Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Październik w zapowiedziach :)

Październik jest gorącym miesiącem każdego wydawnictwa. Oto co szykują dla swoich fanów, czytelników, klientów :)


"Trupiarz" Ian Weir, PWN

Londyn, rok 1816. Właśnie skończyła się wojna z Napoleonem. Z kontynentu po pięciu latach pracy w charakterze asystenta chirurga wojskowego Aleca Comriego powraca dziewiętnastoletni Will Starling, wychowanek dziecięcego przytułku. Zarozumiały, czarujący i skrzywdzony przez los chłopak pomaga poczciwemu Comriemu prowadzić lekarską praktykę w szemranej londyńskiej dzielnicy Cripplegate. Ich działalność wymaga nawiązania trudnego sojuszu z trupiarzami: rabusiami grobów zaopatrującymi chirurgów i anatomów w zwłoki do sekcji, oraz uzyskania przychylności wszechmocnego Dionysusa Athertona, najjaśniejszej spośród gwiazd wschodzących na firmamencie londyńskiej chirurgii. O Athertonie krążą szalone pogłoski. Szepcze się o eksperymentach na trupach nie całkiem martwych – a nawet na trupach całkiem przytomnych i wrzeszczących wniebogłosy – które mają na celu odkrycie zagadki śmierci i tajemnicy nieśmiertelności. Will obsesyjnie stara się dociec prawdy, wspierany przez początkującą aktorkę, a okazjonalnie prostytutkę Annie Smollet oraz swego sceptycznego protektora Comriego. Śledztwo kluczy wśród burdeli, tawern i bogatych domów w dzielnicy Mayfair, by w finale obnażyć szokującą prawdę na temat wielkiego Athertona i samego Willa."Zabij, jeśli potrafisz" Susanne Mischke, PWN

Jak daleko można się posunąć, by uratować własne dziecko?. . . Tince Hansson przytrafia się najstraszniejszy koszmar każdej matki. Podczas zakupów w hali targowej na jeden fatalny moment spuszcza z oczu swoją śpiącą córkę. Kiedy się odwraca, Lucie już nie ma, jakby zapadła się pod ziemię... 

Mijają cztery lata. Przykurzona już sprawa zaginięcia Lucie nurtuje komisarza Gregora Forsberga, który wznawia śledztwo. Kiedy do pomocy zostaje przydzielona mu dziwna policjantka Selma Valkonen, w sprawie zaczyna się coś ruszać. W tym samym czasie ojciec Lucie otrzymuje anonimową wiadomość: „Chcesz swoją córkę z powrotem? Wiem, gdzie jest Lucie... ”. Chcąc odnaleźć ukochaną córkę, będzie musiał posunąć się do niewyobrażalnych czynów. 

Precyjnie skonstruowana intryga oraz wielowątkowa, intrygująca i poruszająca fabuła sprawia, że „Zabij, jeśli potrafisz” jest kryminałem z najwyższej półki.
"Chłopak nikt" Allen Zadoff, Feeria

Osierocony i wychowany w eksperymentalnym obozie, w którym uczyniono z niego broń idealną. W zasadzie go nie ma. To znaczy jest tylko narzędziem, które odbiera wrogom jego kraju możliwość czynienia dalszych szkód. Nie ma własnego życia, własnych planów, własnych marzeń, własnych uczuć. Ma tylko swoje zadanie. I swoje sposoby. Umie myśleć i przewidywać. Umie posługiwać się zadziwiającą technologią. Jest zabójczo skuteczny i praktycznie niewidzialny, bo któż obawiałby się zwyczajnego, sympatycznego nastolatka. Czy jest w nim jakiś słaby punkt? Czy jest szczelina, przez którą można wniknąć, by go zniszczyć? Czy warto go zniszczyć? I czy on na to pozwoli? Powieść, jakiej się nikt nie podziewa. I bohaterka, jakiej on się nie spodziewa."Dolina spełnienia" Amy Tan, Prószyńska i s-ka

W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną białą właścicielką prestiżowego domu kurtyzan w Szanghaju.

Tak rozpoczyna się historia Violet, jednej z głównych bohaterek „Doliny spełnienia”. Jej pewność co do własnej tożsamości – oraz innych spraw – zostanie jednak poddana wielu próbom. Nieprzewidziany splot okoliczności sprawi, że jej życie zmieni się raz na zawsze i będzie zmuszona odegrać rolę, której się nie spodziewała…

„Dolina spełnienia” to epicka opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem, które dla każdej z nich oznacza co innego. Wszystkie łakną miłości, wszystkie zostaną zmuszone do rozliczenia się z przeszłością (nie zawsze zgodną z tym, w co dotąd wierzyły) i wiele wycierpią, zanim odczarują błędne koło historii.

Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Amy Tan to także romans historyczny, pełen nierzadko pikantnych szczegółów z życia Szanghaju oraz chińskiej prowincji początku XX wieku."Już czas" Jodi Picoult, Prószyński i s- ka

Od ponad dziesięciu lat Jenny Metcalf nie może przestać myśleć o swojej matce, Alice, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Jenny nie chce uwierzyć, że została porzucona, więc uparcie tropi matkę w Internecie i przegląda jej stare pamiętniki. Alice była badaczką słoni i pisała głównie o nich, ale Jenny ma nadzieję, że zapiski kryją wskazówki co do miejsca pobytu matki. 

Niestrudzona w poszukiwaniach, zyskuje dwoje nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Pierwszym jest Serenity Jones, jasnowidzka, która wsławiła się odnajdywaniem zaginionych osób – a następnie zwątpiła w swój dar. Drugi to Virgil Stanhope, zgryźliwy prywatny detektyw, który niegdyś prowadził sprawę zaginięcia Alice oraz dziwnej, być może powiązanej z nim śmierci jednego z jej współpracowników. I gdy wspólnymi siłami dążą do odkrycia prawdy, uświadamiają sobie, że zadając trudne pytania, staną w obliczu jeszcze trudniejszych odpowiedzi. 

Czy więź łącząca matkę i córkę może być silniejsza niż śmierć? Czy świat, który poznajemy za pomocą zmysłów, to jedyna rzeczywistość, jakiej możemy doświadczyć?
"Raj był moim piekłem" Christina Krusi, Muza

Poruszający los dziecka wykorzystywanego seksualnie. Christina Krüsi urodziła się w 1968 roku w Szwajcarii. Pierwsze lata dzieciństwa spędziła niczym w raju – we wspólnocie misyjnej w boliwijskiej dżungli, gdzie jej rodzice zostali posłani przez organizację Wycliffe jako tłumacze Biblii. Ów raj zmienił się jednak niespodziewanie w piekło, gdy w tajnym, przerażającym rytuale Christina została naznaczona jako „wybrana”. Od tej pory traktowana była jak bezwolna ofiara i przez lata wykorzystywana seksualnie przez znajomych jej rodziców. Dopiero jako dorosłej osobie udało się jej pokonać traumatyczne przeżycia i stawić czoła doświadczeniom z dzieciństwa. Przemówić i wydać przestępców. Zeznawać przeciw nim, mimo obaw, że sprowadzi niebezpieczeństwo na swoją rodzinę. Ta silna kobieta obecnie zajmuje się rozwiązywaniem konfliktów, działa na polu sztuki i prowadzi fundację pomagającą skrzywdzonym dzieciom.

20 komentarzy :

 1. Z powyższych zapowiedzi jakoś tym razem nie widzę nic dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzy pierwsze i Picoult na pewno przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście najbardziej interesuje mnie powieść Jodi Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresował mnie "Trupiarz". Jakie ciekawe nowości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeczytałabym wszystkie oprócz książki Amy Tan.

  OdpowiedzUsuń
 6. "Trupiarz" i "Raj był moim piekłem" to moi książkowi faworyci. :))

  OdpowiedzUsuń
 7. W końcu mam niesamowitą okazję poznać prozę Jodi Picoult :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nowa Picoult? Koniecznie muszę się za nią rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja wyczekuję książki Chłopak Nikt :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiem czemu, ale 'Trupiarz' mnie zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Trupiarz" brzmi interesująco. I to bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Trupiarza" na pewno kupię. To książka dla mnie idealna :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Zabij jeśli potrafisz" brzmi ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Thriller "Trupiarz" brzmi bardzo ciekawie... i okładka świetna, taka bardzo mroczna... Kusząca zapowiedź.

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Z pokazanych powieści mam ochotę tylko na "Chłopak Nikt" ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Październik obfituje w premiery, ale tylko kilka mnie zainteresowało. Jakimś cudem nie trafiają w mój gust ;) Z tych przedstawionych przez Ciebie chciałabym tylko Picoult ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Trupiarz, Zabij, jeśli potrafisz, Chłopak nikt i Raj był moim piekłem - to lektury, które mam w planach ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. "Raj był moim piekłem" to niewątpliwe pozycja, która mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 19. Po Jodi Picoult zawsze chętnie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka