Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Co będę czytać w lutym...czyli stosu część druga

Stosik na lutowy miesiąc coraz bardziej się rozrasta :) Zobaczcie sami jakie dzieła aklimatyzują się na moich półkach bibliotecznych :)


Stos recenzencki:Kiedy w 1939 roku wybuchła wojna, pochodząca z zamożnej rodziny żydowskiej autorka miała dziewięć lat i mieszkała w Kaliszu. Uciekając z rodzinnego miasta, znalazła się z rodzicami w Warszawie. Przeżyła bombardowania, głód, powstanie w getcie, skąd przemycona ukrywała się u zaprzyjaźnionej rodziny, a potem w klasztorze i sierocińcu. Jej wydane w wielu krajach niezwykłe wspomnienia z czasów wojny i wczesnych lat powojennych, pisane z perspektywy dziecka, z uwagi na ich wartości literackie i realia historyczne recenzenci postawili obok dziennika Anny Frank. Na podstawie książki powstał ośmiogodzinny serial telewizji niemieckiej ARD, a także adaptacje teatralne.


Oto kolejny poradnik niekwestionowanego autorytetu – specjalistki w dziedzinie zdrowego żywienia, emocjonalnego i fizycznego głodu – Doreen Virtue, autorki książek – Anielska dieta oraz Uzdrawianie duszy i ciała.
Minęło już dziesięć lat, odkąd zwęglone szczątki Alana Langforda odnaleziono w lesie, w spalonym samochodzie. Jego żona Donna została skazana za zaplanowanie tego zabójstwa na dziesięć lat pozbawienia wolności. Jednak tuż przed wyjściem z więzienia Donna otrzymuje anonimowy list, a w kopercie zdjęcia swojego męża. Człowiek, którego nienawidziła i, jak jej się wydawało, zamordowała, żyje i ma się świetnie. Jak to możliwe? Gdzie on się ukrywa?


Detektyw inspektor Tom Thorne angażuje się w sprawę, w której nikt nie jest tym, kim się wydaje. Po raz pierwszy będzie musiał rozszerzyć swój teren działania daleko poza Londyn, aby dopaść bezwzględnego mordercę, który nie zawaha się przed niczym, by ochronić swoje nowe życie.


Jenna Kerry ma dość: chce zostawić swojego chłopaka. 

Ryan żyje tylko pracą i skazuje ją na prowadzenie niemal klasztornego trybu życia. Dziewczyna pragnie zmiany, a 

Ryan nie potrafi jej niczym zaskoczyć, aż... 

Pewnego wieczoru w luksusowym hotelu niespodziewanie pojawia się jej chłopak i ratuje ją z nudnego przyjęcia. 

Do tego, udaje, że jej nie zna! Ta gra w nieznajomych naprawdę jej się podoba i szalenie ją podnieca: nie wiedziała, że jej chłopak ma taką fantazję...


Dzienniki Helene Plüschke i Ursuli Pless-Damm oraz opowieść Esther von Schwerin to świadectwa przemilczanej krzywdy kobiet na tzw. Ziemiach Odzyskanych. W ich relacjach splatają się szokujące obrazy, niejednoznaczne postawy i skrajne emocje.


Współczucie miesza się z chęcią odwetu, a świadomość utraty wielopokoleniowego dziedzictwa przeradza się w dążenie do zbudowania nowego życia. Jednak pierwszoplanowa jest nieustanna walka o przeżycie, w której wrogami stają się sowieccy wyzwoliciele i polscy sąsiedzi.Serena traciła nadzieję na to, że będzie miała dzieci. Tymczasem jest matką dwóch chłopców. Niemniej jej radość stopniowo zamienia się w rozpacz. Czy macierzyństwo było dobrą decyzjąa Ambitna prawniczka, Tawana, próbuje uporządkować swoje życie, ale tragiczne wspomnienia ciągle do niej powracają. Czy praca w prestiżowej firmie pomoże jej zapomnieć o przeszłościa Mąż pragnie, by Erika wróciła do niego. zapewnia, że się zmieni i więcej nigdy jej nie skrzywdzi. Czy to szansa na odrodzenie uczuć, czy początek nowego dramatua Wszystkie odcienie pereł to opowieść o przyjaźni, która pomaga stawić czoła osobistym problemom i przetrwać najcięższe chwile.Ewa to kobieta mocno stąpająca po ziemi. Myślała, że najbliższą przyszłość ma dokładnie zaplanowaną. W ciągu kilku dni wszystko się zmienia. Dostaje wsparcie od przyjaciółek, które mimo że są różne, potrafią tworzyć wspólny front. Carmen, ideał kobiety - jej uroda powoduje spore zamieszanie. Beata, chłodna racjonalistka, na własnej skórze testuje różne podejście do mężczyzn. Zuza, wyrazista, nieraz wulgarna, bezkompromisowa w pracy, pobłażliwa dla swoich słabości, w końcu chwyta byka za rogi. Jest jeszcze "coś": intryguje, wciąga, samo wybiera wyznawców. Dopuszcza do swoich łask lub bezwzględnie wypluwa poza nawias społeczności. Tango argentyńskie. I On. Nikt Go nie zna, a jednak życie wielu osób przewróci do góry nogami. Jego poczynania powodują cierpnięcie skóry...


Stos z wymiany na LC:

Za udaną i bardzo sympatryczną wymianę bardzo dziękuję: Donnie, Raven, Lucy, Marcie i Magdalenie :))))))


21 komentarzy :

 1. Z wymienionych pozycji czytałam "Nevę" i nawet mi się podobała. Z chęcią przeczytałabym "Skrawek nieba" :) pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowana jestem książką "Pasja budzi się nocą"

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Fantazje w trójkącie'' czytałam, ale jestem ciekawa twoich wrażeń. Ja natomiast bardzo chciałabym poznać "Pasja budzi się nocą". Przyjemnego czytania zatem życzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Fantazje w trójkącie" właśnie czytam, a "Księżniczkę z lodu" również mam u siebie i w planach na ten miesiąc :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantazje... czytałam ciekawe :) Interesujące książki, ale nie wszystkie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie znam nic, duży rozrzut tematyczny - najbardziej by mnie interesowały te wspomnieniowe tytuły.)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najbardziej ciekawi mnie książka Billinghama, w ogóle cała seria. Muszę dopaść pierwszą część :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku jaka różnorodność tematyczna!
  Na pewno nie będziesz się nudziła :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Pozostaje mi tylko życzyć Ci przyjemnej lektury i czekać na recenzje! :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chętnie przeczytałabym "Skrawek nieba" i "Pasja budzi się nocą". Miłego czytania:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wypędzone, Pułapka i Skrawek...pokryją nam się. Ciekawe czy podobnie książki dobierzemy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwsza z książek mnie szczególnie zainteresowała, chociaż wszystkie są ciekawe :) Czekam na recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesujące książki masz w planie:))

  OdpowiedzUsuń
 14. Moje oko szczególnie przyciągnęły dwie książki: "Skrawek nieba" i "Wypędzone". I to właśnie recenzji tych dwóch książek będę u Ciebie wypatrywała :)

  OdpowiedzUsuń
 15. żadnej z powyższych nie znam
  ale gratuluję tylu nowych książek w biblioteczce
  przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękne zdobycze, miłego czytania;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka