Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia" Heidi Bratton

"Macierzyństwo przemienia nas, i to nie tylko jednorazowo, lecz nieustannie"

Macierzyństwo, to trzeba powiedzieć jasno, to jedno z najtrudniejszych zadań jakie przed kobietą stawia życie, otoczenie i my same.
Wiele przyszłych matek nie jest przygotowana na to, jak zmieni się świat po narodzinach rozkosznego niemowlaka :) Realne życie rzadko przypomina to, co widujemy w telewizyjnych reklamówkach, w serialach czy gazetach. Bobasek nie jest tylko przytulaskiem, który jedynie śpi a w przerwach na karmienie słodko się uśmiecha. Macierzyństwo to proza życia, w którym nie obce są płacz, choroby, niecierpliwość, niewyspanie, złość, baby blues a nawet depresja...

Książka "Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia" to poradnik dla mam, które dogłębniej chcą poznać swój przyszły czy obecny stan. To książka dla tych kobiet, które poszukują odpowiedzi na ciągle nurtujące je pytania: jak pogodzić pracę i dom, jak wykorzystać okres macierzyństwa w realizacji własnych marzeń, celów,  poszerzenia wiedzy, jak ważne jest wsparcie partnera, jak odnaleźć spokój i ostudzić wewnętrzne rozterki oraz jak odnaleźć poczucie własnej wartości i odkryć rolę macierzyństwa we współczesnym świecie, pomaga także przedefiniować własną ideę macierzyństwa. Poradnik zawiera odniesienia biblijne na potwierdzenie tez wysnutych przez Heidi Bratton.

Poradnik jest podzielony na trzy części: Jak pogodzić kobiecość i macierzyństwo,Skoncentrowanie na rodzinie i dzielenie tego doświadczenia z innymi, Jak na innych wpływa nasz wewnętrzny spokój,  w których autorka stara się jak najdokładniej przeanalizować każdy temat przez pryzmat swojego macierzyństwa, dodatkowo przedstawia i cytuje zdanie innych matek. Każdy rozdział jest podsumowany krótkim testem, w którym czytelniczki mogą same odkryć swoją rolę, swoje zdanie i zastanowić się jak odnieść się do przeczytanego tekstu.

Heidi Bratton to nagradzana fotografik oraz autorka i ilustratorka kilkunastu książek pisanych z perspektywy chrześcijańskiej. Prowadzi popularne w Stanach Zjednoczonych prelekcje na temat radości macierzyństwa. Jest mamą pięciorga dzieci od dwóch do pięciu lat. Czuje się bardzo doświadczoną matką i chce dzielić się z innymi swoją radością z macierzyństwa. "Macierzyństwo" to książka o rewolucji, jaka dokonuje się w sercu, w umyśle i w duszy kobiety i skierowana jest do kobiet, które chciałyby nieco inaczej przeżywać swoje macierzyństwo.

W moim odczuciu książka jest jednostronna, akceptująca poświęcenia dziecku maksimum czasu. Podczas lektury miałam wrażenie, że lekceważone i spychane na margines są kobiety, które chcą być jednocześnie i mamami i dobrymi pracownicami, przekazujące opiekę nad swym skarbem żłobkom i przedszkolom :/
Z drugiej jednak strony "Macierzyństwo" nie jest poradnikiem skierowanym do ogółu kobiet, a stronniczość wypływa z poglądów autorki i trzeba je zaakceptować.

"Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia" autorstwa Heidi Bratton polecam przyszłym i obecnym mamusiom, które chcą dogłębniej poznać "przygodę" macierzyństwa, którego są głównymi autorkami :)Heidi Bratton "Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia", tł. Jakub Kołacz, wyd. II, WAM 2012, ISBN: 978-83-7767-137-5
4/6Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pana Łukasza z wydawnictwa Wam :))) Dziękuję za zaufanie :)9 komentarzy :

 1. Jako, że jestem gimnazjalistką to chyba sama rozumiesz, że póki co nie jest to pozycja dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, jak zostajesz mamą - wszystko się zmienia ... ale powiem szczerze że zawsze sceptycznie podchodzę do takich poradników, poradnik swoje a życie swoje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za kilka dnia moja siostrzenica zostanie mamą, więc jej może sprezentuje ową książkę. Myślę, że ucieszy się z takiego prezentu.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja niestety nie skusze się - macierzyństwo i jej wpływ mam w realu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nie dla mnie, ale idealna dla siostry mojego chłopaka. Mogę jej polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam kogoś kto będzie zainteresowany tą książką :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Może kiedyś, jeśli tak to w odległej przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałabym zostać mamusią, ale chyba nie jest mi to pisane, bo wszystkie starania idą na marne :(

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka