie, Stephanie Plum. Niedawno miała premierę siedemnasta część cyklu o Łowczyni Nagród. I na pewno jesteście ciekawi, co nowego wydarzyło się w Grajdole ☺

Stephanie Plum w dalszym ciągu ściga NS- ów (przestępcy, którzy nie stawili się w sądzie), mężczyznę oskarżonego o napad z bronią i emerytowanego wampira. Na zlecenie swojego szefa, a zarazem obleśnego wuja, musi również schwytać cyrkowego niedźwiedzia. Wydaje się Wam to dość mocno zakręcone?! Dodajcie do tego morderstwa ze specjalną dedykacją dla Steph, kulinarnego stalkera oraz uroczne oko, które w znacznym stopniu zmienia jej życie miłosne i erotyczne. W tym tomie działo się, oj działo...

Stephanie Plum znana jest ze swojej nieporęczności w świecie przestępczym. Jednak jakimś cudem zawsze udaje jej się znaleźć w centrum uwagi bandziorów wszelkiej maści. Niebezpieczeństwa ciągną do niej jak do miodu i tylko dzięki czujności Morellego i Komandosa wychodzi cało z wszelkich opresji. Nie mniej jednak jej pościgi za NS-ami wydają się dość brawurowe, a kolejne zatrzymania coraz bardziej spektakularne. Sami musicie przyznać, że wiezienie starszego mężczyzny do sądu, w trumnie lub ganianie za nagim facetem ze wzwodem to dość oryginalne pomysły, nawet jak na Stephanie. Smaczku kolejnym historiom dodaje Lula, której barwna przeszłość i jeszcze barwniejsza osobowość doprowadza do mega komicznych komplikacji. Uwielbiam Lulę za jej dosadność, bezkompromisowość i dziecięcą szczerość, a najbardziej lubię ją za kulinarne porównania, które zawsze potrafią mnie rozbawić. A jak już jesteśmy przy kuchni... W życie Stephanie wkracza Dave, który na siłę próbuje nauczyć ją gotować i zdobyć jej serce. Staje się osobistym stalkerem... 

Ale dla Janet Evanovich to za mało. Ona przyprawia o palpitacje serca wprowadzając znaczące zmiany w trójkącie Steph- Morelli- Komandos. Wreszcie mamy okazję ujrzeć Komandosa w romantycznej i dość odważnej erotycznej odsłonie. Takich komplikacji uczuciowych zupełnie się nie spodziewacie. 

W „Płomiennej siedemnastce” jest czas na śmiech ale i na chwile grozy. Seryjny morderca nie boi się zdemaskowania i podrzuca swoje ofiary coraz bliżej Stephanie, a dedykacje przypięte do ciał są zwieńczeniem szaleństwa. Rozwiązanie może zaskoczyć.

„Płomienną siedemnastkę” jak i całą serię polecam miłośnikom literatury lekkiej, zabawnej, z bohaterami, o których trudno zapomnieć. Typowy amerykański humor, prosty, bazujący na stereotypach, momentami dosadny oraz bardzo plastyczne i sugestywne opisy sprawiają, że trudno zachować powagę. Myślę, że to lektura przydatna, bo przecież śmiech to zdrowie :)






„Płomienna siedemnastka” Janet Evanovich, Fabryka Słów, Lublin- Warszawa 2016






1. Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy
2. Po drugie dla kasy
3. Po trzecie dla zasady- recenzja
4. Zaliczyć czwórkę
5. Przybić piątkę
6. Po szóste nie odpuszczaj- recenzja
7. Szczęśliwa siódemka
8. Ósemka wygrywa 
9. Wystrzałowa dziewiątka- recenzja
10. Dziesięć kawałków- recenzja

11. Najlepsza jedenastka
12. Parszywa dwunastka- recenzja

13. Złośliwa trzynastka- recenzja 
14. Odlotowa czternastka 
17. Płomienna siedemnastka



Czytaj dalej...

Nie zmienił się tylko blond, Agata Przybyłek

Nic nie jest nam dane na zawsze, a szczęście bywa ulotne.

O czym boleśnie przekonała się Iwonka. Wydawało jej się, że stabilna sytuacja życiowa i rodzinna to wszystko na co może liczyć i co będzie dla niej satysfakcją jeszcze przez długie lata. Jednak biuściasta pani Adelka staje się przyczyną rozpadu małżeństwa i początkiem niefortunnych zdarzeń, które z jednej strony przynoszą klęskę, a z drugiej stają się siłą napędową, która buduje i otwiera nowe, nieoczekiwane drogi, nadzieje, szanse.
Czytaj dalej...

Akuszerka, Katja Kettu

Miłość to z założenia uczucie piękne, niepowtarzalne, niosące dary uszlachetniające duszę, ciało i umysł. Co jednak, kiedy miłość łączy kata i ofiarę, kiedy rodzi się wśród brzydoty, brutalności i eskalacji nienawiści? Czy staje się ona ucieczką czy przeznaczeniem, kłamstwem czy prawdziwym uczuciem?
Czytaj dalej...

Behawiorysta, Remigiusz Mróz

Do tej pory każda przeczytana książka Remigiusza Mroza przynosiła ten cudowny stan zaskoczenia i czytelniczej satysfakcji. Najnowsza powieść autora, „Behawiorysta”, jeszcze przed oficjalną premierą, została okrzyknięta bestsellerem i najlepszą pozycją w jego dorobku. Ciekawość nie dała mi spokoju i najszybciej jak było to możliwe, sięgnęłam po powieść.
Czytaj dalej...

Potomkowie, Tosca Lee

Elżbieta Batory to postać szalenie kontrowersyjna, a jej życie pełne tragedii, bestialstwa, sadyzmu. Dlatego nie dziwię się, że pobudza wyobraźnię i jest bohaterką bądź inspiracją wielu dzieł muzycznych i literackich. Tosca Lee wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich czytelników i przy udziale wielu sympatyków historii stworzyła „Potomków”, w której przeszłość odgrywa znaczącą rolę.
Czytaj dalej...

Emigrantka- Pax- lista




Jeżeli ktoś przegapił zapisy do najnowszej Emigrantki, a ma ochotę dołączyć do zabawy, to serdecznie zapraszam. Proszę o kontakt za pomocą formularza umieszczonego w pasku bocznym bloga :)


Czytaj dalej...

Styczniowe zapowiedzi z gatunku Literatura Faktu





„Dobranoc, Auschwitz” Aleksandra Wójcik, Maciej Zdziarski, Znak
 
Polacy, którzy przeżyli Auschwitz. Ostatni moment, by posłuchać ocalonych.

Józef Paczyński, rocznik 1920. Więzień numer 121 – z pierwszego transportu, fryzjer komendanta Rudolfa Hössa. Na pytanie, czemu nie poderżnął mu gardła, będzie musiał odpowiadać przez całe życie.
Marceli Godlewski, 1921, AK-owiec, egzekutor Kedywu. Po wielu miesiącach przesłuchań trafia do obozu, skąd ucieka przy pierwszej okazji.
Lidia Maksymowicz, najmłodsza. Uwięziona jako trzyletnia dziewczynka. Wystraszone dziecko ukrywające się pod pryczą przed wzrokiem doktora Mengele.
Karol Tendera, więzień numer 100 430. Zakażony tyfusem w ramach eksperymentu medycznego. Nigdy nie pogodzi się z tym, że można bezkarnie mówić o „polskich obozach zagłady”.
Stefan Lipniak, 1924. Czterdzieści cztery miesiące za drutami. Cała młodość. Niewiele o tym mówi, bo życie to nie tylko obóz.
Mija 70 lat. Byli więźniowie Auschwitz nadal żyją i są wśród nas. Spotykamy ich na ulicy, w tramwaju, w aptece. Mijamy w pośpiechu, nie zwracając uwagi. Wciąż mają dużo do opowiedzenia. Oto ich historie.


 „Brutalna kołysanka” Anna Malinowska, Agora 

Wstrząsający reportaż o losach dzieci uprowadzonych przez Lebensborn – nazistowską organizację powołaną w celu hodowli dzieci cennych rasowo.

Lebensborn to jedna z najczarniejszych legend II Wojny Światowej. Powołana do życia w 1935 roku przez Reichsfuhrera SS Heinricha Himmlera, miała być hodowlą czystych rasowo Niemców. Oficjalnie Lebensborn miała pomagać niezamężnym matkom i ich nieślubnym dzieciom. Prawda jednak okazała się bardziej wstrząsająca. Roman Hrabar, polski adwokat z Katowic po kapitulacji Niemiec zdemaskował prawdziwe zbrodnicze oblicze tej organizacji. Ale przede wszystkim odnalazł i przywiózł do Polski tysiące zrabowanych dzieci. W książce Anny Malinowskiej opowiadają one o swoich niezwykłych losach.

Książkę poleca Magdalena Grzebałkowska, finalistka Nike, autorka książki "1945. Wojna i pokój".


„Mogło być inaczej” John Brooks, Prószyński i s- ka

Dziecko adoptowane w Polsce przez amerykańskie małżeństwo i historia, którą powinien poznać każdy, kto ma problemy z dzieckiem.

W 1991 r. John Brooks i jego żona Erika adoptowali w Polsce czternastomiesięczną dziewczynkę. Nadali jej imię Casey. Przez kilkanaście lat John, Erika i Casey byli szczęśliwą rodziną. W wieku dojrzewania u Casey pojawiły się objawy poważnych zaburzeń emocjonalnych, niespodziewane napady złości i agresji, depresja i skłonności samobójcze. John i Erika przez kilka lat szukali pomocy psychologicznej. Nie znaleźli jej, a wyjaśnienie zaburzeń, na które cierpiała Casey pojawiło się zbyt późno.

"Mogło być inaczej" to książka o rodzicach, którzy desperacko poszukiwali pomocy, starając się ochronić swoją adoptowaną córkę, przed nią samą. To książka o rodzicach, którzy – podobnie jak wielu spośród nas – nie potrafili dostrzec, z jak poważnymi problemami boryka się ich dziecko, ani nie wiedzieli, w jaki sposób można próbować je rozwiązać. To wreszcie książka o rodzicach, którzy – chociaż przegrali walkę – nie spoczęli, dopóki nie zrozumieli, dlaczego tak się stało. To w końcu książka o ojcu Casey, autorze tej książki – książki, która może uratować niejedno życie.


„Zagadki kryminalne PRL” Kazimierz Kunicki, Tomasz Ławecki, Bellona

„Zagadki kryminalne PRL” to dwadzieścia mrożących krew w żyłach opowieści o głośnych zbrodniach, w wielu przypadkach seryjnych, które wydarzyły się w ciągu 45 lat istnienia Polski Ludowej we wszystkich społecznościach – od wiejskiej i małomiasteczkowej po wielkomiejską, a także w najróżniejszych środowiskach – chłopskim, robotniczym, studenckim, inteligenckim a nawet, co bardziej szokowało dawniej niż obecnie, intelektualnym. Część morderstw pozostała w ogóle niewyjaśniona, wiele rozwikłano tylko częściowo, a niektóre stanowią do dziś zagadkę, którą współcześni prawnicy, kryminolodzy i historycy usiłują rozwiązać, korzystając z materiałów Instytutu Pamięci Narodowej oraz współczesnych metod badań kryminalistycznych.
Autorzy „Tajemnic kryminalnych PRL”– Kazimierz Kunicki i Tomasz Ławecki mają w dorobku po kilkadziesiąt książek, w tym szereg pozycji popularnonaukowych, reportaży z kraju i ze świata, przewodników turystycznych, esejów oraz biografii sławnych Polaków. Znaczną część z nich napisali wspólnie, jak choćby opowieści o wydarzeniach „spisanych krwią” wydanych pod tytułem „Śladami słynnych zbrodni” (we współpracy z Lilianą Olchowik-Adamowską), w których nawiązywali do historycznej konwencji pitawala, jak od XVIII wieku nazywano zbiory kronik i sprawozdań z procesów kryminalnych. Tamta książka obejmowała wielowiekowy okres do końca okupacji niemieckiej, w tej natomiast autorzy zajmują się problemami zbrodni i kary z czasów nie aż tak odległych, a jednak odchodzących z wolna w zapomnienie.





Czy któraś z książek wzbudziła Wasze zainteresowanie? 


 
Czytaj dalej...

Konkurs Noworoczny

Na dobry początek 2017 roku proponuję Wam, drodzy czytelnicy, banalnie prosty konkurs :)





Zasady konkursu:

1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Aleksandrowe myśli
2. Nagrody pochodzą z prywatnej biblioteczki właścicielki bloga (stan bardzo dobry)
3. Nagrodą w konkursie są książki "Bez słów” Mia Sheridan, „Ugly love” Colleen Hoover, „Pierwsza na liście” Magdalena Witkiewicz, „We dnia, w nocy” Agata Kołakowska, „Niewypowiedziane słowa” Agata Kołakowska
4. Konkurs trwa od 03.01.2017 do 17.01.2017 do godz. 23:59.
5. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.
6. Aby wziąć udział w konkursie użytkownik musi w komentarzu pod tym postem wyrazić chęć udziału w konkursie i dokonać wyboru jednej z wyżej wymienionych książek.


* będzie mi bardzo miło jeżeli zostaniesz obserwatorem bloga Aleksandrowe myśli
* możesz polubić profil bloga na Facebooku
* możesz umieścić informacje o konkursie na swoim blogu  :)

 
7. Konkurs skierowany jest do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
8. Zwycięży pięć osób, które zostaną wyłonione poprzez losowanie.
9. Ogłoszenie wyników nastąpi około 20.01.2017 r. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przesunięcie tego terminu, o czym poinformuję na łamach bloga.
10. Po ogłoszeniu wyników konkursu poproszę o przesłanie danych osobowych. Nagroda zostanie wysłana do zwycięzców w ciągu 21 dni roboczych na adres wskazany przez laureatów konkursu.
11. W konkursie można wziąć udział tylko raz.
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adres mail: aleksnadra@interia.eu




Powodzenia!

 
Czytaj dalej...

Na jej rozkazy, A.M. Chaudière, A. Caligo

Związek nie zawsze jest konsekwencją miłości, gwałtownej namiętności czy porozumienia dusz. Czasem jest następstwem potrzeby bliskości, strachem przed samotnością, a także zaspokojeniem apetytu na nietypowe żądze i folgowaniem własnej cielesności bez zbędnego poczucia wstydu.
Czytaj dalej...

Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka