Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Każdego dnia...


"Życie jest jedno. Życie jest na miarę naszych potrzeb i tylko my wiemy, co jest dla nas najlepsze. Łatwo jest siedzieć i narzekać, że nie takie to nasze życie, że mogłoby być lepsze, wspanialsze, bardziej ekscytujące, zabawniejsze, pełniejsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć je we własne ręce i zrobić z nim to, co nam się żywnie podoba." 

Trzeba jedynie odrobinę dobrej woli, chęci, wiary by wyłuskać z życia to, o czym skrycie pragniemy. Wystarczy jeden krok by zacząć spełniać swoje marzenia. Potrzebna jest tylko jedna myśl by docenić to, co posiadamy i by spróbować podzielić się tym z innymi.
Tego zdania jest również dobrze znana czytelnikom Gabriela Gargaś i to z jej inicjatywy powstała książka "Każdego dnia..", którą miałam przyjemność poznać. Publikacja jest zbiorem opowiadań, historii, przemyśleń, przeżyć i doświadczeń kilku polskich autorów, publicystów, artystów, celebrytów, duchowych przewodników, blogerów, osób znanych, cenionych ale i tych, których życie dotknęło ciężką chorobą, a którzy mają wiele do przekazania tym wątpiącym w swoje możliwości, w swoje osiągnięcia, swoją przyszłość, swoje życie.

Każdego dnia...- tak rozpoczyna się każda z przedstawionych historii. Niektóre są zapisem prawdziwych wydarzeń, inne są im bardzo bliskie. Są smutne, wzruszające, niosące nadzieję, pełne miłości, szczęścia, peanem relacji rodzinnych, przyjacielskich i posiadają wspólny mianownik- życie jest piękne. I choćby pojawiła się na nim rysa, nic to, dalej może nieść radość i być nośnikiem pięknych uczuć.

"Święty spokój będziesz miał w grobie. Teraz trzeba żyć. I tym życiem się cieszyć! Nie tkwić tu samotnie! Szukać towarzystwa!"

Z moich obserwacji wynika, że wielu z nas widzi świat w czarnych barwach i nie potrafi cieszyć się z tego co posiada, nie docenia tego co zdobył, jak żyje. Punktem zwrotnym często okazuje się jakieś traumatyczne wydarzenie, które przewartościowuje priorytety i uświadamia sens życia i pozwala dojrzeć swoje osiągnięcia w pełnym blasku. Dzięki książce "Każdego dnia..." możemy uświadomić sobie te prawdy o wiele szybciej, bez gwałtownego zderzenia z brutalną rzeczywistością.

"Życie jest krótkie. Każdy żyje tak, jak chce. Jedni zakładają rodziny, drudzy podróżują. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, by odnaleźć swoją drogę, nie zatracić siebie. Nie marnować czasu na rzeczy, na które nie mamy najmniejszej ochoty. Często nie doceniamy rzeczy zwyczajnych."

Kiedy dojdziemy do ładu z własnym życiem możemy odnaleźć radość w pomaganiu innym. I to nie tylko łzawym okiem, wzruszeniem, współczuciem czy litowaniem, ale realnym wsparciem, budującym słowem, podaniem pomocnej ręki i działaniem, które wspomoże spełnianie marzeń czy to przyziemnych, bytowych czy też takich mających przynieść pełnię zadowolenia, spełnienia, ekscytacji.

Każdego dnia możesz uczynić coś dobrego, chociażby kupując książkę "Każdego dnia...". Dołączasz tym samym do zaszczytnego grona darczyńców, między innymi autorów tej publikacji, którzy zrzekli się swojego wynagrodzenia i wsparli Fundację Marka Kamińskiego, który pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom. Razem możemy więcej!więcej na temat Fundacji Marka Kamińskiego znajdziecie tutaj
Anna Pawłowska- Pojawa, Magdalena Witkiewicz, Marta Fox, Ewa Foley, Jolanta Radomska, Ewelina Skarżyńska, Marek Kamiński, Olga Bończyk, Przemek Kowalik, Magdalena Steczkowska, Tomasz Żółtko, Małgorzata Warda, Katarzyna Michalak, Natalia Karcz, Gabriela Gargaś "Każdego dnia...", Salwator, Kraków 2014
Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki uprzejmości Gabrieli Gargaś i wydawnictwu Salwator :)):) Dziękuję za okazane zaufanie :)
8 komentarzy :

 1. I ja wczoraj otrzymałam swój egzemplarz i będę na dniach czytać. Muszę przyznać, że zauroczyła mnie okładka, jest cudna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tym większą przyjemnością przeczytam, skoro kupując książkę dodatkowo pomagam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że w stosunku do życia jestem strasznym malkontentem i wiecznie jest mi źle. Może powinnam przeczytać tę książkę. A może raczej na pewno.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam o tej książce. Warto promować takie szczytne inicjatywy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczytny cel. Myślę, że powinienem po tą książkę sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 6. To bardzo szczytna inicjatywa, z przyjemnością kupię książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja także! Bo nie tylko zaopatrzę się w ciekawą ksiażkę, ale i pomogę :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka