Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Seks w III Rzeszy, Anna Maria Sigmund


"Należy uwolnić życie publiczne od duszącego zapachu naszej nowoczesnej erotyki, jak i od wszelkiej pruderii."

Jednym z największych przełomów w historii Niemiec było objęcie władzy przez narodowych socjalistów z Hitlerem na czele. Wtedy rozpoczęły się czystki narodowe, społeczne, a także największa rewolucja seksualna tego kraju. Hitler pragnął stworzyć nową niemiecką wspólnotę:  ujednoliconą, piękną, zdrową, pracowitą, wielodzietną, wierną- czystą rasę aryjską. W tym celu na zasadzie eugeniki przystąpili do wielosegmentowej hodowli seksualnej. Najważniejsza była kontrola seksualności i rozrodczości wśród Niemców. "Wymagało to stosowania surowych reguł przy wyborze partnera, współżycia płci i dostosowania go do nowego narodowosocjalistycznego porządku państwa i kultury" np.  liberalizacja stosunków heterogenicznych, akceptacja nieślubnego pochodzenia dzieci, nagrody dla matek rodzin wielodzietnych, wparcie finansowe państw oraz  bezwzględne piętnowanie homoseksualizmu, uśmiercanie odmiennych rasowo, wrogów państwa lub chorych psychicznie zarówno starców, dorosłych, dzieci i niemowlęta, przymusowe sterylizacje. 

"Za wiedzą i przyzwoleniem Hitlera bonzowie realizowali swoje, często wymyślne, seksualne fantazje; naszpikowane moralnymi frazesami przemówienia Führer  dotyczyły tylko ludu."

Najbardziej znanym programem czystej krwi był Lebensborn, którego twórcą był Heinrich Himmler. Do zadań ośrodków należało wspomaganie wielodzietności małżeństw esesmanów i opieka nad samotnymi ale dobrze urodzonymi matkami i ich dziećmi. Domy Lebesborn stały na uboczu, luksusowo wyposażone, nowoczesne były otoczone tajemnicą, a na ich temat krążyły wydumane plotki. Uważano, że w domach tych zajmują się produkcją dzieci lub porównywano je do podrzędnych burdeli dla wpływowych esesmanów, nie wspominając o eksperymentach, gwałtach, perwersji, morderstwach, sterylizacji i sztucznego zapładniania. W rezultacie były to ośrodki gdzie w dogodnych warunkach można było urodzić dziecko, nauczyć się je pielęgnować bądź oddać do adopcji. Dochodziło do nadużyć, to prawda, ale dalekie były od skandalu.  

Żeby podnieść wskaźnik urodzeń Aryjczyków Hitler zabronił używania środków antykoncepcyjnych, aborcji oraz wszelkiej pracy dla kobiet. Ale jak pokazała historia na niewiele się to zdało. Mimo perswazji i propagandy Hitler poniósł klęskę... Na szczęście nie jedną. 

Anna Maria Sigmund bardzo rzetelnie zgromadziła informacje i w sposób zwięzły podsumowała je dla czytelnika. Choć to książka historyczna, to autorce udało się uniknąć suchego, podręcznikowego języka. Z fantazją, charyzmą opisuje szaleństwo człowieka, jego niecne zamiary, hipokryzję, podwójną moralność. W kilku rozdziałach przedstawiła szeroki plan zmian w polityce seksualnej i rodzinnej Hitlera oraz wskazała jak on wyglądał w praktyce. Oprócz seksualności Aryjczyków poznajemy pikantne szczegóły z życia prywatnego Führera , jego kochanki i jednodniowej żony Ewy Braun, ale też budzących strach nazistów tj. Himmler, Bormann, Goebbels, Streicher, Ley, Röhm. 


"Seks w III Rzeszy" polecam przede wszystkim miłośnikom historii i poszukiwaczom skandalizujących, kontrowersyjnych ciekawostek z przeszłości. 


"Seks w III Rzeszy" Anna Maria Sigmund, tł. Barbara i Daniel Lulińscy, Bellona, Warszawa 2015
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości wydawnictwa Bellona :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka