Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Porzucić wianek, czyli...Dziewica, Radhika Sanghani

Literatura erotyczna w dalszym ciągu bardzo dobrze się sprzedaje, zdobywa coraz większą popularność i wiernych fanów. Przestaje być skierowany wyłącznie do pań pomiędzy trzydziestym a czterdziestym rokiem życia będących sfrustrowanymi gospodyniami domowymi, szukających wytchnienia w gorących, ociekających pożądaniem historiach. Próbuje zdobyć zaufanie i zainteresowanie młodszych czytelniczek. "Dziewica" Radhiki Sanghani to ułagodzony erotyk dla dziewczyn, które ledwo co przekroczyły granicę pełnoletności. Powieść jest utrzymana w stylu amerykańskiej komedii typu "American Pie" i traktuje o 21- letniej dziewicy, która pragnie jak najszybciej zmienić swój intymny stan. Dlaczego? Uwiera ją brak doświadczenia w dziedzinie seksu i brak wspólnych tematów z rówieśnikami.

Czy to wystarczający powód by stracić cnotę?

Odpowiedź będzie inna w zależności od wieku odpowiadającego na pytanie. Starsi, przez pryzmat doświadczenia, już samo pytanie uznają za śmieszne. A młodzi? Nastolatkowie bardzo mocno identyfikują się ze swoim otoczeniem. To ich zdanie jest dla nich najważniejsze. To relacje koleżeńskie budują poczucie własnej wartości i samoocenę. Nikt nie chce wystawać poza ramy nałożone przez swoje środowisko. "Przetrzymane" dziewictwo, to w rozwiązłym świecie młodych ludzi, zbrodnia niesłychana. Ellie uważa, że nie pasuje do swoich znajomych, że cnota wyklucza ją z grupy, odróżnia, stygmatyzuje. Oni mają bogate doświadczenia seksualne, a ona nie zna nawet trendów intymnej fryzury... Dziewczyna za wszelką cenę próbuje pozbyć się kłopotu. Jest zdesperowana i gotowa na wszystko, nawet jeśli ceną jest przygodny seks z nieatrakcyjnym mężczyzną. Tak naprawdę nie bierze pod uwagę swojego bezpieczeństwa. Przecież nie wiadomo kto kryje się za miłym głosem, aparycją nieznajomego. Nie zastanawia się również jakie będą fizyczne i psychiczne konsekwencje jej kroku.

"Przyrzekłam sobie, że przestanę być dziewicą przed końcem studiów, żeby móc przejść test na chlamydię."

Droga Ellie do utraty dziewictwa jest pasmem wielu przygód, z jednej strony zabawnych, z drugiej niosące przestrogę.

Jestem za stara na tę książkę. 

To co w założeniu miało być zabawne, mnie wydawały się mało istotne. Naiwność i infantylność, która cechuje Ellie doprowadzała mnie do szału. Ciągłe imprezy i randkowanie, z którego nic nie wynika...oprócz potoku łez, rozczarowania i kłótni z najlepszą przyjaciółką, to dla mnie nieporozumienie.

Pamiętacie pytania czytelniczek do dziewczęcej prasy typu "Bravo girl", "Dziewczyna"? Tu znajdziecie podobne problemy i dylematy. Po co są włosy łonowe i czy każda kobieta je posiada? Jak się golić w miejscu intymnym? Jaka fryzura jest modna: brazylijska czy a la Playboy?  Czy można uprawiać seks podczas okresu?

"Dziewica" nie jest powieścią stricte erotyczną. Bardziej dotyczy dojrzewania młodej dziewczyny, nurtujących ją pytań, zdobywania doświadczeń niż samych scen łóżkowych. Co prawda znajdą się dwie lub trzy takowe, ale mało mają wspólnego z budzącym emocje spotkaniem dwojga kochanków.

Książkę mogę polecić jako totalny odmóżdżacz. I tyle."Dziewica" Radhika Sanghani, tł. Piotr Grzegorzewski, Erotica, Warszawa 2015Dziękuję za czytelniczą ucztę:)


Brak komentarzy :

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka