Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Konkurs z Krystyną Mirek czyli "Pojedynek uczuć" do wzięcia :)Jedna z moich ulubionych blogerek- cyrysia- zainspirowała i zachęciła mnie do stworzenia poniższego konkursu. Mam nadzieję, że taka formuła przypadnie Wam do gustu i razem ze mną stworzycie niezapomniany wywiad :) Gotowi...do startu...START!!!


 
Kilka słów O Krystynie Mirek :)

Piszę książki obyczajowe z zamierzenia lekkie i przyjemne, ale opowiadające o sprawach ważnych. Chciałabym, żeby sprawiały Czytelnikowi przyjemność, bawiły i wzruszały, a jednocześnie mówiły o tym, co w życiu najistotniejsze. Czyli o miłości.

Z wykształcenia polonistka. Mama trzech córek i żona jednego męża. Książki to moja wielka odwzajemniona miłość. Czytam zachłannie, kupuję namiętnie, piszę, oglądam, recenzuję i zbieram. Tylko odkurzać nie lubię.
(źródło: oficjalna strona internetowa autorki)


 

"Pojedynek uczuć"  fragment recenzji:

"Wydawałoby się, że rynek wydawniczy jest nasycony powieściami obyczajowymi, że trudno o coś nowego, oryginalnego i chwytającego za serce. Myli się ten, kto tak myśli. Krystyna Mirek udowadnia, że ma jeszcze wiele do dodania w tym gatunku. Co prawda opisuje trudy macierzyństwa bez lukru, związki partnerskie, więzy rodzinne, pogoń za pieniądzem, ale nie przerysowuje ich a rzetelnie opisuje współczesną rzeczywistość. I ta realność, autentyzm się sprawdza. Jednak powieść nie byłaby tak rewelacyjna, gdyby nie bohaterowie. Autorka tchnęła w nich życie, dodała trzeciego wymiaru i pozwoliła się z nimi zaprzyjaźnić. Czegóż trzeba więcej?" więcej znajdziecie tutaj :)Regulamin konkursu: 

1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Aleksandrowe myśli
2. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Feeria
3. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książki "Pojedynek uczuć" (recenzja), po jednym dla każdego z dwóch zwycięzców. 
4. Konkurs trwa od 24.06.2013 do 30.06.2013 do godz. 23:59.
5. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.
6. Aby wziąć udział w konkursie użytkownik musi w komentarzu pod tym postem zamieścić pytanie (1 maksymalnie 3) do Pani Krystyny Mirek, swój nick bądź imię
oraz podać swój adres e- mail. 
* będzie mi bardzo miło jeżeli zostaniesz obserwatorem bloga Aleksandrowe myśli
* możesz polubić profil bloga na Facebooku 
* możesz polubić profil wydawnictwa Feeria na Facebooku
* możesz umieścić informacje o konkursie na swoim blogu  :)
7. Konkurs skierowany jest do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
8. Zwyciężą dwie osoby, które według Pani Krystyny Mirek zadały najciekawsze pytanie/a. 
9. Wywiad oraz głoszenie wyników nastąpi około 7.07. 2013 r.
10. Po ogłoszeniu wyników konkursu, skontaktuję się z laureatami i poproszę o przesłanie danych osobowych. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzcy w ciągu 21 dni roboczych na adres wskazany przez laureatów konkursu.
11. W konkursie można wziąć udział tylko raz.
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adres mail: aleksnadra@interia.eu
Życzę powodzenia :)19 komentarzy :

 1. Nie znam twórczości pani Krystyny(mojej imienniczki), ale mimo to mam kilka pytań.

  1.Pracuje pani nad najnowszą powieścią, w której będzie pojawiał się temat ,, brzuchów do wynajęcia’’. Niektóre z kobiet traktują bycie surogatką jak wolny zawód. Dla mnie taka kobieta jest, albo niezrównoważona psychicznie, albo po prostu zdesperowana brakiem środków na życie, lecz mimo wszystko uważam, to za nieetyczne. A jakie jest pani zdanie odnośnie w tej kwestii?

  2.W swoich książkach porusza pani wiele istotnych problemów m.in. pracoholizm. Czy rzeczywiście jest to bardzo niebezpieczne schorzenie/choroba? Gdzie leży granica między zaangażowaniem w pracę a pracoholizmem?

  3.Napisała pani na swoim blogu, że ,,samotne macierzyństwo nie ma nic wspólnego ze stanem cywilnym. Można mieć męża, partnera, wielu ludzi wokół siebie, bardzo często, lub czasami, samotną mamą’’. Czy w takim razie lepiej żyć w pojedynkę ze swoim dzieckiem, czy może dalej tkwić w spokojnym niby związku?

  Pozdrawiam.
  cyrysia
  krysia2304@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. 1. Jeśli mogłabyś cofnąć czas, wiedząc jak Twoje życie obecnie wygląda, skupiłabyś się od razu, powiedzmy po ukończeniu studiów, na pisaniu książek, na tworzeniu powieści czy jednak pozostawiłabyś wszystko bez zmian - zawodowych?
  2. Co jest dla Ciebie bardziej emocjonujące - moment tworzenia historii, gdzie wyobraźnia ściga się sama z sobą i podekscytowana rozwijasz każdy wątek czy moment wypuszczenia gotowego dzieła i oczekiwanie na opinie innych?
  3. Czy wiedząc ile zawód pisarki przynosi satysfakcji i przyjemności pozwolisz swoim córkom na uprawianie "wolnego zawodu", realizacje marzeń czy spróbowanie różnego rodzaju stylów życia czy jednak będziesz je namawiała na ukończenie solidnych, perspektywicznych kierunków studiów?
  pozdrawiam serdeczenie,
  marzena;)
  marzenka_181@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Jasna sprawa, że się zgłaszam :) Zaraz dodam baner na bloga.

  1. Co skłoniło Panią do podjęcia decyzji o pisaniu? Czy była to Pani osobista decyzja, czy ktoś Panią do tego zachęcił?

  2. Czy uważa Pani, że zmysł obserwacji jest ważny w pracy pisarza i dlaczego jeśli tak?

  3. Czy któraś z postaci z Pani książek jest wzorowana na kimś z Pani otoczenia? Czy utożsamia się Pani z którymś z bohaterów Pani książek?

  4. Jakie reakcje chce Pani wywołać u swoich czytelników?

  Pozdrawiam!
  martha.kosmala@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Czy ma Pani ulubioną książkę z dzieciństwa, którą darzy sentymentem?
  2. Na Pani stronie znalazłam informację, że pracuje Pani nad romansem historycznym. Czy mogłaby Pani powiedzieć coś więcej na jego temat?
  3. I to, co interesuje mnie najbardziej: w jaki sposób pracuje Pani nad swoimi książkami? Czy ma Pani od razu w myślach cały zarys historii czy też może podąża Pani za swoimi bohaterami? Jak wygląda Pani proces twórczy?

  Paula.
  paskawiec@gmail.com
  Facebooka nie posiadam, obserwatorem jestem, baner będzie zamieszczony w zakładce "Konkursy". Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z twórczością Pani Krystyny, ale mam nadzieję to nadrobić. :) A oto moje pytania:
  1. Na Pani stronie znalazłam informację, że pracuje Pani nad kilkoma projektami jednocześnie. Czy w takiej sytuacji udaje się bez problemu pogodzić przygody różnych bohaterów i nie wprowadza to zamętu w Pani pomysły?
  2. Romans historyczny - lubię ten gatunek, czy akcję powieści osadziła Pani w niepołomickich okolicach, tylko kilka wieków wstecz?
  3. Ostatnio często spotykanym projektem są powieści erotyczne. Czy możemy się spodziewać, że Pani również spróbuje swoich sił w tym kierunku?

  Magdalena
  m.tesna@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. A teraz coś z męskiego punktu widzenia :)

  1. Ostatnio wiele powieści obyczajowych dla kobiet jest pisanych z jednego punktu widzenia. U wielu autorek można dostrzec tendencje, że facet jest tym "złym" w związku, albo jest nieczułym człowiekiem, który nie interesuję się kobietą. W ostatniej Pani książce również pojawił się taki mężczyzna. Czy tworząc powieść, Pani stara się dostrzec problem z różnych perspektyw? Czy tworząc taki obraz mężczyzny, autorka nie narzuca jednoznacznego wzorca dla czytelniczek?

  2. W jakim stopniu Pani maż przyczynia się do powstawania Pani utworów? Czy czynnie bierze udział w tworzeniu powieści, czy jest biernym obserwatorem Pani pracy?

  3. Jak zachęciłaby Pani męskich czytelników, do zapoznania się z Pani utworami? Czy znajdą coś dla siebie w Pani utworach? Jeżeli tak to co?

  Emil
  e.smistek@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Co mogłaby mi pani poradzić jako osobie, która tak jak pani kocha książki z wzajemnością i chce zacząć pisać "coś swojego"? Jest jakaś sprawdzona recepta? Jak wyglądały pani początki pisarstwa? Co było najtrudniejsze?


  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Kto jest Pani ulubionym pisarzem i jaki wpływ miała ta osoba na ukierunkowanie Pani twórczości?

  eliza889@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Oto moje pytania do Pani Krystyny Mirek:

  1. Jest Pani pisarką, więc tworzy Pani nowy, książkowy świat, w którym występują postacie; w którym bohaterowie przeżywają przygody -mają swoje problemy i radości- zaś moje pytanie brzmi: skąd Pani czerpie natchnienie do konstruowania tego wyimaginowanego świata; osób? Czy są to przykłady, z którymi się Pani kiedyś spotkała i chce Pani niektóre rzeczy po prostu przelać na papier czy też może najpierw wszystko zaczyna się w myślach, w głowie, w wyobraźni? Co jest tym głównym natchnieniem?

  2. Jak Pani daje radę pogodzić rolę żony, matki i pisarki? Są to przecież tak trudne role życiowe, trzy różne światy...

  3. Jakie ma Pani jeszcze hobby, prócz książek?

  Aneta,
  a-bunia@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. 1. Czy po wydaniu książek „Prom do Kopenhagi” oraz „Polowanie na motyle” Pani życie się zmieniło? Jakie są plusy i minusy bycia autorką?
  2. Jeśli Pani książka „Pojedynek uczuć” miałaby zostać wydana w formie audiobooka i to Pani wybierałby czytającego – kto by to był?
  3. Zaczęły się wakacje więc proszę nam zdradzić jakie są Pani plany urlopowe? Czy jest jakieś miejsce do którego lubi Pani wracać?
  Pozdrawiam serdecznie,
  kwiatusia
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. 1.Czy wraca Pani do czytania swoich książek i z perspektywy czasu patrzy na nie jakoś inaczej, chcąc coś zmienić lub dodać?
  2. Czy Chciałaby Pani, żeby któraś z Pani powieści doczekała się ekranizacji filmowej, a jeśli tak to która i dlaczego?
  3. Czy Chciałaby Pani zamienić się życiem z którąś z Pani książkowych postaci?

  batonzo
  batonzo@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie znam twórczości p. Krystyny Mirek, ale z opisu wnoszę, że przypadłaby mi do... poduszki. A oto moje pytania:
  1) Łączy nas zawód, ale nie wiem, czy Pani swój kiedykolwiek wykonywała. Jeśli tak, to jak zachęcała Pani uczniów do czytania książek (niekoniecznie lektur) i pisania dla samego siebie, jeśli nie – to jakby Pani to zrobiła?
  2) Kiedy Pani poczuła zew pisania? W jakich okolicznościach stwierdziła pani, że to jest TEN moment, by napisać książkę?
  3) Skąd czerpie Pani pomysły na zabawne dialogi? Czy są one na przykład gdzieś zasłyszane, czy wymyślone?

  Pozdrawiam serdecznie
  martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. ania123423@wp.pl

  Pytanie: Czy uważa Pani, że warto się pojedynkować w uczuciach?
  Pytanie: Czy napisanie książki to prosta sprawa?

  Zapraszam również na swój blog i do konkursu na nim http://mojerecenzjeksiazek.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń
 14. Padają tu różne pytania, dotyczące książek Pani Krystyny Mirek, jej inspiracji, początków pisarskich oraz planów wydawniczych, więc ja chciałabym zadać kilka pytań "z innej beczki", tak dla odmiany

  1. Czy miała Pani jakieś przezwisko w szkole - takie, którego Pani nie znosiła albo jakieś zabawne, z którym wiąże się jakaś historia?
  2. Gdyby mogła Pani wybrać już przy narodzinach, to w jakim kraju chciałaby Pani się wychowywać i żyć? Czy byłaby to Polska?
  3. Jakie filmy ogląda Pani najchętniej - wyciskacze łez czy może coś typu "Władca pierścienia"?

  Pozdrawiam
  Edyta Ch.
  edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 15. 1. Gdyby spotkała Pani złotą rybkę i miała możliwość wypowiedzenia trzech życzeń, które się spełnią, co by to było?
  2. Czy dusza kobiety jest silna jak głaz, czy może krucha jak skrzydła motyla? (w kontekście rozstań, aborcji, porodów, wysokich oczekiwań społecznych…)
  3. Czy Polka, która wyjedzie za granicę za chlebem może być w jakimś stopniu szczęśliwa, z dala od rodziny? Jak odnaleźć własne miejsce w takich realiach? Czy taka kobieta może wciąż czuć się Polką, choć opuściła swój kraj? Czy powinna się wstydzić własnej tęsknoty za malowniczymi, polskimi krajobrazami, która pojawia się, gdy wspomina dawne wyjazdy z rodzicami w dzieciństwie? Co może jej dać wtedy lektura polskiej książki?
  Pozdrawiam serdecznie,
  Małgosia
  dziecina1@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. 1) W jaki sposób zapada decyzja o tytule książki - czy przed rozpoczęciem pisania czy już po powstaniu dzieła?
  2) Czy czyta Pani recenzje swoich książek i w jaki sposób reaguje Pani na negatywne komentarze?
  3) Jakie uczucia towarzyszyły Pani gdy po raz pierwszy ujrzała swoją książkę w księgarni?

  murba78@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Co Pani dostała od świętego Mikołaja?

  mika19@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. 1. Jaka jest Pani recepta na miłość?
  2. Co jest miarą dobrego życia?
  3. Pisanie jest darem czy można się go nauczyć?

  Karolina
  karolina2701@onet.eu

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka