Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Hawajski dar

"Ho'oponopono to starożytna nauka, która bierze swój początek na malowniczych hawajskich wyspach i jest częścią Huny- tajemnej wiedzy kultywowanej przez Hawajczyków."

Ho' oponopono można przetłumaczyć w ten sposób: ho'o- robić, przenosić, dawać, pono- to, co jest prawidłowe, perfekcyjne, w idealnym porządku, w zgodzie z uniwersalnym źródłem. Ponopono jest wzmocnieniem słowa pono. Według tego objaśnienia Ho' oponopono oznacza:
- coś naprawić
- coś skorygować
- doprowadzić do idealnego porządku
- właściwie postępować
- naprawiać swój błąd
- połączyć różne rzeczy ze sobą i nawiązać kontakt z boskim porządkiem
- oczyścić negatywne energie i dopuścić boskie energie.

"Ho' oponopono wywodzi się ze starożytnej filozofii Huny. Huna wskazuje indywidualne drogi, które poprawiają komfort życia człowieka na wszystkich poziomach bycia, czyli na poziomie fizycznym, eterycznym, psychicznym, mentalnym i duchowym. "

Ho' oponopono jest prastarą, tradycyjną metodą uzdrawiania duchowego, która może być stosowana przez każdego, bez względu na wyznawana płeć, wiarę, status, pochodzenie, narodowość. Wystarczy przyjąć założenie, że każdy człowiek jest twórcą swojego losu i jest gotowy przyznać się przed sobą i wziąć odpowiedzialność za swoje uczynki, zachowania, zdarzenia, których był kreatorem. Nauka Ho' oponopono opiera się na dwóch ważnych, mocnych filarach jakimi jest miłość i przebaczenie.
To jaką postawę na co dzień przyjmujesz, jakie odczucia ci w tym towarzyszą mają wpływ na wszechświat, a każda reakcja wytwarza interakcję. "To co wysyłasz do wszechświata, zawsze powraca. Zgodnie z prawem fizyki, powrót tego ma zwiększoną moc działania i prędkości. To, co teraz do ciebie przychodzi, jest tylko powrotem wysłanych przez ciebie energii w przeszłości, w tym lub innym wcieleniu."

Równie ważne są myśli, które bądź co bądź towarzyszą nam na każdym kroku i każdym etapie życia. Skoro regularnie wmawiamy sobie, że coś nam się nie uda, czegoś nie umiemy to tak się dzieje. Budujemy w sobie blokady, ograniczenia i  brak możliwości, perspektyw. Ho' oponopono jest bardzo energetyczną i optymistyczną nauką gdyż wskazuje tylko i wyłącznie pozytywne aspekty życia oraz wzmaga poczucie własnej wartości, akceptacji. Przyjemne myśli przyciągają przyjemne wydarzenia i przykaznych, wesołych ludzi.

Ho' oponopono jako oczyszczająca modlitwa może pomóc w rozwiązaniu w zapomnianych, dawnych lub obecnych konfliktów. Wystarczy sama wola i chęć pojednania, bez szukania winnych. Spokój i harmonia, którą zapewnia Ho' oponopono wpływa na jakość życia twojego i całego otoczenia. Oczyszczająca modlitwa może być stosowana przez każdego, w każdym momencie i sytuacji. Nie jest rytuałem pracochłonnym ani wymagającym nadzwyczajnego wysiłku.

Po szczegóły odsyłam do książki Krystyny Kwiecinski "Ho' oponopono. Oczyszczająca modlitwa". To doskonały poradnik i podręcznik tej hawajskiej nauki. Czytelnik ma okazję poznać historię praktyki, szczegółowe objaśnienia i instrukcje każdego kroku, a także formułki modlitw. Całość pisana prostym, przystępnym językiem zrozumiałym nawet dla laika.
Polecam zainteresowanym :)

Krystyna Kwiecinski "Ho'oponopono. Oczyszczająca modlitwa", Illuminatio, Białystok 2014
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Agnieszki reprezentującej wydawnictwo Illuminatio. Dziękuję za okazane zaufanie :)


4 komentarze :

 1. Nie słyszałam nigdy o takim słowie, jak: Ho' oponopono, dlatego jestem zdumiona, że jest prastarą, tradycyjną metodą uzdrawiania duchowego, i na dodatek może być stosowana przez każdego.Naprawdę zaskakujące. Być może skuszę się na ten poradnik, lecz niczego nie obiecuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Straszna okładka, ale sam tytuł intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, ze coś takiego istnieje. O.O
  Mimo wszystko jednak nie czuję się tą książka szczególnie zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka to moja kombinacja. Jak widzę nieudana :P

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka