Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Na strunach marzeń" Aneta Rzepka

 Producent:  Printex
Autorzy: Aneta Rzepka
Oprawa: Miękka
Objętość: 256
Rok wydania: 2011
Data publikacji: 14-11-2011
Format: 210mm x 145mm
ISBN: 9788360826591
EAN: 9788360826591
Moja ocena: 5/6


Aneta Rzepka ma już na swoim koncie kilka książek. Niestety nie miałam okazji zapoznać się z jej twórczością. "Na strunach marzeń" to moje pierwsze ale na pewno nie ostatnie spotkanie z autorką.

Aneta Rzepka zaprasza nas na opowieść o ludziach, którzy potrafią kochać. Poznajemy dwie nastolatki i ich rodziny. Iza jest spokojna, życzliwa i wrażliwa. Zawsze znajdzie sposób aby pomóc potrzebującemu. Dominika, nazywana Miśką, jest jej przeciwieństwem. Samolubna i zazdrosna o szczęście i sukcesy innych. Knuje i niszczy wszystko co stanie na jej drodze. Iza i Dominika są kuzynkami. Obie stają przed różnymi wyborami, obie postępują zgodnie ze swoim sumieniem ale w zupełnie inny sposób rozwiązują swoje problemy. Jest to walka dobra ze złem, gdzie za błędy trzeba płacić a dobro powraca. Tak w dużym skrócie można opisać fabułę.  Lecz nie jest to tylko opowieść o nastolatkach. Lecz spojrzenie na rodzinę. Na pomysły i sposoby radzenia sobie w różnych często trudnych sytuacjach tj. dobre stosunki z dorastającym dzieckiem, problemy i błędy wychowawcze, późna ciąża...

Autorka trafnie uchwyciła rozterki młodych ludzi, ich walkę z dorastaniem, miotanie się, sprzeczne uczucia, trudne wybory. Muszę przyznać, że niektóre zachowania i sytuacje były zbyt idealne i miałam wrażenie, że w rzeczywistości tacy nastolatkowie nie istnieją. Jeśli się buntują to z wdziękiem, bez sprzeczek, bez trzaskania drzwiami. Muszę również przyznać, że książkę czytało się wyśmienicie. Bohaterowie są dokładnie przemyślani i drobiazgowo przedstawieni. Mają duszę i to "coś" co przyciąga moją uwagę. Miło było wejść w ich świat i z żalem ich opuszczałam.
Bardzo podobały mi się cytaty, które rozpoczynały każdy rozdział idealnie go podsumowując. Czynią książkę jeszcze atrakcyjniejszą.

Wątek opisujący pierwszą, młodzieńczą, romantyczną miłość był ujmujący. Każde słowo pobudzało pamięć i odżyło moje wspomnienie o pierwszym bardzo ważnym uczuciu. Współodczuwałam z Izą drżenie serca, motyle w brzuchu, niepewność jutra i słodki smak pierwszego pocałunku.
Z racji wieku utożsamiałam się również z rodzicami Izy. Chcę mieć równie udaną przyjacielska relację z moimi synami. Chcę jak bohaterowie książki zbudować silną więź uczuciową, zbudować ich poczucie własnej wartości, bezpieczeństwo i zaufanie. Moi chłopcy sa jeszcze mali i długa droga przede mną . Przekazywanie dzieciom dobrych wartości i ideałów zaprocentuje w przyszłości.

Wysoko oceniam " Na strunach marzeń" i z chęcią sięgnę po inne powieści Anety Rzepki.
Na koniec dodam, że znalazłam w książce kilka literówek ale nie odbierają one przyjemności z czytania i nie wpływają na jej odbiór.


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję pani Anecie Rzepce :)

3 komentarze :

  1. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, ale lubię literaturę polską, dlatego z ogromną przyjemnością zapoznam się z tą książką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy raz słyszę o tej autorce, ale zamierzam to zmienić ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Książka mi nieznana, ale dam jej szansę jeżeli nadarzy się okazja:))

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka