Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Siła trucizny" Maria V. Snyder

 

Autor: Maria V. Snyder
Seria: Fantastyka
Liczba stron: 384
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-238-6651-0
Premiera: 22.02.2012 
Moja ocena: 5+/6
Nie jestem wielką miłośniczką fantastyki ani jej wybitną znawczynią. Lubię od czasu do czasu poznać i zagłębić się w niezbadane rejony wyobraźni pisarzy tego gatunku.
Intuicja podpowiedziała mi, że fantastyka wyłaniająca się spod skrzydeł wydawnictwa Mira może przysporzyć mi miłych doznań podczas czytania. Nie myliłam się. Książka szybko mną zawładnęła. Przeczytałam ją w jeden przedłużony wieczór.


Główną bohaterka jest Yelena. Poznajemy ją kiedy w zimnym lochu czeka na egzekucję. Zabiła mężczyzną, w samoobronie. Jednak w Iksji prawo jest surowe i śmierć karze się śmiercią. Niespodziewanie egzekucja zostaje odroczona a Yelena będzie od tej pory testowała posiłki komendanta Ambrose zarządzającego Iksja. Nie może uciec gdyż w jej ciele krąży trucizna Motyli Pył i tylko codzienne dawki antidotum są w stanie uchronić ją przed śmiercią w wielkich męczarniach. Yelena rozpoczyna grę o przetrwanie w brutalnym świecie pełnym intryg i zakulisowej walce o władzę. W dodatku odkrywa w sobie potężną magiczną moc, nad którą musi zapanować, inaczej zginie. Zginie również wtedy, gdy ktoś odkryje jej zdolności. W Iksji magia jest zabroniona, a kto jej używa jest natychmiast eliminowany.


Walka o życie, potężni Magowie, krwawy spisek, wojna o władzę. To tylko kilka elementów tej zaskakującej książki. Akcja toczy się miarowo, czasem przyspieszając a innym razem spowalnia aby zmienić bieg wydarzeń. Mimowolnie wciąga w swój fantastyczny świat, nie dając możliwości aby choć na chwile oderwać się od fabuły.
Pierwszoosobowa narracja pozwoliła mi poznać Yelenę, jej odczucia, jej myśli i punkt widzenia. Pozwoliła mi również utożsamić się z bohaterką i żyć jej życiem. Czerpać z jej emocji i przygód wiele satysfakcji czytelniczej.
Yelena to postać bardzo wyrazista i od samego początku budzi ogromną sympatię. Potrafi walczyć o własne dobro i życie. Mimo, że jest postrzegana jako kryminalistka umie zjednać sobie ludzi, zawiązać przyjaźnie i odnaleźć miłość. Wychodzi cało z każdej opresji, silniejsza o nowe doświadczenia. Duży wpływ na jej przemianę z podlotka w kobietę ma Valek. To on stoi, w cieniu, za jej sukcesami. Jest zafascynowany Yeleną i to udziela się czytelnikowi.
Już nie mogę się doczekać kolejnych tomów. Szkoda, że dopiero w maju poznam dalsze losy Yeleny i Valeka.
Kolejne części trylogii Twierdza Magów „Dotyk magii” i „Prawda ognia” ukażą się odpowiednio w maju i w październiku

           

Maria V. Snyder urodziła się i wychowała w Filadelfii w stanie Pensylwania. Ukończyła studia z dziedziny meteorologii, jednak praca w zawodzie nie przynosiła jej satysfakcji. Dlatego w 1995 roku zajęła się pisaniem. Tworzenie świata fantasy, gdzie samemu ma się wpływ na pogodę, to o wiele większa przyjemność, twierdzi autorka. Na początku Snyder pisywała jedynie do gazet i magazynów, by z czasem skupić się na powieściach. Pierwszą książkę – „Siła trucizny” („Poison Study”) napisała w 2005 roku, a rok później otrzymała za nią nagrodę Compton Crook przyznawaną za najlepszy debiut powieściowy. Snyder w wolnych chwilach uprawia sport, ma brązowy pas w karate, gra na wiolonczeli i dużo podróżuje.
Maria V. Snyder urodziła się i wychowała w Filadelfii w stanie Pensylwania. Ukończyła studia z dziedziny meteorologii, jednak praca w zawodzie nie przynosiła jej satysfakcji. Dlatego w 1995 roku zajęła się pisaniem. Tworzenie świata fantasy, gdzie samemu ma się wpływ na pogodę, to o wiele większa przyjemność, twierdzi autorka. Na początku Snyder pisywała jedynie do gazet i magazynów, by z czasem skupić się na powieściach. Pierwszą książkę – „Siła trucizny” („Poison Study”) napisała w 2005 roku, a rok później otrzymała za nią nagrodę Compton Crook przyznawaną za najlepszy debiut powieściowy. Snyder w wolnych chwilach uprawia sport, ma brązowy pas w karate, gra na wiolonczeli i dużo podróżuje.Książkę mogłam przeczytać dzięki uprzejmości pani Moniki z wydawnictwa Mira


6 komentarzy :

 1. Książka już za mną i równie pozytywnie ją wspominam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasem lubię sobie zrobić przerwę i sięgnąć po coś fantastycznego :) ta pozycja zapowiada się całkiem dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To nie pierwsza pozytywna recenzja tej książki, z jaką mam do czynienia. Powieść wydaje się słusznie zasługiwać na wysokie noty, więc na pewno ją przeczytam. :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka. Gdy tylko nadarzy się okazja, a pewno po nią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam, ale chętnie to zrobię :) Tym bardziej, że fantastyka to "mój żywioł" :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Książkę czytałam całkiem niedawno i również zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie:))

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka