Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Oczy anioła" Debbie Macomber

Autor: Debbie Macomber
Seria: Gwiazdy romansu
Liczba stron: 224
Oprawa: miękka
ISBN: 9788323881049
W sprzedaży od: 19.10.2011 
Moja ocena: 4/6

Debbie Macomber jest jedną z najpopularniejszych autorek romansów i powieści obyczajowych w Ameryce. W Polsce również ma sporą rzeszę fanek.Jej popularność potwierdzają liczne nagrody, m.in. RITA Award czy nagroda czytelników QUILL Award.
Muszę przyznać, że po przeczytaniu książki wcale się temu nie dziwię. Debbie Macomber potrafi wprowadzić w świat miłości, dozować napięcie a happy end jest naprawdę happy.

"Oczy anioła" to opowieść o młodej dziewczynie Amy, która staje na rozdrożu życia i nie wie, w którą stronę ma wykonać kolejny krok. Za namową ojca ukończyła niechciane studia a w perspektywie czeka praca w rodzinnej firmie,która ją nie interesuje i nie satysfakcjonuje. Najgorsze jest to, że nie ma planu na swoje dalsze dorosłe życie. Boi się zawieść ojca, nie chce stracić jego miłości i szacunku.
Przypadkowo poznaje przystojnego nieznajomego Josh'a, indywidualistę, wolnego ducha, dla którego obca jest stabilizacja, wygodne życie i praca w korporacji. Od pierwszego słowa, pierwszego spojrzenia nawiązuje się pomiędzy nimi chemia, nić porozumienia. Od tej pory życie Amy nabiera rumieńców, staje się pasmem wielkich ekscytacji i doznań. Doświadcza prawdziwej miłości, takiej do "grobowej deski". W pogoni za swoimi marzeniami jest gotowa zrezygnować z wygodnego i dostatniego życia.

"Oczy anioła" są idealne na zimne, coraz ciemniejsze, jesienne popołudnie.
Szybko się czyta, błyskawicznie poprawia nastrój. Utwierdza w przekonaniu, że warto walczyć o uczucia, o swoją drugą połówkę, o marzenia. Nigdy nie wolno się poddawać jeżeli chcemy wygrać szczęśliwe życie Amy to się udało gdyż nie stała z założonymi rękami. Postawiła wszystko na jedną kartę i wygrała. . Dla tych, którzy wierzą w miłość ale również dla sceptyków ku ociepleniu serc.

****************************************
Debbie Macomber urodziła się 22. października 1948 roku.Zaczęła pisać po urodzeniu czwórki dzieci, na pożyczonej maszynie. Czekała, aż wszyscy zasną i wymykała się do kuchni, która na kilka godzin pełniła rolę gabinetu. Zmagała się z dyslekcją, przez pięć lat jej maszynopisy odrzucano w każdym wydawnictwie, jednak Debbie nie opuścił hart ducha. Sukces przyszedł w 1982 roku, wraz z opublikowaniem pierwszej książki. Pisząc, korzysta z własnych doświadczeń, a także z doświadczeń krewnych i przyjaciół. Potrafi przeniknąć w głąb kobiecej duszy, mistrzowsko oddać emocje i charaktery swych bohaterek, a przy tym ma wspaniałe poczucie humoru. Akcje powieści umieszcza często w małych miastach, koncentruje się na aspekcie obyczajowym. Na ogół wstaje jeszcze przed wschodem słońca. Pisze dziennik, czyta, potem przez pół godziny pływa i siada do pracy. Uwielbia robić na drutach i jest w tym prawdziwą mistrzynią. Bardzo lubi dostawać listy od czytelników. Łączny nakład jej książek na całym świecie to ponad sto milionów egzemplarzy. Wraz z mężem Waynem mieszka w stanie Waszyngton, a zimą na Florydzie. Ma czworo dzieci i ośmioro wnucząt.

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości pani Moniki z Wydawnictwa Mira
 

3 komentarze :

  1. Zapowiada się ciekawie. Będę miała na uwadze tę książkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. lubię czasem poczytać taką lekką książkę a nie tylko kryminały i horrory:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Oj, chyba na razie nie dla mnie.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka