Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Akcja „To książka wybiera nas”Akcja „To książka wybiera nas”

7 października 2017

Organizator: Wydawnictwo MUZA

„Niektórzy sądzą, że to książka wybiera nas”: to jedno z najbardziej znanych i najczęściej cytowanych zdań z powieści Carlosa Ruiza Zafona. Teraz polscy czytelnicy będą mogli poczuć się jak bohaterowie książek hiszpańskiego pisarza. 11 października ukaże się jego najnowsza powieść,  „Labirynt duchów” – z tej okazji jeszcze przed premierą w księgarniach w całej Polsce na szczęśliwych znalazców będzie czekało pół tysiąca egzemplarzy książki.

„Wciąż pamiętam ów świt, gdy ojciec po raz pierwszy wziął mnie ze sobą w miejsce zwane Cmentarzem Zapomnianych Książek” – słowa otwierające sagę Zafona wypowiada latem 1945 roku dziesięcioletni syn antykwariusza Daniel Sempere. Zgodnie z rodzinną tradycją chłopiec musi wybrać tam dla siebie jedną książkę, by ocalić ją od zapomnienia. Wiedziony przeczuciem, spośród setek tysięcy tomów sięga po jeden, który na zawsze zmieni jego życie. 
Z okazji premiery finałowego tomu cyklu o Cmentarzu Zapomnianych Książek polscy czytelnicy będą mogli przeżyć podobną przygodę jak bohaterowie „Cienia wiatru”. Jeszcze przed premierą w księgarniach kilkudziesięciu miast w Polsce zostanie ukrytych pół tysiąca egzemplarzy „Labiryntu duchów” – ci, którzy odnajdą powieść będą mogli kupić ją za symboliczną złotówkę. Akcja jest niespodzianką od wydawcy dla wszystkich wielbicieli hiszpańskiego pisarza. Do tej pory trzy tomy z serii sprzedały się w nakładzie ponad 1 500 000 egzemplarzy. W akcji weźmie udział ... [liczba do uzupełnienia] księgarń. 

W czasach, gdy statystyki alarmują o spadku czytelnictwa wśród Polaków, rola małych, często rodzinnych księgarń jest niezwykle ważna. Tam bowiem pracują ci, którzy znają i kochają książki. To oni są najbliższej czytelników, posiadają niezwykłą umiejętność dobrania lektury tak, by stała się niezapomnianą przygodą. To właśnie księgarzy Carlos Ruiz Zafón uczynił pierwszoplanowymi bohaterami swojej sagi o potędze literatury. 

„Drogi przyjacielu Księgarzu!

Minęło już piętnaście lat, odkąd antykwariusz Daniel Sempere po raz pierwszy, za sprawą swojego ojca,  zagłębił się w Cmentarzu Zapomnianych Książek. Jego przygoda w tym literackim świecie była możliwa dzięki entuzjazmowi oraz wsparciu najlepszych przyjaciół książek – księgarzy. To właśnie Wy sprawiliście, że powieści trafiły nie tylko do rąk, ale też serc czytelników. Teraz, gdy przygoda dobiega końca i czwarta powieść z serii przynosi jej wielki finał, chciałbym skorzystać z okazji i podziękować za Wasze wsparcie. W imieniu Daniela, Bei, Isabelli, Caraxa i wszystkich wielbicieli literatury, dziękuję! Dzielenie z Wami tej drogi było dla mnie prawdziwym zaszczytem”.
–Carlos Ruiz Zafón, list do księgarzy przygotowany z okazji wydania „Labiryntu duchów”Przyznać się: Kto weźmie udział w akcji?1 komentarz :

  1. Did you know you can shorten your urls with AdFly and make dollars from every visitor to your short links.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka