Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

TaniaKsiazka.pl zachęca społeczeństwo do czytania książek.

Jak zachęcić do czytania książek? Księgarnia  TaniaKsiazka.pl odpowiada!

Księgarnia TaniaKsiazka.pl od pewnego czasu zaczęła coraz aktywniej zachęcać społeczeństwo do czytania książek. W ramach kampanii “Czytanie to nie hobby, to styl życia!” TaniaKsiazka.pl zaprojektowała, zrealizowała i wprowadziła do sprzedaży własne zakładki magnetyczne, koszulki oraz serię vlepek. Każdy gadżet księgarni posiada stworzoną specjalnie na potrzeby projektu, oryginalną grafikę oraz jedyny w swoim rodzaju opis.    Według raportu Biblioteki Narodowej, biorąc pod uwagę statystyki czytelnictwa Polaków z lat 2002­- 2012, liczba osób, którym książka jest zupełnie obca wzrosła o ponad 16%, przekraczając niechlubny pułap 60%. Natomiast liczba osób regularnie sięgających po książkę (7 lub więcej przeczytanych książek w ciągu roku) spadła aż o połowę, utrzymując się obecnie w granicach 11%. W związku z mocno przeciętną liczbą osób czytających książki w Polsce, księgarnia  TaniaKsiazka.pl postanowiła podjąć pewne kroki, które mają na celu zachęcenie społeczeństwa  do sięgnięcia po lekturę. W szeregach księgarni padło pytanie “Jak zachęcić rodaków do czytania książek?”, po czym zebrano wszystkie pomysły i po pewnym czasie postanowiono urzeczywistnić kilka z nich w postaci gadżetów z jasnym przekazem. Każda z realizacji jest formą niecodziennego sposobu komunikacji ze społeczeństwem, która ma na celu rozsiewanie         bakcyla książkowego oraz przekonanie Polaków, iż warto czytać książki. Krótka charakterystyka realizacji:    


1. TanioKsiążkowa koszulka. Koszulki posiadają na froncie klimatyczną grafikę, przedstawiającą człowieka w masce gazowej, który pomimo ciężkich warunków, w jakich się znajduje, odnalazł w sobie chęć do sięgnięcia po książkę. Pod grafiką widnieje hasło “Czytanie to nie hobby, to styl     życia!”, które jest dopasowanym do grafiki motywem przewodnim T-­shirtu. Koszulki są dostępne w wersji damskiej (w rozmiarach S, M, L, XL) oraz męskiej (w rozmiarach S, M, L, XL, XXL).     
2. TanioKsiążkowe Vlepki (naklejki) Seria 10 vlepek (naklejek) o rozmiarze 7x7 cm ­ Każda wersja posiada odrębną grafikę oraz inny przekaz (między innymi: Walcz ze złem. Czytaj książki!; Czytanie jest sexy!; Czytanie poszerza horyzonty!). Vlepki są dostępne na stronie księgarni w dwóch pakietach – Mega pakiet 50 sztuk (po 5 sztuk vlepek każdego rodzaju) oraz Pakiet 20 sztuk (po 2 sztuki vlepek każdego rodzaju).    


3. TanioKsiążkowa Zakładka Magnetyczna Zakładka magnetyczna jest alternatywą do tradycyjnej, papierowej zakładki do książki. Zaznaczając miejsce, w którym zakończyliśmy czytać, mamy pewność, iż zakładka nie wypadnie z książki, gdyż odróżnieniu od zwykłej zakładki, kurczowo trzyma się             zaznaczonej strony. Na zakładce widnieje logo księgarni TaniaKsiazka.pl oraz cytat autorstwa popularnego hiszpańskiego pisarza o treści “Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.”. 
 Realizacje można znaleźć na stronie księgarni www.taniaksiazka.pl/polecamy-tanioksiazkowe-gadzety-c-599_10314.html.

13 komentarzy :

 1. Nie sądzę, żeby takie gadżety zachęciły kogoś do czytania. To raczej sympatyczne rzeczy dla moli książkowych :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wątpię, aby gadżety zachęciły osoby, które z reguły nie czytają. Sama skusiłabym się raczej tylko na magnesy, gdyż koszulki i vlepki są zazwyczaj kompletnie nie przydatne. Jestem ciekawa efektów pracy, trzymam za księgarnie kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie słyszałam o tych gadżetach, muszę zajrzeć na tę stronę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Często zaglądam na stronę :) Dobre są takie akcje, ale czy coś pomogą ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam tę księgarnię i bardzo lubię.

  OdpowiedzUsuń
 6. Każdy sposób na promocję czytelnictwa uważam za fajny. Sama zaopatrzyłabym się w parę takich gadżetów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Same gadżety to za mało, jeśli ktoś nie czyta od najmłodszych lat, to już raczej nie zacznie. A same gadżety fajne, taką zakładkę chciałabym mieć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania, co nie zmienia faktu że sama chciałabym takie gadżety! :)

   Usuń
 8. Jak ja lubię takie gadżetowe bzdurki :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie słyszałem o tych gadżetach, ale wątpię, czy spełnią swoje zadanie. Nawyk czytania musi być wykształcony już w dzieciństwie. Tego typu akcje są mało skuteczne....

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna koszulka, ciekawy pomysł! :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne te gadżety! Musze sobie coś zakupić

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka