Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Zapowiedzi wydawnictwa Papierowy Księżyc

Wydawnictwo Papierowy Księżyc w najbliższym czasie zaoferuje nam ciekawe książki. Przedstawię Wam te, które mnie osobiście zainteresowały.


"Chłopiec w walizce" Lene Kaaberbol, Agnete Friis
premiera: czerwiec 2012

Nina Borg jest pielęgniarką czerwonego krzyża, której życiową misją jest pomagać innym. Sama na co dzień styka się z cierpieniem innych ludzi.
 Któregoś dnia jej przyjaciółka Karen informuje ją, że Nina musi natychmiast odebrać coś z dworcowej skrzynki w przechowalni bagażu i zająć się tą sprawą. Potem telefon Karen milknie.
 Kiedy Nina dociera na miejsce, znajduje w schowku walizkę, a w niej ciało
3-letniego chłopca. Chłopiec żyje, choć jest wycieńczony i przerażony.
 Nina domyśla się, że chłopiec jest ofiarą przemytu dzieci. Nie wie jednak z jakiego kraju pochodzi, a co więcej, domyśla się, że jeśli przekaże sprawę chłopca policji, chłopiec zostanie odesłany z powrotem w ręce tych, którzy go sprzedali.
 Próbując uratować życie chłopca i wyjaśnić jego tożsamość Nina odkrywa prawdę jeszcze bardziej przerażającą i bolesną niż jej się mogło wydawać...
 "Podzieleni" Neal Shusterman
premiera: czerwiec 2012

Druga Wojna Domowa toczyła się o prawa reprodukcyjne. Po latach krwawych walk między Obrońcami Życia a Zwolennikami Wolnego Wyboru uchwalono mrożący krew w żyłach kompromis: Życie ludzkie jest nienaruszalne od momentu poczęcia, aż do wieku lat trzynastu. Jednakże pomiędzy trzynastym a osiemnastym rokiem życia, rodzice mogą zdecydować się na „podzielenie” swojego dziecka, wskutek czego, wszystkie jego organy zostają przeszczepione różnym biorcom. Można się zatem takiego dziecka pozbyć, jednak formalnie rzecz biorąc jego życie nie dobiega końca.
 Connor sprawia swoim rodzicom zbyt wiele kłopotów, Risa, wychowanka domu dziecka, nie jest wystarczająco utalentowana, aby opłacało się ją utrzymać przy życiu. Levi natomiast jest dziesięciorodnym – dzieckiem poczętym i wychowanym przez religijną rodzinę w celu złożenia w ofierze w procesie podzielenia.
 Connor, Risa i Levi - trójka nastolatków oddanych do podzielenia - uciekają z transportu i próbują uniknąć okrutnego losu. Połączeni przez los, wspólnie udają się w desperacką podróż napędzaną przez nieustanną walką o życie. Jeśli uda im się przetrwać do osiemnastych urodzin – będą bezpieczni. Jednak w świecie, w którym system pragnie dopaść każdy kawałek ich ciała, pełnoletność wydaje się być bardzo odległa."Rudy/Prawo do życia" Jack Ketchum
premiera: czerwiec 2012


Nowa na naszym rynku książka amerykańskiego mistrza grozy Jacka Ketchuma pod tytułem „Rudy, Prawo do życia” przedstawia to oblicze autora, które polscy czytelnicy cenią najbardziej. Nie znajdziecie tu kanibali, ale kolejną bezkompromisową wędrówkę w głąb ludzkich lęków i emocji.

 Rudy

Pierwsza opowieść to „Rudy” – jedna z najbardziej niezwykłych i najbardziej poruszających powieści Jacka Ketchuma.
Wspaniała historia o starszym człowieku, szukającym sprawiedliwości.
 Ketchum podejmuje w "Rudym" jeden z tematów, które poruszają go najmocniej - bezsilność jednostki, która próbuje przeciwstawić się nonsensom rządzącym
systemem. Ale nie tyle interesuje go krytyka pewnych norm społecznych i prawnych, co dramat człowieka, któremu odebrano wszystko, co kochał.
 „Rudy” to kameralna, poruszająca i mądra powieść, w której, jak rzadko, Ketchum
pozwala sobie na zapalenie niewielkiego światełka nadziei, tlącego się gdzieś na końcu pogrążonego w cieniu tunelu.

 Prawo do życia

Druga powieść umieszczona w tomie jest chyba tym utworem, który jest najbliżej słynnej „Dziewczyny z sąsiedztwa”. I to powinno wystarczyć za całą rekomendację.
 „Prawo do życia” to kolejne, oparte na prawdziwej historii porwania Coleen Stan, wstrząsające studium zła drzemiącego w człowieku.

Ketchum po raz kolejny przekracza granice literackiej bezkompromisowości.
Z bolesną precyzją dokumentalisty opisuje okropieństwa, które przydarzyły się Sarze Foster, uprowadzonej przez aktywistów ruchu na rzecz przeciwdziałania aborcji.
 Poddana fizycznym i psychicznym katuszom, wbrew intencjom oprawców, powoli
zbiera w sobie siły, by stawić czoła porywaczom.
 Jack Ketchum nasze własne, prywatne lęki zamyka w wilgotnej piwnicy Stephena
i Kath Teach i każe nam patrzeć na ludzkie zwyrodnienie."Ladacznica" Emma Donoghue
premiera: lipiec 2012


„Ladacznica” to nadzwyczajna powieść o Mary Saunders, młodej córce biednej szwaczki, umieszczona w barwnym pejzażu Londynu i Monmouth XVIII-wiecznej Anglii.
 Mary łaknie pięknych ubrań i wstążek, tak jak ludzie z jej klasy łakną jedzenia i ciepła. To głód, który sprowadza ją na drogę prostytucji w wieku trzynastu lat.
 Mary zostaje wypędzona z domu przez swoją rozszalałą matkę gdy zachodzi w ciążę i niemal umiera na ulicach Londynu. Jej wybawicielką okazuje się Doll – prostytutka. Mary swobodnie przemierza Londyn wraz z Doll, ubrana w wyzywające, krzykliwe stroje i z krzykliwie umalowanymi na czerwono ustami, sprzedając swoje ciało mężczyznom. Stając w obliczu długów i gróźb, ucieka do Monmouth, rodzinnego miasta swojej matki, gdzie próbuje rozpocząć nowe życie jako pokojówka w domu pani Jones.
 Mary wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie uciec od swojej przeszłości i od tego jak wiele są w stanie zapłacić jej ludzie za spełnianie zachcianek, które nie przystoją ich pozycji w społeczeństwie…


Zapowiada się ekscytująco czytelniczo lato :)

 

15 komentarzy :

 1. I ja też niecierpliwie czekam na parę książkowych zapowiedzi z wyd. Papierowy Księżyc. Mam nadzieję, że już niedługo je poznam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie mogę się doczekać premiery "Ladacznicy" Emmy Donoghue, ciekawie się zapowiada ta książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie powyższe mnie ciekawią. Muszę dopaść i przeczytać:D:D

  OdpowiedzUsuń
 4. Najbardziej zaciekawiły mnie "Chłopiec w walizce" i kolejna powieść Ketchuma. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Już sobie ostrzę pazurki na te wszystkie nowości - w szczególności nowy Ketchum i "Ladacznica" ;) Dobrze, że czerwiec i lipiec już za pasem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowy Ketchum? Na pewno będę na niego polować. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ,,Chłopiec w walizce" - muszę to przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytałabym "Chłopca w walizce" i "Ladacznicę". :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie najbardziej czekam na Ketchuma:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie wszystkie książki z tego wydawnictwa są wyjątkowe (nie czytałam tylko jednej). Ostatnio czytane "Magiczne lata" rozkleiły mnie totalnie. Mam tylko nadzieje, że ten poziom się utrzyma. :)

   Usuń
 10. "chłopiec w walizce" oraz "podzieleni" to książki dla mnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 11. Czekam na "Podzielonych" z niecierpliwością ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Tego Chłopca w walizce z chęcią przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe zapowiedzi, jednak do żadnej mnie szczególnie jakoś nie ciągnie ;p

  OdpowiedzUsuń
 14. Podzieleni będą 27 czerwca :) I na tę ksiązkę czekam najbardziej z proponowanych przez PK, no i na Księcia cierni, którego u Ciebie niestety nie ma. No i jeszcze kusi mnie Ladacznica, ale poczekam na opinie recenzentów ;)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka