Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" Mika Dunin

Nieczęsto czytuję poradniki i po prawdzie za nimi nie przepadam. Jednak od czasu do czasu taka książka zwróci moją uwagę przewrotnym tytułem bądź idealnie trafi w moje problemy, bolączki czy stan zdrowia.
"Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" zaintrygował mnie właśnie poprzez swoją nazwę. Byłam ciekawa co znajdę w środku. Zastanawiałam się czy poradnik jest napisany w formie żartu a może potraktowany całkiem poważnie.

Pomysł na Antyporadnik powstał przez przypadek. Mika Dunin została poproszona o napisanie poradnika "Jak wychować sobie męża?". Nie był to trafiony temat gdyż autorka jest po rozwodzie i może co najwyżej podpowiedzieć jak go stracić. I tak narodziła się myśl by podzielić się z czytelnikami swoimi błędami, przekonaniami i zachowaniami, które doprowadziły do rozpadu małżeństwa. Wypunktowała wszystkie swoje przewinienia i porównała z postępowaniem zaprzyjaźnionych par. Zauważyła konkretne zależności i podobieństwa...I postanowiła ostrzec ludzi przed ich zgubnym zachowaniem.

"Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" składa się z trzynastu rozdziałów: Jak stracić męża, Jak starcić żonę, Jak stracić współmałżonka, Jak stracić dobry kontakt z dzieckiem, Jak stracić dziecko trochę starsze oraz całkiem dorosłe, Jak stracić synową, Jak stracić teściów, Jak stracić przyjaciółkę, Jak stracić radość życia, Jak stracić spokój ducha, Jak stracić kontakt z Bogiem, Jak stracić kontakt z samym sobą i O sztuce tracenia.
Każdy dział opisany jest z humorem ale nie traci przez to na swoim dydaktycznym wydźwięku. Mika Dunin na wstępie podkreśla, że "Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" można potraktować dwojako, pozwala dostrzec swoje błędy i próbować je naprawić lub podporządkować się przewrotnym radom i  rzeczywiście stracić kogoś bliskiego w bardzo "humanitarny" sposób. Co najważniejsze błędy w zachowaniu jakie opisuje w swoim poradniku Mika Dunin dotyczy wielu z nas. Niestety nie zawsze je dostrzegamy czy sobie uświadamiamy i nie zawsze zauważamy w tym coś złego. Podczas lektury można się przyłapać na myśli "O rany! Właśnie tak robię!"  "Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby" może być ostatnim dzwonkiem na zmiany. Wszystko zależy od nas. Trzeba zajrzeć w głąb siebie i podjąć decyzje.

Na zachętę przedstawiam niektóre rady Miki Dunin:

Jak stracić męża:
"nie wierz w niego i jego możliwości"


Jak stracić żonę:
"Dyskredytuj i minimalizuj jej pracę na rzecz domu"


Jak stracić synową:
"Zrób wszystko, by się szybko dowiedziała, jak bardzo jej nie akceptujesz"


Jak stracić przyjaciółkę:
"Opuść ją, gdy cię najbardziej będzie potrzebować"
Mika Dunin "Antyporadnik jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby", WAM 2013, ISBN: 978-83-7767-829-9
5/6


Antyporadnik przeczytałam dzięki uprzejmości Pana Łukasza reprezentującego wydawnictwo WAM :)))) Dziękuję za zaufanie :)))


12 komentarzy :

 1. Nie czytam poradników, ale ten ma bardzo chwytliwy tytuł. Nie wiem na ile rady w nim zawarte są odkrywcze, bo np. to, że stracimy przyjaciół opuszczając ich w potrzebie jest raczej oczywiste.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rady są oczywiste ale nie nzawsze je sobie uświadamiamy

   Usuń
 2. Jaki kontrowersyjny anty poradnik. Ja jednak z niego nie skorzystam, bo większość z przytoczonych cytatów wydają mi się oczywiste i myślę, że raczej nic odkrywczego tutaj bym nie znalazła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda ciekawie :) A jest rozdział "jak nie stracić konkubenta"? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie interesuje mnie ona jakoś :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytuje poradników, lecz ten mnie zaciekawił.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi zachęcająco choć zwykle trzymam się raczej z dala od wszelkiej maści poradników. Nawiązując do tematu widziałem jakiś czas temu znakomitą angielska komedię "Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi". Polecam jest naprawdę śmieszna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy poradnik się zapowiada. Czuję się zaintrygowana:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię poradniki i ten o przewrotnym tytule wydaje się całkiem ciekawy, jednak jeśli po niego sięgnę to będę raczej patrzeć na niego z przymrużeniem oka - nie przepadam za poradnikami o tytule zaczynającym się od "Jak..." i podającego gotowe recepty. Aczkolwiek nie jestem przeciwna, te porady są mi po prostu znajome i wolę analizować własne błędy, ale napewno pomoże wielu kobietom :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za poradnikami

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka