Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Podsumowanie miesięczne: Marzec :)))

Dzisiaj od razu przechodzę do konkretów :)


Liczba przeczytanych książek w tym miesiącu to: 16Najbardziej zachwyciła mnie książka:  "Skrawek nieba" Janiny David (recenzja) i "Dziennik Helgi" Helgi Weissivej (recenzja)
Najbardziej poruszyła mnie książka:  "Skrawek nieba" Janiny David i "Dziennik Helgi" Helgi Weissivej
Najbardziej rozbawiła mnie książka: "Po szóste nie odpuszczaj" Janet Evanovich (recenzja)
Najmniej podobała mi się książka: "Pułapka" Marka Billinghama (recenzja)
Najpopularniejsza recenzja książki (wg. statystyki bloggera): "Rok na końcu świata" Renaty Adwent (recenzja)W kolejnym odcinku cyklu Kilka pytań do... przedstawiłam Wam popularną i szalenie miłą pisarkę- Gabrielę Gargaś :)  Cały wywiad tutaj 


Do 15 kwietnia trwa mój konkurs sponsorowany przez wydawnictwo Feeria :) Można wygrać książkę "Jutra może nie być". Wszystkie informacje znajdziesz tutaj 

A na koniec chciałabym zaprezentować kilka kwietniowych zapowiedzi, które zwróciły moją uwagę :)"Z innej bajki" Jodi Picoult, Samantha Van Leer
Prószyński i s- ka, premiera  2 kwiecień 2013

Opowieść o pierwszej miłości z baśniowym wątkiem w tle zachwyci czytelnika bez względu na wiek. Jodi Picoult po raz pierwszy w duecie z córką!

Prawdziwe bajki nie są dla ludzi o słabych nerwach. Dzieci są ścigane przez wilki i zjadane przez czarownice; kobiety zapadają w śpiączkę i padają ofiarą niegodziwych członków rodziny. Ale cały ten ból i męczarnie wynagradza im zakończenie: długo i szczęśliwie. Nieważne, że na półrocze dostałaś cztery minus z francuskiego i jako jedyna dziewczyna w szkole nie masz pary na bal semestralny. Długo i szczęśliwie to balsam na rozkołatane serce.

Piętnastoletnia Delilah McPhee ma pecha. Nielubiana przez rówieśników, najchętniej siedziałaby z nosem w książce. Pewnego razu czyta bajkę o Oliverze, księciu spryciarzu – i ku swemu zdziwieniu nie może się od niej oderwać. Któregoś dnia słyszy głos płynący z kartki i dowiaduje się, że książę planuje ucieczkę. Czy Delilah pomoże Oliverowi wydostać się z bajki? A może… sama się w niej znajdzie?

"Zła kobieta" Amanda Prowse
Wielka Litera, premiera 10 kwiecień 2013

Dramat społeczny, który pokazuje prawdę o sprawcach i ofiarach przemocy rodzinnej. Od dnia ślubu mąż znęcał się nad Kathryn fizycznie i psychicznie. W trosce o dobro dzieci, kobieta ukrywała to przed światem. Po siedemnastu latach znoszenia codziennych upokorzeń Kathryn nie wytrzymała napięcia i zabiła męża nożem do obierania warzyw. Oddała się w ręce policji i dobrowolnie poddała karze. Nic nie wydawało się gorsze od ostatnich lat ciągłej przemocy. Jednak najtrudniejsza walka dopiero przed nią - dzieci Kathryn zrywają kontakt z matką, winiąc ją nie tylko za rozpad rodziny, ale przede wszystkim za wieloletnie ukrywanie prawdy i tym samym pozbawienie ich zaufania do ludzi i świata.


"Michael Vey. Więzień celi 25" Richard Paul Evans
Fabryka Słów, premiera 12 kwiecień 2013

„Michael Vey więzień celi nr 25” rozkochał w sobie tysiące amerykańskich nastolatków oraz ich rodziców i nauczycieli. Bestsellerowa powieść przygodowa o nadziei, lojalności,
odwadze i miłości syna do matki. Prawdziwy hit w literaturze dla młodzieży.

Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie. To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja. Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy. Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette'a – spokojnie, da się z tym żyć! Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.


"Angelfall" Susan Ee
Filia, premiera 17 kwiecień 2013

"Aniele, stróżu mój... szeptaliśmy przez setki lat. Myliliśmy się. Teraz to właśnie ONE okazały się naszym największym koszmarem."

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?

Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.
"Dom tajemnic" Lorena Martin D.
Bukowy Las, premiera 19 kwiecień 2013

Babciny kuferek z rodzinnymi sekretami skłania Amadę, młodą Amerykankę meksykańskiego pochodzenia, by na własną rękę poszukać odpowiedzi, których nie może – lub nie chce – udzielić jej nikt z najbliższych.

Niespodziewanie dla siebie wyrusza w podróż – dosłowną
i mentalną – w poszukiwaniu kobiety, która nieodwracalnie wpłynęła na losy jej rodziny. Niewiarygodna historia, którą odkrywa, zaczyna się w Meksyku lat dwudziestych
i trzydziestych, przenosi do Hiszpanii pogrążonej w wojnie domowej, by wreszcie dotrzeć do żydowskiej Warszawy otoczonej murami getta.
Dom tajemnic to opowieść o zagmatwanych relacjach rodzinnych i miłosnych, stawiająca prowokacyjne pytania o winę
i odpowiedzialność. Oddając głos milczącym od lat kobietom, łączy w sobie najlepsze cechy historycznej powieści obyczajowej
i thrillera psychologicznego.

"Lalki z getta" Eva Weaver
Prószyński i s-ka, premiera 23 kwiecień 2013

Przejmujący opis wojny widzianej oczami dziecka i jego prześladowcy. Porywające studium ludzkiej odwagi i siły przebaczenia. 

Żydowski chłopiec imieniem Mika na początku wojny dziedziczy po dziadku płaszcz, a wraz z nim kolekcję pacynek ukrytą w jego licznych kieszeniach. Lalki pozwalają mu choć przez chwilę zapomnieć o potwornościach wojny i pomóc zapomnieć innym. Talent Miki zostaje odkryty przez niemieckiego żołnierza, który zmusza go do rozpoczęcia podwójnego życia, walki o życie i honor. Chłopcu udaje się jednak znaleźć nowe zastosowanie dla lalkarskiego talentu i sekretnych kieszeni płaszcza.

Powieść opisuje też drugie oblicze wojny widzianej oczami niemieckiego żołnierza, Maxa, który później trafia do syberyjskiego gułagu. Łącznikiem między postaciami żydowskiego chłopca i hitlerowca staje się jedna z pacynek, która przekazywana z pokolenia na pokolenie symbolizuje trudne dziedzictwo wojny.
22 komentarze :

 1. Gratulacje wyników!!
  Jestem bardzo ciekawa "Michael Vey. Więzień celi 25"

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow. !6 - świetny wynik. Z zapowiedzi i ja zauważyłam Z innej bajki i Angellfall :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zwykle zazdroszczę liczby przeczytanych książek :) Z zapowiedzi najbardziej ciekawią mnie "Dom tajemnic" i "Lalki z getta" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że marzec obfitował u Ciebie w bardzo ciekawe pozycje, na które sama mam chrapkę. ;)
  A z zapowiedzi zainteresował mnie "Dom tajemnic" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wynik. Z zapowiedzi to mam ochotę na Evansa. Jestem ciekawa tej książki, i to bardzo :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na Dom tajemnic i Angelfall :) A 16 książek to cudowny wynik, gratuluję ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Marzec na bogato :) Przy okazji przeczytałem kilka zaległych recenzji :)

  OdpowiedzUsuń
 8. 16 książek :O Kiedy masz czas je czytać? :D Z zapowiedzi książka Picoult też mnie ciekawi i Angelfall <3

  OdpowiedzUsuń
 9. To chyba rekord rekordów. Gratuluję i zazdroszczę:) Po Picoult też z chęcią bym sięgnęła:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeczytałaś mnóstwo fantastycznych książek! "Lalki z getta" i mnie wydają się być bardzo ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 11. Niezły wynik.
  Interesujące te wszystkie zapowiedzi, w szczególności "Zła kobieta" i Picoult :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wynik - tylko pozazdrościć! :) Co do zapowiedzi - chętnie sięgnęłabym po najnowszą powieść Picoult, a także po "Złą kobietę", "Dom tajemnic" i "Lalki z getta".

  OdpowiedzUsuń
 13. Kochana, możesz poszczycić się niesamowitą liczbą przeczytanych książek, gratuluję Ci! :) Zainteresowałaś mnie "Domem tajemnic" - będę polować na ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Widzę, że Twój marzec był udany :) A co do nowości, to jestem ciekawa książki Picoult i jeszcze mnie zainteresowały "Lalki z getta". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Super wynik :D Ah, i czekam na "Angelfall" :D

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak zwykle imponujący wynik. Brak słów.
  Pozdrawiam !!!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wow 16 książek, gratuluje wyników :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Mialas bardoz udany miesiac:)
  Twoje numery jeden i ja bardzo chcialabym kiedys przeczytac:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję wyniku! Super osiągnięcie:)

  OdpowiedzUsuń
 20. Świetne wyniki! Godne pozazdroszczenia :)
  Mam nadzieję, że kwiecień będzie dla Ciebie równie łaskawy :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka