Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Świąteczne zapowiedzi :)

Może zainspiruję Was do zrobienia literackiej listy do Świętego Mikołaja :)Jeden Bóg, Katarzyna Mlek, Rozpisani.pl

Czy jeden człowiek, cechujący się nieprzeciętną inteligencją, determinacją oraz okrutną bezwzględnością może w ciągu półwiecza odmienić świat, który znamy? 

Miran Zieliński jest zdolnym genetykiem. Sfrustrowany pracą w Austrii, która nie daje mu możliwości rozwoju, postanawia wrócić do Polski i korzystając z pomocy finansowej zamożnego kochanka zrealizować plan. Plan, który pozwoli bez końca przedłużać ludzkie życie.

Zaskakujące zwroty akcji i liczne odniesienia do faktycznych odkryć naukowych prowadzą czytelnika w stronę kuszącej, przerażającej, a jednocześnie bardzo prawdopodobnej wizji przyszłości, w której jednej korporacji udaje się zdobyć niemal nieograniczoną władzę nad światem.Odpływ, Lars Saabye Christensen, Wydawnictwo Literackie

Zachwyciła cię moja walka Knausgårda? W Otchłani zatopisz się bez reszty! Najnowsza powieść najpopularniejszego i najbardziej cenionego współczesnego pisarza norweskiego. Lars Saabye Christensen przed laty podbił serca polskich czytelników i krytyki literackiej powieścią Półbrat. Tej jesieni laureat wielu prestiżowych wyróżnień, wymieniany wśród kandydatów do Literackiej Nagrody Nobla, powróci w wielkim stylu!Powiedz wilkom,że jestem w domu. Carol Rifka Brunt, YA!

Mistrzowska, wzruszająca opowieść o stracie i nadziei. Wielka odwaga autorki w mierzeniu się z bólem młodej bohaterki. Obie wychodzą z tej próby zwycięsko. June, bohaterka powieści, wrażliwa nastolatka przyjaźni się z wujem Finem. Gdy wuj umiera, wraz z nim odchodzi cały świat. Powieść pokazuje przejście ze świata dzieciństwa do dorosłości, uczy jak na nowo budować samego siebie, jak odnaleźć się w sytuacji straty. Problem AIDS, społeczne wykluczanie, bezsilność a jednocześnie nadzieja tworzą niezwykłą emocjonalną kompozycję, która sprawia, że wzruszony czytelnik uzna tę powieść za ważny głos w dyskusji o psychologii okresu dojrzewania.


Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza, Astrid Lindgren, Nasza Księgarnia

Zbiorowe wydanie dwóch książek Astrid Lindgren: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza”. 

Madika i Lisabeth– dwie pełne wdzięku i fantazji dziewczynki – żyją w domu na Czerwcowym Wzgórzu. Madika chce być miła i grzeczna, niestety rzadko jej się to udaje. Ale to chyba nie jej wina, że bez przerwy wpada na takie wspaniałe pomysły? Czasem nawet duże dziewczynki muszą sprawdzić, jak się lata z parasolem z dachu drewutni i czy w pralni sąsiadów naprawdę mieszkają duchy. Przecież liczy się dobra zabawa!

Te pogodne, pełne mądrości opowieści o dzieciństwie, o tym, co małe bohaterki bawi i cieszy, i o tym, co je nierzadko głęboko zasmuca, są wyrazem prawdziwej radości życia.
Losing Hope, Colleen Hoover, Otwarte

Czasami, aby pójść naprzód, trzeba najpierw sięgnąć głęboko w przeszłość. Przekonał się o tym Dean Holder. Przez wiele lat zmagał się z poczuciem winy, że kiedyś pozwolił odejść małej dziewczynce. Od tego czasu szukał jej uparcie, ale nie spodziewał się, że gdy ponownie się spotkają, ogarną go jeszcze większe wyrzuty sumienia. 

Losing Hope to historia trojga młodych ludzi naznaczonych przez traumatyczne doświadczenia. Każde z nich wybrało inny sposób na to, by sobie z nimi poradzić – nie każde z nich wybrało życie.


14 komentarzy :

 1. Jakoś wyjątkowo nic mnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam już na półce "Jeden Bóg" - bardzo jestem ciekawa tej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie ładne wydanie "Madiki...", aż żałuję że już nie jestem dzieckiem. Jeżeli tylko "Hopeless" mi się spodoba to napewno sięgnę po "Losing Hope" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesuje mnie "Jeden Bóg" oraz Losing Hope, ale wydaję mi się, że książka Hoover jest zapowiedziana dopiero na styczeń :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeden Bóg już czeka na mej półce na przeczytanie. Jestem jej bardzo ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żadna z tych książek do mnie raczej nie trafi. Ale swoją listę książek do przeczytania i otrzymania już mam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jeden Bóg" już u mnie. Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. ,,Powiedz wilkom,że jestem w domu" interesuje mnie najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja to bym zawsze chciała wszystko, tylko czasu nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Okładka książki "Jeden Bóg" na pewno zwróciłaby moją uwagę, ale niestety żadna fabuła z tych książek mnie nie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 11. Na mojej liście znajduje się juz i znajdzie sie na półeczce "Losing Hope" ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Losing hope będę mieć, bez dwóch zdań. Bardzo niecierpliwie czekam na premierę ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba w grudniu będę nadrabiała zaległości z innych miesięcy, bo nic dla siebie nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tym razem nie znajduję tu nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka