Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Zachcianki pod kontrolą" Doreen Virtue

Zachcianki to na ogół domena kobiet. Zazwyczaj te żywieniowe grzeszki nie przeszkadzają nam w życiu codziennym. Dopiero podczas diety, kiedy ulegniemy swojemu podniebieniu, są powodem wielu frustracji i znacznego pogorszenia samopoczucia.

Autorka skorzystała z własnych doświadczeń walki z nadwagą, przetestowanych kolejnych cudownych diet więc doskonale wie jak może czuć się człowiek kiedy zbędne kilogramy zamiast znikać po raz kolejny odkładają się w biodrach, brzuchu czy nogach. Bardzo dobrze pamięta również, jak zwiększająca się waga wpływa na poczucie własnej wartości i łączące się z nim inne kłopoty tj. konflikty z partnerem  czy depresja. Doreen Virtue jest przekonana, że zachcianki żywieniowe są powiązane z naszymi emocjami czy odczuciami. Poznaj prawdziwą przyczynę swoich kulinarnych kaprysów, rozwiąż swoje problemy a odzyskasz kontrolę nad własnym ciałem.

Książka Doreen Virtue, uznanej specjalistki, magistra i doktora w zakresie psychologii doradczej to nie jest typowy poradnik kolejnej diety cud i nie prezentuje zagadnień stricte dietetycznych. To coś więcej. To podróż w głąb własnego ciała i własnej psychiki oraz poszukiwanie znaczeń popularnych zachcianek, odszukiwanie zawoalowanych problemów z naszego życia.

Z poradnika dowiemy się, że głód można podzielić an dwie grupy, fizyczny taki, który ma zaspokoić potrzeby naszego ciała na składniki odżywcze jak i głód emocjonalny, który zamiast radykalnych zmian zagłuszamy jedzeniem. Główne potrzeby emocjonalne, które zajadamy to: gniew, stres, nuda, zmęczenie czy wstyd.
I jak ten pierwszy bezwzględnie trzeba zaspokajać, tak nad tym drugim trzeba mieć kontrolę. Doreen Virtue w "Zachciankach pod kontrolą" krok po kroku odsłania nam sekrety żywieniowych pokus i demaskuje ich prawdziwą twarz.
Zachcianka na czekoladę ma zupełnie inne znaczenie psychologiczne niż zachcianka na słone przekąski, fast food, potrawy pikantne, nabiał czy alkohol. Autorka zwróciła też uwagę na zachcianki typowo kobiece, przedmenstruacyjne.
Doreen Virtue podpowiada nam na co zwrócić uwagę, co zrobić by nie ulec pokusie. Co możemy zrobić w zamian :)

Muszę przyznać, że odnalazłam w książce schematy swojego postępowania, co bardzo mnie zdziwiło wręcz zaszokowało. Nie byłam w pełni świadoma wagi swoich zachcianek, a uleganie im traktowałam zbyt lekko.

Polecam lekturę "Zachcianek pod kontrolą" wszystkim tym, dla których ważnym jest mieć wybór i nie lubią kiedy ktoś inny steruje ich zachowaniem, nawet własne ciało :)

Doreen Virtue "Zachcianki pod kontrolą", tł. Ewa Androsiuk- Kotarska. Illuminatio 2013, ISBN: 978-83-62476-42-85/6


Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Pani Dominice z wydawnictwa Illuminatio :))) Dziękuję za zaufanie :)


8 komentarzy :

 1. Niestety i ja czasami pofolguje swoim zachciankom i sięgnę po kolejną słodką przekąskę. Do tej pory myślałam, że to po prostu ochota na kawałek czekolady i już, pewnie zadziwiłaby mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 2. ta książka pasuje do mnie, ale niestety się nie skusze :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie sięgam po takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie nie dla mnie, książki tej pani omijam szerokim łukiem :/

  OdpowiedzUsuń
 5. HA! Ja mam ciągle zachcianki, np. dzisiaj zachorowałam na białe Michałki i mój biedny narzeczony musiał pędzić do sklepu po garść cukierków ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tematyka książki zupełnie nie dla mnie, pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bardzo często cierpię na głód emocjonalny, co w efekcie powoduje, że z nudów podjadam całe stosy jedzenia a potem mi to wszystko idzie w zadek :-)
  Interesująca książka. Może się za nią rozejrzę, ale niczego nie obiecuje.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka