Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Zapowiedzi na początek lata :)

Przyszły wreszcie wyczekane słoneczne dni i powiew ciepłego powietrza. Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam czytać na świeżym powietrzu czy to na kocyku na trawce w ogródku czy na plaży czując rześki chłód od morza...Warunki już mam a taką proponuję lekturę :)
Anna Sieradzka "Moda w przedwojennej Polsce"
Wydawnictwo PWN, premiera: 3 czerwiec 2013

Książka jest fascynującą opowieścią o polskiej modzie lat międzywojennych, kiedy przepisy savoir-vivre'u zalecały noszenie ubiorów odpowiednich nie tylko do pory roku i dnia, lecz także okoliczności, czego w sferach podporządkowujących się modzie, zasadom elegancji i dobrego wychowania konsekwentnie przestrzegano.

Jak ubierano się na co dzień, a jak od święta? Jak na wyjazd do Juraty, a jak do Zakopanego? Czym kierowały się elegantki, które z domów mody były uważane za najbardziej wykwintne, skąd projektanci czerpali inspiracje i jak tworzyli swoje kolekcje? Autorka w arcyciekawy sposób pokazuje zmiany w sposobie ubierania się, najważniejsze trendy w modzie lat 20. i 30. wraz z nowinkami, jakie wówczas się pojawiły, nierzadko budząc spore kontrowersje (skrócenie spódnic, wyrazisty makijaż).

W tej okraszonej wieloma anegdotami opowieści autorka, ceniona specjalistka w dziedzinie historii mody, przywołuje liczne źródła - ówczesne książki poradnikowe, ilustrowane magazyny kobiece, pamiętniki, wspomnienia... Podział na ubiory codzienne, sportowe i wieczorowe, z wyodrębnieniem strojów ślubnych, odzieży dziecięcej i bielizny, pozwala na przejrzyste uporządkowanie bogactwa zamieszczonych tu treści.
Samantha Wilde "Mam w czterech ścianach"
Wydawnictwo Prószyński i s- ka, premiera: 4 czerwiec 2013

Szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa.

Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki. Na pomoc własnej mamy, zajętej planowaniem czwartego ślubu, nie ma co liczyć. Joy jest kobietą na skraju załamania nerwowego, lecz wierzy, że odrobina snu i czekolady z powodzeniem rozwiąże jej problemy… do chwili gdy w mieście zjawia się jej były chłopak. Ten sam, którego sekretnie kochała w dniu swojego ślubu.
Dirk Brauns "Cafe Auschwitz"
wydawnictwo Akcent, premiera: 5 czerwiec 2013

Akcja powieści Dirka Braunsa dzieje się współcześnie w Polsce i w Niemczech. Urodzony w NRD młody nauczyciel niemieckiego i historii w niemieckiej szkole w Warszawie (porte-parole autora) staje się świadkiem wspomnień i wykonawcą zaskakującej ostatniej woli przypadkowo poznanego Janusza, byłego więźnia KL Auschwitz. Ich spotkanie w warszawskiej kawiarni staje się punktem wyjścia dla ciągu sensacyjnych wydarzeń obfitujących w zaskakujące zwroty akcji. Kompozycja sprawia, że utwór czyta się jak powieść sensacyjną. Autorowi udaje się unikalna sztuka wielowymiarowego przedstawienia i swoistej próby weryfikacji autentyczności sylwetek, poglądów, losów i teraźniejszości katów i ofiar na tle szkiców współczesnej Polski i Niemiec. Powieść jest znakomitą próbą ujęcia istotnej dla Polski i Niemiec tematyki także przez pryzmat codziennych zdarzeń - bez koturnów i śladów "kiczu niemiecko-polskiego pojednania"

 Janet Evanovich "Szczęśliwa siódemka"
wydawnictwo Fabryka Słów, premiera: 7 czerwiec 2013


 
Styl Evanovich sprawia, że jej książki odczytuje się jak kolejne odcinki dowcipnego serialu kryminalnego. Każda książka to osobna historia, którą można czytać niezależnie od pozostałych.

Żądna przygód babcia Mazurowa traci świeżo wyrobione prawo jazdy i zostaje porwana! Stephanie Plum ściga gangstera Eddiego DeChoocha – sprawa nie jest łatwa, musi prosić o pomoc Komandosa. Ten stawia warunek: spędzenie razem nocy!

Przez większą część dzieciństwa moje aspiracje zawodowe były jasno sprecyzowane – chciałam zostać międzygalaktyczną księżniczką. Nie tyle zależało mi na rządzeniu hordami kosmitów, co bardzo chciałam mieć pelerynkę, seksowne buty i ekstra broń.

Zaszantażowałam, więc mojego udzielającego poręczeń kuzyna, by dał mi robotę łowcy nagród.
     Andreas Winkelmann "Ślepy instynkt"
wydawnictwo Sonia Draga, premiera: 12 czerwiec 2013

 Mała ośmioletnia niewidoma dziewczynka bawiąca się w ogrodzie zostaje w upalny dzień uprowadzona. W tym czasie jej rodzice – bezrobotny ojciec i matka sprzątaczka – śpią kompletnie pijani, zaś brat, który miał na nią uważać poszedł grać w piłkę z kolegami. Sprawca nie pozostawił po sobie żadnych śladów. Ciała dziewczynki nigdy nie znaleziono. Policja nigdy nie rozwiązała zagadki. Po dziesięciu latach porwana zostaje z zakładu dla upośledzonych dzieci niewidoma ośmioletnia dziewczynka, zadziwiająco podobna do dziecka uprowadzonego przed laty. Sarę porzuciła matka alkoholiczka, zaś ojciec jest nieznany. Prowadząca śledztwo komisarz Franciszka Gottlob łączy ze sobą oba przypadki, podejrzewając, że może chodzić o pedofila, który ujawnił się po latach. Tym razem jednak sprawca pozostawił ślad. Policja znalazła w miejscu, gdzie czatował na dziecko ślady spermy…

Mark Bengo "Tina Turner
wydawnictwo Dolnośląskie, premiera: 19 czerwiec 2013

Tina Turner – niestrudzona wokalistka obdarzona charakterystycznym zachrypniętym głosem. Karierę rozpoczęła ponad pół wieku temu od występów gospel. Sławę przyniósł jej duet z Ikiem Turnerem, z którym związała się też w życiu prywatnym. Choć ich toksyczne małżeństwo i głośne rozstanie zachwiało pozycją Tiny, dzięki wytrwałości i niezwykłej charyzmie udało jej się w wielkim stylu powrócić na szczyty list przebojów. Jako megagwiazda estrady i symbol seksu odniosła wiele sukcesów, a utwory takie, jak Private Dancer, The Best czy Typical Male do dziś rozbrzmiewają w audycjach radiowych na całym świecie.

W tej zajmującej biografii Mark Bego przybliża czytelnikowi nie tylko kolejne etapy kariery scenicznej artystki. Poznajemy też jej dzieciństwo w stanie Tennessee, burzliwe małżeństwo zakończone spektakularnym rozwodem, a także życie Tiny jako matki.

  
 Joanna Opiat- Bojarska "Gdzie jesteś Leno?"
wydawnictwo Replika, premiera: czerwiec 2013

Kiedy każda poszlaka prowadzi donikąd

Pewnego dnia Lena Pietrzak, dobrze sytuowana i pełna życiowego optymizmu studentka anglistyki, wybiera się z przyjaciółmi do popularnego poznańskiego klubu, po czym... znika bez śladu.
Jej zrozpaczona matka zgłasza na komisariacie zaginięcie dziewczyny. Tropem Leny ruszają świeżo upieczeni partnerzy, Przemysław Burzyński i Michał Majewski. Prowadzone przez nich śledztwo odkryje jednak znacznie więcej, niż bliscy dziewczyny mogliby przypuszczać... Na jaw wychodzą liczne – nie tylko rodzinne – sekrety, a sprawa dodatkowo mocno komplikuje życie osobiste podkomisarza Burzyńskiego
*******************************************************************************
edit: 4 czerwiec 2013

Dla zainteresowanych trailer książki "Gdzie jesteś Leno?" :)


Jenny Gucci "Wojny rodziny Gucci"
wydawnictwo Pascal, premiera: 19 czerwiec 2013

Morderstwo i intrygi w największym domu mody na świecie.

Jenny Gucci miała życie, o którym większość kobiet może jedynie marzyć. Zdobywając serce ukochanego Paola Gucciego – jednego z najbogatszych mężczyzn na świecie, wiedziała, że wszystko się zmieni. Spotkania z celebrytami na wystawnych przyjęciach, dostatnie życie, a do tego najmodniejsze ubrania, których pragnęła sama Grace Kelly… Willa w Toskanii, apartament w Nowym Jorku, wiejska posiadłość w Anglii.

Życie jak w bajce u boku kochającego męża zostaje brutalnie przerwane… Wychodzi na jaw jaki naprawdę jest Paolo Gucci. Rodzinne intrygi, nieustające groźby, psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną nie pozostawiają jej wyboru…

Jenny, chcąc ratować siebie i córkę, postanawia podjąć stanowcze kroki, jednak nie wie jeszcze, do czego zdolna jest szalona rodzina Gucci…

 

 


Darynda Jones "Drugi grób po lewej"
wydawnictwo Papierowy Księżyc, premiera: 26 czerwiec 2013

„Drugi grób po lewej” to długo wyczekiwany drugi tom przygód Charley Davidson, zwariowanej detektyw-kostuchy, którą polscy czytelnicy poznali w pierwszej odsłonie jej przygód pod tytułem „Pierwszy grób po prawej”. Po raz kolejny można spodziewać się niezapomnianej dawki akcji, przygód, humoru i zmysłowości oraz kontynuacji wątków zawartych w pierwszym tomie tej bestsellerowej serii.Colin Campbell "Królowa. Nieznana historia Elżbiety Bowes- Lyon."
wydawnictwo Znak Literanova, premiera: lipiec 2013

Opowieść o najsilniejszej monarchini od czasów Kleopatry

Fascynująca, ambitna, adorowana przez mężczyzn, skłonna do intryg.
Elżbieta, praprababka dziecka księżnej Kate i księcia Williama była niezwykłą postacią. Plotki o tym, że urodziła ją kucharka, nie przeszkodziły Elżbiecie zostać wybranką króla Anglii, Jerzego VI. Po śmierci męża, wbrew tradycji nakazującej wdowie po monarsze usunięcie się w cień, wywalczyła sobie nienaruszalną pozycję na scenie politycznej.

Skomplikowane relacje łączyły ją z księżną Dianą, którą wspierała na jej drodze do małżeństwa z księciem Karolem, ale po ich rozwodzie ostro potępiła.

W Anglii nazywano ją najsilniejszą królową od czasów Kleopatry.


Richard Paul Evans "Zegarek z różowego złota"
wydawnictwo Znak Literanova, premiera: lipiec 2013
Dobrze wykorzystaj czas, który jest ci dany.

Czy zaznajemy szczęścia jedynie po to, by lękać się, że nas opuści?

Gdy David poznał MaryAnne, zrozumiał, że wreszcie spotkał kobietę swojego życia. Ten wieczny kawaler zaczął marzyć o małżeństwie i rodzinie – nawet jego ukochane zegary, które od dawna kolekcjonował, straciły dla niego znaczenie. Wreszcie obiecał MaryAnne, że nigdy jej nie opuści i będzie z nią na dobre i na złe. Nie spodziewał się, że już niedługo oboje będą musieli sprawdzić prawdziwość i moc swojej przysięgi.

Aneta Jadowska "Zwycięzca bierze wszystko"
wydawnictwo Fabryka Słów", premiera: 12 lipiec 2013


Jest kilka spraw do załatwienia nim nastanie Sąd Ostateczny. "Heaven can wait"

Boże Narodzenie nie cieszy jak dawniej, kiedy nad głową wisi ci archanielski miecz, niestabilny emocjonalnie diabeł i zakontraktowana zabójczyni. W dodatku nadchodzi rewolucja, od której wyniku zależy zbyt wiele, by nie spróbować interwencji...

Na załamania przyjdzie czas, gdy opadnie bitewny pył.

Dora Wilk robi co musi i nie zamierza pokornie czekać, aż wypełnią się boskie wyroki. Czas wyciągnąć miecz i rozciągnąć kilka mięśni, bo jeden pierzasty tyłek jest wart przetrzepania. A wściekłej wiedźmy nie powstrzyma nawet Abbadon


20 komentarzy :

 1. Uwielbiam książki dotyczące historii, dlatego pierwsza pozycja jest dla mnie idealna.
  Jestem fanką serii o Stephanie Plum, dlatego już nie mogę się doczekać tej książki.
  "Wojny rodziny Gucci" mocno mnie zainteresowały, podobnie jak "Królowa".
  Evans i Jadowską od dawna mam w swoich planach czytelniczych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowicie podoba mi się okładka książki "Mama w czterech ścianach". A co do wszystkich książek to żadna nie jest moim must have, więc odpuszczę:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też spodobała mi się okłądka tej książki :)

   Usuń
 3. Modę i Królową chętnie bym widziała jako prezenty imieninowe, a to właśnie w lecie.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie takie życzę Ci spełnienia marzeń :)

   Usuń
 4. Jedyne na czym oko zawiesiłam, to Moda w Przedwojennej Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. "Zegarek z różowego złota" zapowiada się ciekawie:)

  OdpowiedzUsuń
 6. "Mama w czterech ścianach" oraz "Ślepy instynkt" to coś dla mnie. Z przygodami Stephanie Plum również pragnę się zapoznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Miałam w planach Jadowską i Jones, lecz zaciekawiła mnie teraz jeszcze Wilde.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może z wyjątkiem tej detektyw-kostuchy, to wszystkie mi się podobają. Najbardziej czekam na Królową;) A marzę chociaż obejrzeć Modę w przedwojennej Polsce, ta seria jest chyba świetna:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kilka książek z tego zestawienia chętnie bym przygarnęła :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka Evansa mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Podrzucam jeszcze link do trailera "Gdzie jesteś, Leno?"
  https://www.youtube.com/watch?v=SUIzhksW1hs

  Może zechciałabyś go też zamieścić na blogu. Pozdrawiam serdecznie Joanna

  OdpowiedzUsuń
 12. Dirk Brauns "Cafe Auschwitz" - coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 13. "Gdzie jesteś Leno?" już do mnie leci. Ciekawa jestem natomiast "Zegarka z różowego złota". Zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ooo, jakie cudeńka! Widzę, że bęzie co czytać w tym miesiącu! :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Ooooooo biografia babci Tiny będzie? :D to muszę przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 16. The common toaster oven that you'd need to assist you to melted some loaves of bread cuts tends to make capacity including 400 to be 1100 t combined with toasts a loaf of bread for your family here in One to five minutes or so. When you are stove tops while having smooth top start to be produced with respect to frequent adoption throughout 1700's, excellent associated cast iron cookware greater
  .. Self-cleaning stove tops will be able to make full use
  of a wedding planner pot completely clean since most of self-cleaning cookers won't get through to a satisfactory amount of temperatures time for dwelling scrub thoroughly. That time in fact step by step substance specific meals on the captivating cooker and close it.

  My website - micro oven cooking

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka