Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Konkurs z Anną Gwóźdź czyli "Sara" do wzięcia :)

Czytelniczki bloga, w większości, wyraziły chęć przeczytania książki "Sara" Anny Gwóźdź :) Wychodzę Wam na przeciw i ogłaszam konkurs. W zamian za pytanie/a do autorki, możecie wygrać egzemplarz książki :))) Serdecznie zapraszam :)


Anna Gwóźdź z pochodzenia Ślązaczka, z wyboru Mazowszanka. Urodziła się w 1978 roku w Siemianowicach Śląskich. Do 20-go roku życia mieszkała w Katowicach, potem w Warszawie, a obecnie cieszy się życiem na podwarszawskiej wsi. Przez kilkanaście lat pracowała w korporacjach, głównie jako manager. Teraz poszukuje nowych wyzwań zawodowych, które pozwolą połączyć jej humanistyczną duszę z biznesową wiedzą i doświadczeniem. Prywatnie jest szczęśliwą mężatką i mamą dwóch córek.
Powieść „Sara” jest jej debiutem literackim. Pisze w niej o ważnych dla siebie rzeczach: miłości, przyjaźni, moralności w trudnych, współczesnych czasach. Próbuje odpowiedzieć na pytania: Czy sukces wart jest swojej ceny? Czy lepiej „mieć” czy „być”? Czy warto czasem „iść pod prąd”? Czy prawdziwa miłość potrafi zmieniać ludzi?


Oficjalna strona autorki: http://annagwozdz.pl/ Z tej strony pochodzi powyższe zdjęcie i opis. 
Fragment recenzji: "Chyba jeszcze się nie zdarzyło, żeby powieść z mocnym akcentem erotycznym, tak mnie poruszyła i tak wciągnęła w historię romansu pomiędzy Sarą a Sebastianem. I wcale nie chodzi mi ekscytujące, pełne spełnienia i obietnic randki, ale nierówną walkę pomiędzy dwiema największymi ludzkimi namiętnościami- miłością i nienawiścią. Do tej pory wydawało mi się, że nie można do tej samej osoby odczuwać obu tych emocji jednocześnie. Anna Gwóźdź udowodniła, że jest to możliwe i jakie niesie ze sobą spustoszenie. Jest niczym tornado, zmiatające  ze swojej drogi drzewa, domy, samochody...Pozostawia po sobie wyrwę, ciszę i niesamowitą pustkę... Miłość to euforia, nienawiść to melancholia. Przechodzenie z jednego stanu do drugiego niesie ryzyko, że nie istniejemy w całości ani w jednym ani drugim. I z każdym przeskokiem serce rozdziera się na kawałki, które coraz trudniej załatać." więcej przeczytacie na: http://aleksandrowemysli.blogspot.com/2015/02/weekendowa-miosc-czylisara-anna-gwozdz.html
1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Aleksandrowe myśli
2. Fundatorem nagrody jest autor bloga i Wydawnictwo Papierowy Motyl. 
3. Nagrodą w konkursie jest książka "Sara" Anny Gwóźdź
4. Konkurs trwa od 15.02.2015 do 22.02.2015 do godz. 23:59.
5. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.
6. Aby wziąć udział w konkursie użytkownik musi w komentarzu pod tym postem zamieścić pytanie (1 maksymalnie 3) do Pani Anny Gwóźdź, swój nick bądź imię 
oraz podać swój adres e- mail. 
* będzie mi bardzo miło jeżeli zostaniesz obserwatorem bloga Aleksandrowe myśli
* możesz polubić profil bloga na Facebooku 
* możesz polubić profil wydawnictwa Papierowy Motyl na Facebooku
* możesz umieścić informacje o konkursie na swoim blogu  :)
7. Konkurs skierowany jest do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
8. Zwycięży osoba, która według Pani Anny Gwóźdź zadała najciekawsze pytanie/a. 
9. Wywiad oraz głoszenie wyników nastąpi około 3.03.2015 r. W uzasadnionych przypadkach możliwe jest przesunięcie tego terminu, o czym poinformuję na łamach bloga.
10. Po ogłoszeniu wyników konkursu, skontaktuję się z laureatem i poproszę o przesłanie danych osobowych. Nagroda zostanie wysłana do zwycięzcy w ciągu 21 dni roboczych na adres wskazany przez laureata konkursu.
11. W konkursie można wziąć udział tylko raz.
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adres mail: aleksnadra@interia.eu
Powodzenia :)

22 komentarze :

 1. Czy miała Pani pomysł na inną okładkę
  Czy w powieści jest coś, co odzwierciedla Panią jako osobę?


  Oczywiście sporo polubionych jest :3

  punia10@o2.pl

  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogromnie się cieszę!!!!

   Moje pytania do autorki:
   1. Jaka jest geneza powstania ''Sary''? Czy był to impuls czy przemyślana decyzja?
   2. Obecnie jest Pani na etapie nowych wyzwań zawodowych. Jaka zatem konkretna praca przyniosłaby Pani satysfakcję/byłaby spełnieniem Pani marzeń i wartości?
   3. Jak Pani uważa: lepiej mieć niż być czy lepiej być niż mieć? A może da się to połączyć?
   nick: cyrysia
   mail: kryniame@wp.pl

   Usuń
 3. 1.Wielu ludzi obecnie stwierdza, że rzadko czyta książki. Są wśród nich i tacy, którzy w ciągu roku nie przeczytają ani jednej. Jak Pani myśli, czy możliwe jest pełnowymiarowe i pełnowartościowe życie bez literatury? Czy istnieje jej jakiś dobry zamiennik?
  2.Jaką zasadą kieruje się Pani podczas pracy twórczej –pisania?
  3.Proszę dokończyć zdanie: „Dobry pisarz to…”

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  Banerek zaraz zamieszę u siebie na blogu - będzie w zakładce "Wasze konkursy" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jakie tematy chciałaby Pani poruszyć w swoich przyszłych książkach?
  2. Czy praca pisarza jest dla pani satysfakcjonująca, czy jest to tylko oderwanie od rzeczywistości i woli zarabiać na życia jeszcze w inny sposób?
  3. Co jest dla Pani najwiekszą inspiracja w tworzeniu?

  karka0912@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele osób reaguje alergicznie na książki, które z założenia pulsują erotyzmem. Potem osoby te kupują książkę, zawijają ją w gazetę i czytają w komunikacji miejskiej z wypiekami na twarzy. Jak Pani myśli, dlaczego tak jest? ;)

  Pozdrawiam ciepło
  Lustro Rzeczywistości
  lustro.rzeczywistosci@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Zapewne ma Pani przyjaciółkę Wenę. Jaka ona jest?
  2) Czym jest dla Pani SŁOWO?
  3) Pisanie książek wymaga lekkiego pióra. Jak z jego lekkością było w czasach szkolnych? Jak Pani wypracowania oceniali poloniści – co chwalili, a co krytykowali? Czy widzieli w Pani talent literacki czy wręcz przeciwnie?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Martucha180
  martucha180@tlen.pl
  Banerek tutaj: http://atramentowomi.blogspot.com/p/konkursowo.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój życiowy pech nie pcha mnie w objęcia konkursów, więc życzę uczestnikom powodzenia i usuwam się w cień ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozmowa rekrutacyjna na dyrektora regionu zarządzającego setką osób to przy Waszych pytaniach ... łatwizna ;) Chylę czoła i mam nadzieje, że uda mi się na wszystkie wyczerpująco odpowiedzieć :) Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ten konkurs sobie podaruję, ale życzę innym powodzenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy wpływ na tę książkę miały jakieś Pani przeżycia osobiste? A jeśli tak to w jakim stopniu?
  imię: Magda Barwińska
  mail: barwinka4@gmail.com  OdpowiedzUsuń
 11. 1) Oglądając pewien film, zauważyłam na ścianie restauracji jednego z głównych bohaterów tekst: „Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry”. Zgadza się Pani z tą myślą? Gdy postanowiła Pani napisać, a następnie wydać swoją pierwszą książkę, to dosięgły Panią w którymś momencie wątpliwości typu: „książka się nie przyjmie”, „skrytykują ją” itp.? Czy wręcz przeciwnie, była Pani pewna sukcesu?
  2) „Człowiek jest jak garderoba- ściera się i niszczy. Musi jednak wytrzymać wszystkie rzeczy, które mu się przytrafią w życiu i nawet po upadku wracać do pionu”- możemy przeczytać w książce „Profesor Tutka” Jerzego Szaniawskiego.
  Czy pisząc „Sarę” dopadł Panią w pewnej chwili jakiś większy kryzys? Jeśli tak, to jak Pani sobie z nim poradziła? Jeśli nie, to czy może nam Pani zdradzić, co pomagało Pani w pisaniu kolejnych stron?
  3) Co jest dla Pani ważniejsze- iść czy dojść? Co czuła Pani w chwili pisania kolejnych stron książki? Jakie uczucia (być może ze sobą sprzeczne) Pani towarzyszyły, gdy ją Pani skończyła?

  joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenia wszystkim :)

  PS. Dziękuję za udział w konkursie na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak na Pani książkę zareagowali najbliżsi? Wspierali Panią w pisaniu?
  Dorota Lińska-Złoch
  dorotaczekolada@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Witam
  Obserwuję jako Aniela M
  Lubię na FB: Aniela Muszalska

  Moje 3 pytania do autorki:
  1. Pani Manager ze stołecznej korporacji staje się pisarką. Kiedy podjęła Pani decyzję o napisaniu książki;
  czy był to impuls, zbieg okoliczności czy może potrzeba zrealizowania wcześniej niezrealizowanej pasji lub też potrzeba zrobienia swoistego ‘rozliczenia się’ (autoterapii?) z dotychczasowymi doświadczeniami?

  2. Czy stworzone przez Panią postaci mają swoje pierwowzory w prawdziwym życiu, a przedstawione sytuacje, dialogi są w jakimś stopniu odzwierciedleniem sytuacji, których była Pani świadkiem?

  3. Jak rozpoznać moment, kiedy książka jest gotowa, kiedy nie powinno się już dokonywać kolejnych poprawek i pozwolić ‘odejść swojemu dziecku’ by zaczęło żyć własnym życiem?
  Domyślam się, że w przypadku debiutanckiej książki (pierwszego dziecka literackiego) mogło to być szczególnie trudne…?

  pozdrawiam serdecznie
  Aniela
  nadamagdamus@gazeta.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Jakie jest Pani motto, którym kieruje się w życiu?
  2. Do dziś pamiętam zapach ... ?
  3. Ostatnio przeczytałam, że pisanie książek to 10% talentu i 90% wytrwałości, jak by Pan odniósł się do tych słów?

  Pozdrawiam Zosia
  zosiasamosia.k@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. 1. Ludzie zwykle boją się zmian. Wolą brnąć obraną dawno ścieżką, która im się nie podoba, ale kryje za zakrętem coś znajomego, niż wracać do punktu wyjścia i zaczynać od nowa. Kiedy Pani zorientowała się, że "ugrzęzła w błocie" (określenie zapożyczyłam z Pani bloga)? Czy podjęcie decyzji o zmianie trybu życia było związane z jakimś szczególnym wydarzeniem?
  2. Marzenia są po to, aby wskazać nam cel. Wszystkich nie da się spełnić od razu (na szczęście, bo niejednemu by się w głowie poprzewracało ;)). Proszę uchylić rąbek tajemnicy, do realizacji jakiego marzenia teraz Pani dąży?
  3. Uważam, że nic nie dzieje się bez przyczyny. Nawet to, co budzi złe wspomnienia, spotkało nas "po coś". Gdyby mogła Pani zmienić jedną rzecz w swojej przeszłości, wykorzystać obecnie doświadczenie i odkręcić to, czego Pani żałuje, skorzystałaby Pani z takiej możliwości?

  Pozdrawiam serdecznie!
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nick: Edyta Chmura
   Wszelkie profile polubione i obserwowane :)

   Usuń
 17. Nick: Oblicza Rozy
  e-mail: obliczarozy@wp.pl
  Pytania:
  1. W opisie "Sary" znajduje się informacja: "Pełna erotyzmu powieść z zaskakującą puentą.". Jakie znaczenie ma w powieści wątek erotyczny - ma bulwersować, uświadamiać mechanizmy dążenia do sukcesu, pobudzać zmysły?
  2. Widziałam kiedyś wywiad z jedną z polskich autorek i zwróciłam uwagę na jej opinię, iż pytanie o to, jakie książki najchętniej czyta, uważa za dość osobiste, bo dużo można powiedzieć o człowieku, przypatrując się jego biblioteczce. Nie wiem, ile w tym racji, ale odważe się zapytać - po jaki gatunek Pani sięga najchętniej? :)
  3. Jakim jest Pani żywiołem: pełnym optymizmu i energii Ogniem, praktyczną i ceniącą ustalony plan Ziemią, logicznym i zamyślonym Powietrzem czy kierującą się emocjami Wodą?

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 18. 1. Gdyby Pani miała ochotę na pogawędkę przy kawie/herbacie, kogo by Pani zaprosiła i dlaczego?
  2. Czy są tematy, których nigdy Pani „nie tknie”, jakieś tabu, jeśli tak to jakie i dlaczego?
  3. Czy jest moment w Pani życiu, który chciałaby Pani przeżyć bez żadnych zmian jeszcze raz - czy znalazł / znajdzie on odzwierciedlenie w którejś książce?
  dorota2603k@o2.pl
  Pozdrawiam, Dorota :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Oczywiście zapomniałam :( cała ja!

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka