Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Podsumowanie miesięczne: wrzesień


Najbardziej zachwyciła mnie książka: "Nad rzeką niepamięci" Joanna Lustyk recenzja,

"Jak oddech" Małgorzata Warda (recenzja)
Najbardziej poruszyła mnie książka:  "Ocaliła mnie łza" Angele Lieby (recenzja)

 
Najbardziej rozbawiła mnie książka:
---------------------------------------------------------
 
Najmniej podobała mi się książka:
----------------------------------------------------------
 
Najpopularniejsza recenzja książki (wg. statystyki bloggera): "W Japonii czyli w domu" Rebecca Otowa (recenzja)


Mój blog wzbogacił się o nowych czytelników i jest ich teraz: 356 Bardzo dziękuję, że ze mną jesteście :)
Licznik odwiedzin wskazuje:
101 613  Bardzo, bardzo dziękuję :) Magiczną liczbę 100 000 przekroczyliśmy 23 września :)))


Zapowiedzi :)

Alison Weir "Lady Jane. Niewinna zdrajczyni", wydawnictwo Astra 

Zadziwiająca, lecz przede wszystkim tragiczna historia lady Jane Grey rozegrała się w najdonioślejszym okresie dziejów Anglii. Jane żyła w skrajnie niebezpiecznych czasach. Córka intryganckiego ojca i bezwzględnej matki, traktujących ją niczym pionek w dynastycznej rozgrywce o najwyższą władzę, przeżyła swoje życie pod presją politycznych machinacji i niszczycielskiego fanatyzmu religijnego.
Jako wnuczka siostry Henryka VIII oraz kuzynka Edwarda VI, Marii I i Elżbiety I, Jane dorastała ze świadomością, że nigdy nie zdoła zrzucić okowów swojego przeznaczenia. Swoją uczciwością, inteligencją i siłą charakteru ujmuje czytelnika i zachęca do poznania historii: poprzez gwałtowne zawirowania w kręgach władzy politycznej na dworze Tudorów aż po jej dziewięciodniowe panowanie zakończone przejmującym, tragicznym finałem.
Dzięki Alison Weir możemy zasmakować tamtych czasów: jednego z najkrwawszych i najniebezpieczniejszych okresów w historii, pełnego zdrad i egzekucji. Krystyna Mirek "Droga do marzeń", Feeria
 
 " Szczęścia trzeba szukać tu gdzie jest, a nie tam, gdzie nam się wydaje, że może być większe ". Kolejna niezwykła i poruszająca książka Krystyny Mirek, autorki "Pojedynku uczuć". "Droga do marzeń" to książka o skomplikowanych życiowych wyborach, tajemnicach przeszłości oraz gorących podmuchach uczucia. A przede wszystkim o szukaniu własnej tożsamości i rodzinnych korzeni, które niekiedy zaskakują nas bardziej, niż moglibyśmy kiedykolwiek podejrzewać. Czasem po prostu nic nie jest takie, jak przez lata się zdawało. Życie dwudziestokilkuletniej Konstancji wali się w gruzy. Rozwiewa się jak bajka, z której młoda kobieta musi wejść w realny świat, znaczony codziennymi troskami bytowymi, niepewnością jutra, a nawet niejasnością, kto jest przyjacielem, kto rywalem, komu można zaufać. W obliczu katastrofy można tylko zginąć albo stworzyć siebie od nowa - po raz pierwszy prawdziwie. Tę właśnie opcję wybiera Konstancja. Krystyna Mirek - autorka powieści obyczajowych o wartkiej akcji z elementami humoru i nietuzinkowymi obserwacjami życiowymi. Pisze o kobietach postawionych przez życie w trudnej sytuacji, które mimo to nie poddają się, ale znajdują w sobie siłę do pokonania przeciwności. Nie stroni od istotnych problemów społecznych, jednak przedstawia je w ciepłej fabule, lekkim piórem kreśląc postacie, które na długo pozostają w pamięci.


Marina Stepnova "Kobiety Łazarza", Czarna Owca

Tęsknota za miłością, pragnienie domowego ciepła i rodzinnego szczęścia to najbardziej poruszające wątki tej rodzinnej sagi, której tło stanowi historia XX-wiecznej Rosji – od głodu i terroru wojen po przemiany kapitalistyczne.

Marusia, Galina i Lidoczka, trzy kobiety, których losy skupione są wokół jednego mężczyzny – Łazarza Lindta. Genialny fizyk i twórca sowieckiej bomby atomowej został naznaczony przez nieodwzajemnioną miłość, przez co sam staje się przyczyną cierpienia, bólu i nienawiści. To twórca i niszczyciel.

 


Nafisa Haji "Słodycz łez", Albatros

Rozpisana na głosy bohaterów opowieść o barierach kulturowych, obyczajowych i historycznych oraz o nawiązaniu porozumienia ponad nimi na płaszczyźnie ludzkiej. Historia Jo Marach, która dowiaduje się, że biologicznym ojcem jej i brata bliźniaka jest muzułmanin z Pakistanu. Poznaje go, ale nie chce zaakceptować. Tanis Rideout "Ponad wszystko", Bukowy Las

 Ponad wszystko to przejmująca powieść o obsesyjnym pragnieniu i rozdarciu wewnętrznym znakomicie łącząca wstrząsającą historię podjętej przez George’a Mallory’ego w roku 1924 tragicznej próby zdobycia Mount Everestu z jednym dniem z życia jego żony, Ruth, czekającej w domu w Anglii na wieści o powrocie męża. Paula Daly "Co z ciebie za matka", Prószyński i s- ka

Wyobraź sobie, że dziecko twojej przyjaciółki znika. A ty jesteś temu winna... Dokładnie taka sytuacja spotyka Lisę Kallisto, zapracowaną matkę trojga dzieci. Wystarczyło jedno drobne niedopatrzenie, by jej życie zamieniło się w koszmar. Dręczona poczuciem winy i publicznie potępiona przez rodzinę dziecka, Lisa postanawia naprawić swój błąd. Wkrótce przekonuje się, że spokojne miasteczko, w którym mieszka, wcale nie jest takie, jak sobie wyobrażała…

Jak chwila nieuwagi i jeden błąd mogą zaważyć na reszcie życia? Jak daleko można się posunąć, by dopiąć swego? Czy można być jednocześnie idealną matką i realizować się zawodowo bez szkody dla dziecka? Jaką Ty jesteś matką?


12 komentarzy :

 1. Kurczę znalazłam parę książek dla siebie z zapowiedzi...szkoda tylko, że mam teraz bardzo ograniczone fundusze:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniały wynik. Gratuluję! A co do zapowiedzi, to najbardziej zaciekawiła mnie "Kobiety Łazarza":)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wynik. Jeśli chodzi o zapowiedzi, tym razem nic dla siebie nie znalazłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę, że przeczytałaś Alchemię miłości i Posępną litość :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wynik! Gratuluję i życzę dalszych sukcesów:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem pod wrazeniem Twoich wynikow! Gratuluje!:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny wynik - zazdroszczę, że udało Ci się tyle przeczytać :) Z zapowiedzi ciekawie wygląda "Lady Jane" i "Ponad wszystko".

  OdpowiedzUsuń
 8. Trochę Ci sie tego nazbierało, gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo zachęciłaś mnie do przeczytania "Ocaliła mnie łza". Już zaczynam się rozglądać za tą książką. Zdaje się być niezwykle przejmującą pozycją, więc jest idealna dla mnie.

  Widzę, że w zapowiedziach masz książkę Krystyny Mirek. Czytałam tej autorki "Pojedynek uczuć" i bardzo mile wspomina czas poświęcona na tę prostą, acz niezwykle ciepłą historię.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka