Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Moja lista szaleństw" Magdalena Lewecka

Magdalena Lewecka proponuje nam zupełnie nowe, świeże i oryginalne spojrzenie na relacje damsko- męskie.

Życie kręci się wokół miłości. Co, gdy namiętność się wypala? Czy tracimy swoją osobowość, własne ja? Przestajemy się liczyć? Potrafimy żyć dalej? A może zostajemy zepchnięci poza nawias społeczeństwa i pozostaje nam dogorywać w samotności?


Jeżeli dopadają cię takie czarne myśli, musisz koniecznie przeczytać "Moją listę szaleństw" Magdaleny Leweckiej. Jej pozytywno - optymistyczne przesłanie po pierwsze podbuduje twoją wartość,  po drugie da nadzieję na szczęśliwy finał i po trzecie rozbawi cię i przyjemnie nastroi.

Marta Wojciechowska ma prawie 30 lat. Jej życie zawodowe jest idealnie poukładane. Dokładnie odwrotnie przedstawia się jej życie prywatne. Właśnie rozstała się ze swoim długoletnim partnerem. Chociaż tę decyzję podjęli wspólnie, to po kilku tygodniach, Marta zaczyna zmieniać zdanie i żałować tego drastycznego i ostatecznego kroku. Dokucza jej samotność i tęsknota za ukochanym i nie może poradzić sobie z natłokiem przygnębiających uczuć.

Pewnego dnia, podczas spotkania z przyjaciółką, postanawia stworzyć listę. Ma ona zawierać rzeczy, których nigdy nie próbowała, nie zrealizowała, nie doświadczyła, gdyż była w związku. Marta zabiera się do tego jak najbardziej poważnie i szybko przechodzi od zamysłu do czynu. Czy szalone przygody spełnią jej oczekiwania?

Magdalena Lewecka w „Mojej liście szaleństw” zaproponowała nam zupełnie nowe, świeże i oryginalne spojrzenie na relacje damsko- męskie. Choć przedstawione bardzo żartobliwie, z przymrużeniem oka, czasem przerysowane, nie ujmuje im to poważnego charakteru, ponadczasowych prawd. Poznamy też zbiór dowcipnych anegdot i złotych myśli, które dodają książce potrzebnej lekkości.

Autorka w niezwykle humorystyczny i optymistyczny sposób pozwala oswoić samotność i zmusza do ufnego spojrzenia w przyszłość. Bycie singlem nie wydaje się już być takie przerażające, a czas, który zyskujemy po rozstaniu, możemy korzystnie zainwestować w siebie. Całość jest okraszona ciętymi, trafnymi i dwuznacznymi ripostami, które gwarantuję, wywołają uśmiech na twarzy u niejednego ponuraka.

Marta Wojciechowska na długi czas stanie się naszą przewodniczką po świecie samotnej kobiety, który okazuje się być pełnym pułapek. Na jej przykładzie czytelnik może stworzyć własną listę: czego nie robić będąc panną z odzysku, jak się nie zachowywać, na co zwrócić uwagę, a co omijać szerokim łukiem. Chociaż bohaterka na pozór wydaje się frywolna, infantylna, trzpiotowata, to przy bliższym poznaniu wiele zyskuje. Okazuje się przebojową, przedsiębiorczą młodą kobietą, która jest uwielbiana przez przyjaciół i rodzinę. Z drugiej strony można ją nazwać także "szaloną głową", bo zbyt szybko wydaje osądy, robi, zanim pomyśli, co przynosi zaskakujące i nieoczekiwane konsekwencje. Jednak jest przy tym bardzo prawdziwa i pełna uroku.

"Moją listę szaleństw" ustawiam na półce z ulubionymi książkami. Wiem, że jeszcze nie raz będę do niej powracać, by pozytywnie nastroić się do życia, by z podniesioną głową znieść rozczarowania.

Cytaty z książki:

1. "Mój rycerz zawrócił swoją chabetę i pokłusował w poszukiwaniu innej królewny."
2. "Kaśka wpadła jak burza i malowniczo upozowała się nad ubikacją."
3. "- E!- babcia machnęła ręką.- Tobie jest potrzebny prawdziwy mężczyzna, a nie taki tam...chłystek! Ja się z tego waszego rozstania cieszę! Więcej, chyba dam za to na mszę!
- Przecież ty nie chodzisz do kościoła- zdziwiłam się."
4. "Nie można kupić bielizny w cukierkowym kolorze, bo pomyśli, że ma do czynienia z lalką Barbie, rozdającą swe wdzięki na lewo i prawo, lub z emocjonalnym niedorozwojem."
5. "- Młody człowieku, pan mnie jeszcze nie zna i nie wie pan, że w tym domu babcia nigdy nie przyjmuje odmowy."


Magdalena Lewecka "Moja lista szaleństw", Zysk i s- ka 2012, ISBN:  978-83-7506-998-3

6/6


Recenzja została napisana dla serwisu DlaLejdis, któremu bardzo dziękuję za książkę :)


11 komentarzy :

 1. Widzę, że tobie również do gustu przypadła ta książka. Ja ciągle jestem pod jej wielkim urokiem. Jest to naprawdę rewelacyjna powieść pełna humoru o czym świadczą choćby przytoczone przez ciebie cytaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Jestem ciekawa czy autorka planuje kolejną książkę i czy będzie tak samo doskonałą jak "Moja lista szaleństw" :)

   Usuń
 2. Książka również bardzo mi się spodobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już Lena mi na nią apetytu narobiła, a teraz Ty... Zmówiłyście się czy co? ;>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zupełny przypadek :P Czy nie uważasz, że dzięki temu książka jest jeszcze bardziej godna uwagi :D

   Usuń
 4. po tak zachęcającej recenzji z pewnością zwrócę uwagę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie sądziłam, że mi się spodoba... Ale teraz narobiłaś mi ochoty:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam już o tej książce i mam ją na uwadze. Twoja recenzja tylko zaostrzyła mój apetyt.

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiele o niej dobrego słyszałam. Poszukam w bibliotece

  OdpowiedzUsuń
 8. Zabawa istotnie musi być przednia przy jej czytaniu :-D

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka