Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Patronat: Niebezpieczna dziewczyna, K.L. Slater // Plan zemsty

Plan zemsty

Dawne żale i krzywda skrzętnie pielęgnowane  przez lata, mogą prowadzić do nieszczęścia i wydarzeń, które trudno pojąć rozumem.
K.L. Slater podąża tym tropem i proponuje wciągającą historię przyprawiającą o dreszcze.
Anna jest świadkiem wypadku drogowego. W sprawczyni rozpoznaje kobietę, która zniszczyła jej życie. Ta sytuacja staje się preludium do zemsty. Jednak skrzętnie opracowany plan wymyka się spod kontroli...
Anna jest samotną kobietą koło trzydziestki. Nie ma rodziny, nie ma przyjaciół. Jej codzienność składa się z pracy, rozpamiętywania przeszłości i planowania zemsty. Anna jest listonoszką, ale nie radzi sobie z tym zajęciem. Nie dostarcza przesyłek na czas, co gorsza, jej niekompetentność zostaje zauważona przez przełożonych, co przynosi zaskakujące rozwiązania. W tej niestabilności emocjonalnej i psychicznej,  jest świadkiem wypadku. W sprawczyni rozpoznaje kobietę, która skrzywdziła ją w dzieciństwie. Anna cieszy się, że wreszcie jej plany mogą nabrać realnego kształtu. Zaczyna się polowanie graniczące z chorobliwą obsesją.
Anna to bohaterka całkowicie nieprzewidywalna. Nie byłam w stanie rozgryźć jej zachowania. Raz prezentowała się jako zakompleksiona, wycofana kobieta z trudną przeszłością, innym razem była maniakalną paranoiczką żyjącą w wyimaginowanym świecie. Wydarzenia, które poznajemy głównie z jej perspektywy, niosą za sobą ogromny niepokój i swoistą nierzeczywistość, w której trudno znaleźć rozwiązanie całej intrygi. Anna jest tak rozchwiana emocjonalnie, że nie byłam pewna jej oceny wydarzeń. Czasem wydawało mi się, że przesadza, coś sobie wyobraża, że nie wszystko może być realne. 

Dodatkowo śledzimy akcję w dwóch płaszczyznach czasowych. Obecnie i kilkanaście lat wstecz. Poznajemy zatem dwie historie, które początkowo nie sposób połączyć. Jednak z postępem lektury, odkrywamy kolejne dno opowieści i zaskakujące powiązania. Idealnym dopełnieniem jest narracja trzecioosobowa, bezstronnego obserwatora. Doskonale podsumowuje i uzupełnia informacje dotyczące Anny i jej zachowania. Jest również elementem manipulacji, której ulega zarówno czytelnik, jak i główna bohaterka.

Niebezpieczna dziewczyna” to debiut literacki K.L.Slater, a co bardziej niewiarygodne, to jest to jej praca dyplomowa. Autorka doskonale uchwyciła niepokój będący częścią życia Anny, jej obsesję na temat zemsty i jej nieporadność życiową. K.L. Slater bardzo wiarygodnie, przenikliwie i dużą porcją przewrotności prowadzi fabułę. Zaskakuje czytelnika inteligentnymi zwrotami akcji, które doskonale spełniają swoją rolę i wprowadzają zdezorientowanie oraz kontrolowany chaos. Nie można być pewnym jak zakończy się dana scena i czy jest rzeczywista, czy być może jest wytworem chorej wyobraźni bohaterów? 

K.L. Slater to doskonała manipulatorka faktami, dowodami i emocjami. Strach, przerażenie towarzyszy nam na każdym kroku, powoduje że skóra cierpnie, a włos jeży się na karku. Mimo to ciekawość zwycięża i z drżącym sercem musicie doczytać książkę do końca.

Trauma z przeszłości, chęć zemsty może rozmazać obraz rzeczywistości i sprowadzić na manowce. Dokładnie tak, jak w thrillerze „Niebezpieczna dziewczyna” K.L. Slater, który wciąga bez ostrzeżenia, przyprawia o dreszcze i przeraża świadomością, jak łatwo można osaczyć i zmanipulować człowieka.

Zdecydowanie polecam!


„Niebezpiecza dziewczyna” K.L. Slater, tł. Stefan Drzazga, wydawnictwo Amber, Warszawa 2017

Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka