Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Święta, święta i po...

Ze względu na poświąteczne rozleniwienie proponuję dziś przyjrzeć się troszkę zapowiedziom kwietniowym wydawnictw, z którymi współpracuję :)


Wydawnictwo Promic:

"Ślad życia, ślad śmierci" Paul  L. Maier (już za kilka dni dostanę egzemplarz do recenzji)
Świetnie napisana powieść o odkryciu archeologicznym mogącym zagrozić kryzysem całej zachodniej cywilizacji. Dr Jonathan Weber, profesor Harvardu i biblista, wyjeżdża do lzraela, gdzie zamierza prowadzić prace wykopaliskowe. Jednak wstrząsające znalezisko, które zdaje się być marzeniem każdego archeologa, staje się koszmarem mogącym zniszczyć chrześcijaństwo... Odkrycie dotyczy bowiem co trzeciego mieszkańca ziemi, których sens życia może być nagle brutalnie podważony.
 Wydawnictwo  Mała Kurka
                                                                         "Trucizną mnie uwodzisz"Jennifer Clement


 
Kobieto, bogini
Trucizną spojrzenia mnie uwodzisz
Kobieto, rozsiewasz wokół woń
Kwitnącej pomarańczy

Emily Neale mieszka wraz z ojcem na przedmieściach Mexico City. Kolekcjonuje historie kobiet – morderczyń. Z wycinków prasowych tworzy katalog zbrodni. Zadziwia wiedzą na temat świętych.
Wychowywała się bez matki, która pewnego dnia zniknęła w trakcie zakupów na hałaśliwym targu. Dzieciństwo minęło jej wśród encyklopedii i leksykonów. Troskliwy ojciec starał się zastąpić oboje rodziców, a przełożona sierocińca pod wezwaniem świętej Róży z Limy - siostra Agata - delikatnie i z czułością wspomagała go w tym zadaniu.
Kiedy przed drzwiami jej stuletniego domu staje kuzyn Santiago….Wyznania miłosne stają się błogosławieństwem i klątwą jednocześnie.
Poczuj meksykańskie słońce, zobacz kolory pełne jaskrawego życia, oddychaj zapachem melonów....

Wydawnictwo  Replika:

"Ludzie z bagien" Edward Lee
Crick City to zapyziała dziura. Brud, smród i ubóstwo; miejsce, którego nikt nie nazwałby domem.
Jedynie Phil Straker, gliniarz z wydziału zabójstw, czuje się tutaj jak u siebie. A teraz ktoś - lub coś - urządza sobie w jego mieście istną rzeź.

Odcięte kończyny... Zmasakrowane zwłoki...

Mówią na nich Ludzie z bagien. Przyczajeni od wieków w głębi ciemnego lasu, kierowani gniewem i żądzą zemsty.
Zdeformowane, wykrzywione w dziwnych grymasach pyski, czerwone jak szkarłat oczy.
Teraz, kiedy księżyc wisi nisko nad ich starym domostwem, wybierają się na krwawe żniwa, by pogrążyć Crick City w koszmarze, którego to miasto nigdy nie zapomni...


Wydawnictwo Nasza Księgarnia:

Wszystkie pary przeżywają kryzysy, ale tylko nieliczne wychodzą z nich zwycięsko. Dołącz do grona szczęśliwców.

Hal i Jenny wcześnie postanowili się pobrać. Hal był przekonany, że po ślubie staną się jednością i będą żyć długo i szczęśliwie. Jenny miała do małżeństwa inne podejście. Zastanawiała się, czy dorosła do bycia dobrą żoną i czy zdoła kochać Hala przez resztę swoich dni. Tymczasem już trzeciego dnia podróży poślubnej Hal spanikował i uciekł!... Dzięki dojrzałości Jenny udało im się pokonać pierwszy kryzys i od ponad siedemnastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Zgodnie przyznają, że nie są idealną parą, ale czerpiąc z tego, w czym każde z nich jest najlepsze, pomogli już wielu małżeństwom. Pozwólcie, aby pomogli i Wam.

Ale uwaga! To poradnik inny niż wszystkie. Nie znajdziecie tu informacji, jak odnaleźć drugą połówkę i idealnie się do siebie dopasować. Dlaczego? Ponieważ to kłamstwo! Najważniejsze w tworzeniu dobrego i długotrwałego małżeństwa nie jest to, co Was łączy, ale to, co każde z Was jako niepowtarzalna jednostka do niego wnosi. W tym poradniku nie znajdziecie też recepty na pozbawiony konfliktów związek. Dlaczego? Ponieważ konfliktów nie da się uniknąć! To niemożliwe, aby dwoje ludzi postrzegało każdą sprawę w jednakowy sposób. Zamiast skupiać się na unikaniu sporów, nauczcie się, jak je wykorzystać do umocnienia łączącej Was relacji.


Mam przygotowane jeszcze dwie zapowiedzi :) Jedną chcę i dostanę do recenzji a o drugą zostałam poproszona :))

Wydawnictwo Egmont:

"Strażnicy Historii. Nadciąga burza" Damian Dibben (lada dzień nadejdzie pocztą :))
 Rodzice Jake’a Djonesa zaginęli bez wieści i nie wiadomo, w jakim są miejscu na Ziemi i w jakim momencie historii. Jake poznaje ich zdumiewający sekret: oboje należą do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremniać poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. W poszukiwaniu rodziców Jake przenosi się z Londynu XXI wieku do dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie trafia do Punktu Zero, głównej siedziby strażników historii. Tam poznaje barwną grupę młodych agentów i wraz z nimi wyrusza do epoki renesansu, aby podjąć misję ratowania dziejów przed złowrogim Zeldtem, który zamierza zniszczyć świat, jaki znamy. Przeszłość jest w niebezpieczeństwie i tylko Jake Djones może ją ocalić!

Wydawnictwo  Oficynka:
                                                                      "Ostre cięcie" Max Allan Collins
 
Oto członkowie Jednostki Analizy Behawioralnej. Elita zespołu profilerów FBI, której zadaniem jest rozpracowywanie najbardziej nieobliczalnych zabójczych umysłów w kraju i przewidywanie ich następnych posunięć – zanim jeszcze uda im się powtórnie uderzyć.
Zespół JAB zostaje wezwany do Lawrence w stanie Kansas, by przeprowadzić śledztwo w sprawie serii zabójstw wśród bezdomnych. Ofiary, które zginęły w wyniku pchnięcia nożem, miały na sobie czyste ubrania, były zadbane i świeżo wykąpane. Według profilera Jasona Gideona są to starannie zaplanowane morderstwa, dokonywane w odosobnionych miejscach i będące realizacją chorych fantazji jednego bądź większej liczby nieznanych sprawców.
Uprowadzenie młodej dziewczyny to druga, pozornie niepowiązana z pierwszą, sprawa, którą ma rozwiązać JAB. Gideon, wbrew opiniom patologów, domyśla się, że jest między nimi ponury związek. Trzeba znaleźć porwaną, zanim i ona zginie. Psychologiczna rozgrywka między sprawcą a profilerami staje się coraz bardziej dramatyczna.
Serię poleca 

11 komentarzy :

 1. Hmmm gdybym miała wybierać, to sięgnęłabym po "Ludzi z bagien" oraz "Strażników historii"
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujące zapowiedzi:)). Już mam upatrzone swoje typy. Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Najbardziej interesujący wydają mi się "Strażnicy historii", ale ciekawa jestem również "Zabójczych umysłów", gdyż serial przypadł mi do gustu i zaintrygował :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście czekam niecierpliwie na ,,Ludzi z bagien'' choć reszta też wydaje się interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też niedługo będę mieć "Strażników historii". Zapowiada się bardzo fajnie, więc jestem ciekawa tej pozycji...
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już nie mogę się doczekać nowości z Małej Kurki. Na pewno sięgnę.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Strażników historii miałam okazję już przeczytać przedpremierowo i szczerze polecam. Reszty zapowiedzi nie znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam ogromniastą ochotę na Strażników historii :)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Strażnicy historii" i mnie szalenie intrygują :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo, zapowiedzi ciekawe. Szczególnie pierwsze dwie pozycje mnie mocno zaintrygowały. Będę wypatrywała recenzji. :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostatnio właśnie wydawnictwo "Mała kurka" popisało się wydaniem genialnej "Siostrzycy", a jak widzę kolejna świetna premiera już się szykuje. Postaram się jej nie przegapić. ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka