Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Basia i wyprawa do lasu oraz Kubuś i jego gromadka

Niemal każde dziecko i jego rodzic zna Basię :)

To rezolutna dziewczynka pomaga maluchom poznawać świat, zrozumieć go i poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Jej życie nie odbiega od życia Waszych maluchów. Dziewczynka  wychowuje się w pełnej rodzinie, z dwójką rodzeństwa. Chce zamanifestować swoją obecność, ale musi też zrozumieć, że nie wszystko musi kręcić się wokół niej.

Tytuł książeczki wskazuje czego będzie dotyczyć doświadczenia Basi. Tym razem będzie to przygoda w lesie. Dziewczynka i jej rodzina nauczą się rozróżniać grzyby, dowiedzą się które z nich są jadalne, a które nie oraz spotkają się z leśniczym, który opowie im o leśnych zwierzętach i o prawidłowym zachowaniu w lesie.

Seria książeczek Basia jest przeznaczona dla dzieci od 3 do 7 lat. Dzieci z łatwością utożsamią się z tytułową bohaterką, która nie tylko jest przesympatyczna ale także wesoła, dociekliwa i pełna pomysłów. Tekst również jest przyjazny i prosty w odbiorze, a ilustracje autorstwa Marianny Oklejak dobrze podkreślają zapisane słowa. Dzieci łatwo mogą wyobrazić sobie poszczególne etapy wędrówki Basi i jej rodziny, dowiedzieć się o zachowaniach, zwyczajach zwierząt. Co jedzą dzięcioły i dlaczego tak stukają w drzewa, po co istnieją komary i kiedy żerują sarny to pytania, które już nie będą dla Was zagadką :)

Najważniejsze jest to, że Zofia Stanecka pokazuje piękno przyrody, uwrażliwia dzieci na naturę, jej potrzeby i uczy od najmłodszych lat dbania o czystość i porządek wokół nas oraz właściwe zachowanie w leśnym zakątku tak by nie naruszyć dóbr flory i fauny.

Polecam dla maluchów i zapobiegliwych rodziców :) Seria Basia pomoże Wam przejść przez milowe kamienie rozwoju dzieci ale także zatrzymać się w pędzie życia i dojrzeć to, co jest w nim najważniejsze :)Jestem pewna, że na przygody Kubusia Puchatka nie będę
Was musiała długo namawiać. Sami w większości dobrze znacie mieszkańców Stumilowego lasu i niezmiennie wpływają oni na jakość Waszego humoru i samopoczucia.

Kubuś i jego gromadka to pięć całkiem nowych historyjek, z których nauczycie się zabawy w naśladowanie, poznacie przepis na ciasteczka nie do zjedzenia, sekrety dobrego ogrodnika, jak okiełznać tremę przed publicznym występem oraz całkiem zwyczajne marzenie Kłapouchego.

Opowiadania są bardzo sympatyczne, dokładnie tak samo jak "miś o bardzo małym rozumku". Jedne są zabawne, inne całkiem poważne, a jeszcze inne podpowiedzą jak radzić sobie z trudnościami. Bohaterami opowieści są wszyscy przyjaciele Krzysia i Kubusia Puchatka. Razem stawiają czoło losowi, bawią się, uczą, sprzeczają, pomagają :) Na koniec każdego rozdziału bonus w postaci przepisu na ciastka, nową zabawę, porady ogrodnicze, dobre rady dla aktorów i puchatkowa bajka.

Na pochwały zasługuje szata graficzna książeczki. Twarda oprawa, wygodny format, wyraźny, duży druk, krótkie teksty, staranne, licencjonowane ilustracje, które od pierwszej strony przyciągną uwagę, pobudzą wyobraźnię, a poziom zabawy osiągnie punkt kulminacyjny.

Zapraszam wszystkich do lektury :)

* przepraszam za jakość zdjęć. Aparat mi szwankuje :/
"Basia i wyprawa do lasu" Zofia Stanecka, Egmont, Warszawa 2015
"Kubuś i jego gromadka", Egmont, Warszawa 2015Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka