Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Szkoła piękności w Kabulu. Za zasłoną afgańskiej kobiety" Deborah Rodriguez

Do książki podeszłam z wielkim sceptycyzmem. Cóż ciekawego może być w historii amerykanki prowadzącej w Kabulu Szkoły piękności. Jednak kiedy zaczęłam czytać, poznawać historie afgańskich kobiet, o ich kulturze która w dalszym ciągu jest dla nas okryta płaszczem tajemnicy, książka okazała się tak interesująca, że wciągnęła mnie na dobre.
W zakładzie fryzjersko- kosmetycznym kobiety się relaksują, otwierają i zdradzają swoje historie. Poznajemy ich najskrytsze sekrety, pełne bólu opowieści o biedzie tak wielkiej, że aby przeżyć, dzieci są sprzedawane do pracy, oddawane innym w opiekę bądź wydawane za mąż ledwo staną się kobietami. Poznajemy również losy więźniarek, które odsiadują wysokie wyroki tylko dlatego, że zostały zgwałcone lub uciekły od brutalnych mężów. Te szokujące rzeczy, historie nadal dzieją się w Kabulu i innych krajach muzułmańskich.
Mnie kobiecie wykształconej, europejce wszystkie te opowieści wydają się przerażające i barbarzyńskie.
Z książki dowiadujemy się również, po raz kolejny, że wojna nie dotyczy tylko mężczyzn, że nie tylko oni znoszą jej ciężar, że nie tylko oni polegli i stracili w niej wszystko.  Często większy ciężar i okropieństwa wojny znoszą kobiety, które pozostają  same i muszą chronić, bronić i dbać nie tylko o siebie ale i o swoją rodzinę.
Tego wszystkiego możemy się dowiedzieć z kart książki "Szkoła piękności w Kabulu" . Polecam.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka