Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Trzy oblicza pożądania" Megan Hart

Megan Hart jest autorką kilkunastu powieści. Objawiła swój talent w wielu gatunkach romantycznej fikcji, w tym w komedii romantycznej, romansie historycznym, współczesnym, futurystycznym, fantasy i przede wszystkim w powieści erotycznej.

"Trzy oblicza pożądania" należą do tej ostatniej kategorii, co zostało podkreślone czerwoną opaską z napisem "Tylko dla dorosłych".
I mimo, że w pełnoletność weszłam kilka... lat temu, to po książkę sięgnęłam z drżeniem kolan i zdradzieckim rumieńcem na policzku. Opis na okładce sugeruje, że akcja powieści kręci się wokół seksu więc ogromne było moje zdziwienie kiedy znalazłam w niej coś więcej.

Anne Kinney ma dwadzieścia dziewięć lat i jest najzwyklejszą młodą kobietą pod słońcem. Ma  swoje problemy, słabości i radości, jak każdy z nas. Jest młodą mężatką, mieszka w pięknym, starym domu nad jeziorem. Stosunki z mężem układają się znakomicie, są w dalszym ciągu sobą zafascynowani a pożycie intymne daje im wiele satysfakcji. Jej życie mogłoby się wydawać sielanką, ale ten idealny obrazek psuje wścibska i natrętna teściowa. Natarczywe pytania o potomstwo oraz wściubianie nosa szalenie irytują Anne. Tak samo jak przygotowanie przyjęcia dla rodziców, z okazji trzydziestolecia małżeństwa.
Jest jednak ktoś, kto urozmaici Anne letni czas. To Alex Kennedy, przyjaciel męża, który z nimi pomieszkuje. Anne jest oczarowana nowym towarzyszem. Co z tego wyniknie?

Anne od pierwszej chwili wzbudziła we mnie współczucie. Jest kobietą bardzo samotną, niezdecydowaną, nie potrafiącą podejmować żadnych decyzji ani tych małych, czasem nieistotnych ani tych ważnych, najważniejszych. Zawsze chce być perfekcyjna, wszystkich zadowolić, każdemu pomóc i każdym się opiekować. Nie może podołać tym zadaniom, przez co czuje się winna wszystkim sytuacjom, które spotykają ją i jej bliskich. Anne jest okaleczona psychicznie. Życie z ojcem alkoholikiem nie było łatwe. Z jednej strony kochała ojca i wspierała go całą sobą a z drugiej strony nienawidziła go i obwiniała on wszelkie zło. Sama w swoich wspomnieniach stwierdza, że nie zakochała się w mężu uczuciem bezkrytycznym, nie straciła dla niego głowy. W pewnym momencie po prostu nakazała sobie go kochać i to robi.
Dzięki Alexowi zaczęła poznawać siebie od nowa, zaczęła nazywać swoje potrzeby, zaczęła czuć.
Podczas lektury możemy obserwować przemianę Anne. Widzimy jak rozprawia się ze swoimi demonami z przeszłości, przekształca swoje priorytety, jak zaczyna dbać o swoje interesy, jak otwiera się na swoje siostry i jak niesie im pomoc. 

Z kolei postać Alexa i James'a są dla mnie nieodgadnione. Nie wiem czym kierował się James zapraszając swojego przyjaciela do łóżkowych igraszek. A jego zachowanie jest dla mnie wręcz dziwne. Nie przemawia do mnie tłumaczenie, że chciał tym krokiem zadowolić swoją żonę. Z Alexem łączą go zbyt bliskie, jak dla mnie, relacje.
Z kolei Alex jest bardzo tajemniczy. Mimo przeczytania czterystu stron książki, nic o nim nie wiem.
Może zmieni się to wraz z kolejną książką. "Trzy oblicza pożądania" są początkiem serii o Alexie Kennedym. Jeżeli wydawnictwo zdecyduje się na kolejny tom, chętnie go poznam.

"Trzy oblicza pożądania" są powieścią wielowątkową, gdzie przeplatają się problemy bohaterów bliskich sercu Anne. Oprócz alkoholizmu znajdziemy tu: nieplanowaną ciążę, poronienie, choroba zwana endometriozą, hazard, przeróżne odcienie związków małżeńskich, utarczki z teściową, spieranie się z własną seksualnością, odkrywanie preferencji.
A wszystko to odnajdziemy na tle śmiałych scen erotycznych, opisanych ze szczególną odwagą. Autorka nic nie ukrywa. Przedstawia seks takim, jakim jest. Z całą dosadnością, po prostu.

Książka była dla mnie miłym zaskoczeniem.


Cytaty z książki:

1. "Decyzja o posiadaniu dziecka to niezbywalne prawo kobiety."
2. "Kiedy wszystko wokół nas się zmienia, dowiadujemy się, jacy naprawdę jesteśmy."
3. "Szczerość to dobry fundament budowania związku."

Megan Hart "Trzy oblicza pożądania", Mira 2012, ISBN: 978-83-238-6650-3

5/6


Bardzo dziękuję Pani Monice za możliwość przeczytania tej książki :)

15 komentarzy :

 1. Ja dopiero czekam na swój egzemplarz, ale myślę, że ,,Trzy oblicza pożądania'' przypadną mi jednak do gustu tak, jak tobie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co prawda nie przeszkadza mi erotyka w powieściach, ale po tę książkę raczej nie sięgnę :) Nie są to do końca moje klimaty :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Coraz bardziej przekonuję się do tej książki, chociaż jeszcze i tak niezupełnie :P
  PS. Bardzo podoba mi się teraz Twój blog w nowej odsłonie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z chęcią przeczytam, wydaje mi się, że przypadnie mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo tego, że oznaczona czerwonym paskiem, to naprawdę piękna powieść. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejna recenzja i jestem coraz bardziej przekonana do tej książki. Wcześniej obawiałam się, że będzie to dość infantylna historia. Skoro jednak podkreślasz, że jest to powieść wielowątkowa i nie tylko o seksie, to chyba dam się namówić :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Narobiłaś mi na nią ochoty:) zapisuje na listę już:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Zastanawiam się czy przeczytać tę książkę. I myślę,że zrobię to jak najszybciej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powiem tak, jestem ciekawa tej książki, ale do końca nie wiem, czy po nią sięgnę ;]

  OdpowiedzUsuń
 10. Twój szablon jest piękny, piszę po raz drugi, ale bardzo skomplikowany :D
  Chociaż byłam w tym tygodniu dwa razy u Ciebie na blogu, to nie udało mi się dodać komentarzy :( Teraz od 10!! minut próbowałam i wreszcie mi się udało, gdy kliknęłam w Twój nagłówek. Matko, pokomplikowane. Także wiedz, że Cię odwiedzam i wybacz za niekomentowanie, ale chyba teraz już załapałam jak to robić :P

  O ksiażce słyszałam same dobre opinie, więc czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
 11. Może kiedyś uda mi się przeczytać. Najpierw chcę uporać się z innymi tytułami, które czekają na swoją kolejkę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Gгeat ԁеliѵery. Outstandіng аrgumеnts.

  Kеep up the great ѕpirіt.


  Also visіt mу wеbpagе - Buy Aurawave
  Take a look at my website Buy Aurawave

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka