Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Pani mnie z kimś pomyliła, Ilona Łepkowska

Ilona Łepkowska to najbardziej znana polska scenarzystka, producentka telewizyjna i filmowa. Na jej koncie jest wiele prestiżowych nagród i dowodów uznania od krytyków i fanów jej ogromnego talentu. Dziś możemy podziwiać ją w nowej roli, pisarki. "Pani mnie z kimś pomyliła" to debiut literacki Ilony Łepkowskiej, i aż dziw bierze, że stało się to dopiero teraz.

Bohaterką książki jest kobieta w średnim wieku, rozwódka, matka prawie dorosłej córki i tłumaczka języka włoskiego. Zrządzeniem losu trafia na plan nowego programu typu reality show. Ma pracować przy jego obsłudze, ale z dnia na dzień staje się jego gwiazdą. Szumnie wkracza w świat celebrytów. Musi się w nim odnaleźć i jednocześnie nie zagubić siebie. Czy jej się uda?

Bardzo szybko polubiłam Joannę i z ciekawością śledziłam wszystkie jej poczynania. Poznajemy kobietę, która boryka się z trudnościami dnia codziennego. Jako zdradzona, upokorzona, rozwiedziona samotna matka musi mocno się napracować żeby zapewnić sobie i dorastającej córce godziwe warunki życia i jako taką stabilizację. Zarobki tłumacza języka włoskiego nie są spektakularne i zaspokajają jedynie podstawowe potrzeby. A Joanna i Miśka chciałyby przestać martwić się o przysłowiowe "jutro" i ograniczać się w swoich pragnieniach i marzeniach. Dlatego praca przy nowym reality show może stać się odpowiedzią na ich modlitwy. Jednak kapryśny los bywa przewrotny. Joanna otrzymuje wyjątkową szansę. Może stać się sławna i bogata. Któż po cichu nie marzy żeby być gwiazdą, być idolem, być rozpoznawalnym.

Jak ta wrażliwa, czuła, ciepła kobieta odnajdzie się w świecie bardzo brutalnym, niejednoznacznym, porywającym z siłą wodospadu? Razem z Joanną wkraczamy w gniazdo żmij i obserwujemy nieustanną, bezpardonową walkę o oglądalność, o pozycję, o granty, o władzę. Ilona Łepkowska z z humorem, z ironią opisuje kulisy show- biznesu. W dobrym tonie, z lekką dozą uszczypliwości odsłania fakty, demaskuje plotki i ukazuje całą, szczerą i brutalną prawdę o świecie, którego jesteśmy blisko, ale zupełnie nam nieznanego. Joanna pozwala nam zaobserwować jak wiele wysiłku kosztuje pozostać sobą, kiedy wszyscy wokół oczekują od ciebie czegoś zupełnie innego. Joanna pokazuje nam również jak łatwo jest sprzedać swoje życie nawet o tym nie wiedząc i jak trudno jest wrócić do rzeczywistości.

Ilona Łepkowska jako bywalczyni różnych stacji telewizyjnych, programów rozrywkowych, śniadaniowych, talk- show itp. doskonale oddała ich charakter, ducha ich bohaterów i prowadzących. Podobieństwo niektórych osób i sytuacji jest tak duże, że z łatwością można domniemywać inspiracji autorki.


"Pani mnie z kimś pomyliła" jest doskonałą lekturą. Zabawną, fascynującą, wciągającą ale i skłaniającą do refleksji. "Nie wszystko złoto, co się świeci"  Najsmutniejsze jest to, jak pseudodziennikarze, paparazzi, wyrwane z kontekstu zdania wprowadzają w błąd NAS: czytelników, telewidzów, fanów. I jak łatwo MY ulegamy iluzji budowanej tylko i wyłącznie dla pieniędzy...
"Pani mnie z kimś pomyliła" Ilona Łepkowska, Muza, Warszawa 2016

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka