Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Niewypowiedziane słowa, Agata KołakowskaRutyna i proza życia to wróg numer jeden każdego związku. Jest kilka sposobów na podsycenie ognia miłości ale trzeba uważać by się przy tym nie poparzyć.

Dokładnie w takiej sytuacji znaleźli się bohaterowie najnowszej powieści Agaty Kołakowskiej "Niewypowiedziane słowa". Dwie pary na życiowym zakręcie, o krok od małżeńskiego, partnerskiego kryzysu. Od nich zależy czy postawią właściwy krok w kierunku szczęśliwej przyszłości, czy nie zrobią nic i pozwolą rządzić nudzie.

Łucja i Andrzej oraz Hanna i Mariusz tworzą wzorowe związki. Z pozoru. Pod płaszczykiem pozorów, uległości, wygody, przyzwyczajenia tli się chęć wyrwania z okowów prozy życia. Przypadkowe spotkania wnoszą powiew świeżości, oryginalności, obietnicy spełnienia. Czy obie pary są gotowe pójść za głosem serca? A może pozostaną pod władzą rozumu i rozsądku?

Proza życia, rutyna i jeszcze niezgodność charakterów to obecnie najwięksi wrogowie związków. Łatwo jest marudzić i narzekać, trudniej zmusić się do działania i zawalczyć o udane pożycie małżeńskie. Agata Kołakowska przedstawiła w swojej książce pary, które pierwotnie, na początku drogi we dwoje, przyciągały się odmiennymi charakterami. Niestety dość szybko okazuje się, że brak wspólnych tematów do rozmów i brak zrozumienia dla swoich pasji, prowadzi do coraz większych rozłamów, nieporozumień i w konsekwencji rozstań. Po latach okazuje się, że to co ich łączy to jedynie wspólne nazwisko i zobowiązania. Czy mimo wszystko można coś zrobić by uratować miłość? Rozwiązania jakie proponuje autorka są dość kontrowersyjne. Pani Agata stawia swoich bohaterów wobec ogromnego dylematu moralnego, społecznego, światopoglądowego. Nie ułatwia im podjęcia decyzji i komplikuje prognozę na szczęśliwą przyszłość.

Bardzo podobała mi się płynność tekstu, lekkość pióra i sięgnięcie po tematykę, która jest "na czasie". Agata Kołakowska wykreowała postacie żywe, obdarzone bogatą paletą przeżyć, doświadczeń, traum z przeszłości, bolesnych wspomnień. Od samego początku każda z postaci wzbudza inne emocje. Jednych lubimy bardziej, innych mniej ale na pewno nie są nam obojętni, a koleje ich losów zmuszają do wielu interesujących przemyśleń.
Lektura "Niewypowiedzianych słów" to czysta przyjemność. Jak na powieść obyczajową akcja jest dość dynamiczna, zwrotna, trzymająca w szachu ciekawości.

"Niewypowiedziane słowa" to powieść o dotkliwej samotności wśród osób nam najbliższych oraz umiejętności radzenia sobie z szarą, nudną codziennością, prozą życia i odmiennością oczekiwań od rzeczywistości."Niewypowiedziane słowa"  Agata Kołakowska, Prószyński i s-ka, Warszawa 2016

Recenzja napisana dla serwisu DlaLejdis :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka