Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Klątwa Przeznaczenia, Monika Magoska- Suchar, Sylwia Dubielecka

Przeznaczenie, choć wydaje się zjawiskiem trwałym, wcale takim nie jest. Na kształt przyszłości, dążeń, celów składa się każdy element życia i decyzje, które często podejmowane są pod wpływem chwili. Twarde założenie można szybko skruszyć emocjami i doświadczeniami zbieranymi każdego dnia.
Czy Klątwę Przeznaczenia równie łatwo zmienić? Czy jest sens walczyć z tym co nieuniknione, czy warto? Ciekawych, gorąco zapraszam do lektury niedawno wydanego debiutu dwóch przyjaciółek i miłośniczek literatury: Moniki Magoska- Suchar i Sylwii Dubieleckiej.

Szesnastoletnia Arienne  chroni się przed niebezpieczeństwem i tajemniczym Przeznaczeniem w mrocznej i osnutej złą sławą, Twierdzy Ravillon. Ma uczyć się magii, ale dzięki splotowi wydarzeń staje się Milady, utrzymanką i kochanką potężnego i niezwyciężonego Severo zwanego Lwem, członka tajemnego zakonu. Pradawny Związek Mistrzów kieruje się jasnymi zasadami: dominacja mężczyzn w każdej dziedzinie, zdobywanie władzy, koneksji, pieniędzy i bezwzględny zakaz miłości, która karana jest śmiercią.
Początkowo Arienne i Severo nie darzą się sympatią, ale to szybko się zmienia. Ich bliskość i namiętność staje się jednocześnie bezpiecznym azylem i przekleństwem. Czy umkną Przeznaczeniu czy zdecydują się wyjść mu na przeciw?

Pierwsze na co zwróciłam uwagę, to spora objętość książki. W takim przypadku, mimowolnie, do głowy skradają się myśli, czy to aby nie przesada, tym bardziej, że Klątwa Przeznaczenia to tylko pierwsza część serii... Na szczęście nie musicie się obawiać. Każde użyte słowo jest doskonale zaplanowane, by jak najbardziej wciągnąć czytelnika w krąg wydarzeń i zaintrygować go bogactwem doświadczeń i przygód bohaterów. Poznajemy ich wielu. Choć Twierdza Revillon jest zamkniętą enklawą Związkowców i  adeptów z wielu dziedzin życia, to jest dość gęsto zaludniona. Znajdziemy więc wiele osobowości, które przykują uwagę na dłużej. Zamknięte, hermetyczne środowisko mnoży wydarzenia i sytuacje, w których buzują emocje prowadzące do wielu ciekawych odkryć, sprzeczności i doświadczeń. Arienne to młodziutka dziewczyna. Pozornie płocha i naiwna. Jednak skrywa w sobie dość wiele siły, która pozwala jej przetrwać i mieć swoje zdanie w miejscu, w którym rządzi egocentryczny, zawistny i mściwy Mistrz. jednak nie wszyscy mężczyźni mieszkający w Ravillonie są bezdusznymi seksistami. Niestety nie mają wpływu na rzeczywistość, w której się znajdują. W Twierdzy rozpowszechnia się donosicielstwo, układy, intrygi, które prowadzą do okrucieństw, nieuzasadnionej brutalności. Severo wyróżnia się na tle innych Mistrzów. Z jednej strony twardy, władczy i niewzruszony, ale skrywający gdzieś głęboko w sercu czułość, delikatność, która pobudza wyobraźnię.

Chciałoby się rzec, że miłość zmienia. Ale to nie do końca prawda. Miłość wyzwala emocje, które już są w człowieku, do tej pory niezauważone albo nieświadomie zepchnięte na dalszy plan. Początkowo Severo wzbudzał moją irytację. Potem z coraz większą uwagą śledziłam zachodzące w nim zmiany. Jednak czy zostały one wyzwolone tylko pod wpływem kobiety? Nie sądzę. Jego przeszłość daje wiele do rozważenia i poszukiwania źródeł jego zachowania, jego osobowości.

Pomysł dziewczyn na osadzenie akcji powieści w fantastycznym świecie magii i przypominających średniowieczne zamczyska pełne chłodu i męskiej dominacji, uważam za całkiem udany i przyjemny. Uwielbiam takie połączenia. A gdy dodać jeszcze pełny pasji i namiętności romans, to jestem w pełni ukontentowana :)

Monika Magoska- Suchar i Sylwia Dubielecka  z pedantyczną drobiazgowością wprowadzają nas w świat Arienne i Severo. I nie chodzi mi tu o przyziemny opis wyglądu, czynności przez nich wykonywanych, ich strojów czy otoczenia. Autorki kreślą przed czytelnikiem bogatą, gęstą, namacalną atmosferę stworzoną przez mariaż doświadczeń, zachowań, wspomnień. To wszystko wpływa na lepszy odbiór powieści, lekkość i płynność czytania.

Fabuła jest pełna akcji, niebezpiecznych przygód, tajemnych rytuałów, pikantnych scen miłosnych i zagadek, których rozwiązania poszukujemy wraz z bohaterami.

Klątwa Przeznaczenia to intrygująca powieść z elementami fantastyki i erotyki, zaskakujący debiut i ciekawa historia miłości, przeznaczenia, fatum prowadzącym na nieznane rejony świadomości, sensu istnienia.
Polecam wszystkim miłośnikom tego typu literatury :)„Klątwa Przeznaczenia” Monika Magoska- Suchar, Sylwia Dubielecka, Novae Res, Gdynia 2017

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka