Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Porcja świeżych zapowiedzi na sierpień :)

Uwielbiam podglądać co wydawnictwa mają do zaoferowania w niedalekiej przyszłości. Popatrzcie na to co wybrałam. Czy któraś z nich zwróciła Waszą szczególną uwagę?  :) "Sekrety Los Angeles"
Mira, premiera 3 sierpień 2012

Nate, Sam i Arianna są właścicielami agencji detektywistycznej w Los Angeles. Ich życie osobiste splata się z zagadkowymi sprawami, które prowadzą...

Zadanie dla dwojga
Nate Caldwell otrzymuje zlecenie od klientki. Ma zdobyć dowody na niewierność małżeńską. Aby uwiarygodnić kamuflaż, ktoś musi przez weekend udawać jego żonę. Wybór pada na Lyndsey McCord, nową sekretarkę w biurze. Lyndsey zgadza się bez wahania, bo zawsze marzyła o pracy detektywa. Teraz może sprawdzić się w tej roli u boku przystojnego mężczyzny, którego podziwia. Śledztwo przybiera jednak nieoczekiwany obrót...

Listy bez podpisu
Znana senator Dana Sterling i Sam Remington spotykają się na zjeździe absolwentów szkoły. Wspólny taniec przywołuje wspomnienia z dawnych lat. Dana i Sam, mimo że bardzo się zmienili i wiele ich różni, nie potrafią się oprzeć wzajemnej fascynacji. Tymczasem Dana zaczyna otrzymywać anonimowe listy z pogróżkami. Wystraszona, zwraca się o pomoc do Sama, który jest cenionym prywatnym detektywem. Śledztwo poprowadzi ich do miejsc i wydarzeń z ich wspólnej przeszłości...

Zmowa milczenia
Arianna Alvarado od lat stara się poznać prawdę o tajemniczym zabójstwie ojca, szanowanego policjanta. Niespodziewanie odkrywa, że klucz do zagadki może mieć człowiek, którego dobrze zna. Joe Vicente budzi w niej skrajne uczucia, jednocześnie pociąga ją i irytuje. Postanawia mu jednak zaufać, co wywołuje nieoczekiwane skutki. Arianna i Joe poznają długo skrywane fakty. Spotka ich też coś bardziej emocjonującego niż rozwiązanie rodzinnej tajemnicy...
"Ulubione rzeczy" S. J. Bolton
Amber, premiera 7 sierpień 2012


Młoda policjantka w wyrafi nowanej grze z genialnym seryjnym mordercą, który terroryzuje Londyn.
A wszystkie tropy śledztwa prowadzą do niej…
S.J. Bolton to laureatka i fi nalistka międzynarodowych nagród literackich, m.in.:
CWA Gold Dagger
Barry Award
International Thriller Writer’s Best First Novel
Mary Higgins Clark
francuskiej Prix du Polar – najwyższej dla kryminału

 "Gorycz szczęścia" Susan Lewis
Prószyński i s-ka, premiera 9 sierpień 2012

Jak smakuje szczęście okupione cierpieniem najbliższej osoby?

Odkąd mąż Susannah Cates trafił do więzienia, samotna matka bezustannie walczy o utrzymanie siebie i swojej córki. Mimo usilnych starań jej życie przypomina pasmo porażek.  Trzynastoletnia Neve zadręcza się tym, że jej matka jest wiecznie smutna. W końcu postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć dla niej idealnego partnera. Pomaga jej w tym najbliższa przyjaciółka Susannah, Patsy. Z pozoru wszystko idzie zgodnie z planem: na twarzy Susannah znów gości uśmiech. Niestety ktoś będzie musiał zań słono zapłacić. Susannah nigdy nie przypuszczała, że jej szczęście może przysporzyć ukochanej osobie tyle cierpienia.


Właśnie przeczytałam "Straconą niewinność" tej autorki i jestem pod wrażeniem. Recenzja na dniach na blogu. Tę książkę też będę chciała poznać.
"Skazani za pożądanie" Roxanne St. Claire
Prószyński i s-ka, premiera 21 sierpień 2012

On poluje – jest precyzyjny i skuteczny. Ona negocjuje – zdecydowana i nieustępliwa. Interesy nigdy nie były tak niebezpieczne… i pasjonujące.

Kiedy Wade Cordell, Kuloodporny, dostaje zadanie wyśledzenia dziewczyny wypoczywającej na Karaibach i namówienia jej na spotkanie z biologiczną matką, ten prywatny detektyw i snajper traktuje to jak wspaniałe antidotum na dotychczasową stresującą pracę. Okazuje się jednak, że ognista i pyskata Vanessa Porter nie jest na wakacjach, lecz poszukuje zaginionego przyjaciela. Rewelacje Wade’a wcale nie powstrzymują kobiety, przywykłej do pływania z rekinami Wall Street. Vanessa wie, że jest adoptowana i nie ma zamiaru spotkać się ani pomóc kobiecie, która ją porzuciła, sprzedając w czarnorynkowym procederze. Kiedy się jednak okazuje, że jej zaginiony przyjaciel ukrywa się i jest w poważnych tarapatach, Vanessa ubija interes z seksownym ochroniarzem, ekspertem od znajdowania ludzi, którzy nie chcą zostać znalezieni. Jak wysoką cenę będzie musiała zapłacić Kuloodpornemu, który gotów jest narażać dla niej swe życie? Czy poświęci swą dumę… serce… nawet życie?


Książka jest drugą częścią zmysłowej serii Kodeks uczuć. Miałam okazję zaznajomić się z pierwszą "Sądzeni za namiętność", moja recenzja tutaj. Zatem czekam z niecierpliwością na premierę :)
 "Wn pułapce uczuć" Diana Palmer
Mira, premiera 24 sierpień 2012

 Coreen Tarleton wyszła za mąż bez miłości. W małżeństwie czuła się samotna i nieszczęśliwa – Barry ciągle ją zdradzał i źle traktował. Znosiła to jednak obojętnie, bowiem jedyny mężczyzna, którego kiedykolwiek kochała, Ted Regan, odtrącił ją.
Jej los odmienia się, gdy Barry ginie w wypadku. Coreen czuje przede wszystkim ulgę. Zamierza wreszcie uporządkować swoje życie. Nie może jednak odzyskać spokoju, bo jest obwiniana o śmierć męża. Jeszcze bardziej boli ją to, że te oskarżenia rzuca właśnie Ted – kuzyn Barry’ego...


  "Ocalone z Titanica" Kate Alcott
Prószyński i s-ka, premiera 28 sierpień 2012

Wszyscy znamy historię zatonięcia Titanica. Ale co zdarzyło się później? Ta wspaniała opowieść odsłania kulisy życia po katastrofie, które stało się udziałem dzielnej młodej dziewczyny, pragnącej w Ameryce zacząć nowe życie w fascynującym ją świecie wielkiej mody.

Tess, ambitna krawcowa, zostaje zatrudniona przez słynną projektantkę, lady Lucile Duff-Gordon, jako jej osobista pokojówka na czas fatalnego rejsu Titanica. Na pokładzie statku Tess wpada w oko dwóm mężczyznom: sympatycznemu marynarzowi i pewnemu tajemniczemu milionerowi z Chicago. Niestety, czwartej nocy podróży dochodzi do katastrofy. Wśród chaosu, pod wpływem rozpaczliwych nalegań dwóch konkurentów, Tess udaje się przeżyć. Marynarz również ratuje się z katastrofy, ale staje się świadkiem budzącego wątpliwości postępowania lady Duff-Gordon podczas tragedii. Inni – włącznie z milionerem – nie mają tyle szczęścia. Po dotarciu ocalałych z katastrofy Titanica na ląd, zaczynają krążyć związane z nimi plotki, a burza medialna, która się rozpętuje, nie pozwala wrócić im do normalnego życia…"Bohatyr" Juraj  Červenák 
Instytut Wydawniczy Erica, premiera sierpień

Mroczna, napisana z rozmachem, historyczna fantasy, ukazująca dzieje wczesnośredniowiecznej Rusi. Magia, szczęk mieczy, pogańscy bogowie, zdrada i przeznaczenie , to mieszanka, która długo nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Rok 965. Młody książę Światosław obejmuje władzę w Kijowie i Nowogrodzie. W jego żyłach płynie krew dzikich wareskich przodków i nie zamierza sprawować rządów z tronu, ale z siodła bojowego rumaka.
W tym czasie w krainie zamieszkanej przez plemię Muromców, młodzieniec o imieniu Ilja, wyśmiewany przez wszystkich kaleka, jako jedyny przeżywa napaść okrutnych łupieżców na wioskę. To właśnie jemu pogańscy bogowie przeznaczyli wielką przyszłość sławnego bohatyra. Pewnego dnia we wsi pojawiają się trzej tajemniczy wędrowcy i odwdzięczają się młodzieńcowi za gościnność cudownym uzdrowieniem. Wyrusza więc w świat, by szukać zemsty. Przyłącza się do przybocznej drużyny Światosława, który z wielką armią ciągnie na wschód, by mieczem rozszerzać swoje państwo. Ani ruski władca, ani Ilja nie wiedzą, że oprócz walk z wrogami czeka ich rozprawa z Zilantem, bogiem-smokiem, którego czci okrutny lud Suwarów.
 "Niewinna krew" Graham Masterton 
Replika, premiera III kwartał 2012


Niewinna krew to powieść, w której klasyczny thriller miesza się z opowieścią o duchach. Na kartach tej książki Graham Masterton po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem w rozpętywaniu prawdziwego piekła.

Słoneczna Kalifornia. Uznany scenarzysta Frank Bell mieszka wraz z żoną i synem w Los Angeles, wiodąc szczęśliwe życie. Sielanka jednak nie trwa długo. Brutalny atak terrorystyczny odbiera mu jedyne dziecko - mały Danny ginie na skutek wybuchu bomby. Żona Franka obwinia męża o śmierć syna, a wkrótce potem Bell zaczyna widywać ducha chłopca. Spotyka też mężczyznę, który przeżył eksplozję...

Tymczasem w kraju dochodzi do kolejnych zamachów. Pada podejrzenie, że odpowiedzialna za nie jest organizacja o nazwie Dar Tariki Tariquat, dążąca do zniszczenia amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Tylko czy aby na pewno stoją za nią terroryści?

34 komentarze :

 1. Czekam na "Ocaloine z Titanica" <3 :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedyne, co tu przykuło moją uwagę to "Niewinna krew". Świetna okładka!

  OdpowiedzUsuń
 3. "Niewinna krew" i "Ocalone z Titanica" - książki, który przykuły moją uwagę. : )

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze sześć tytułów wzbudziło moje zainteresowanie.)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiedz ciekawe, jednak tylko "Ocalone z Titanica" mam zamiar przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ocalone z titanica może być fajne :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten Titanic ciekawy, Masterton też :)

  OdpowiedzUsuń
 8. "Ocalone z Titanica" muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie zapowiedzi są niezwykle kuszące. Już wiem, że choć połowę muszę koniecznie zdobyć :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. bardzo ciekawe pozycje
  z pewnością sięgnęłabym po "Ocalone z Titanica" czy książki wydawnictwa Mira oraz Mastertona :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 11. Powieść Kate Alcott chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 12. "Ocalone z Titanica" bardzo mnie zaintrygowały, muszę przeczytać ^^

  OdpowiedzUsuń
 13. Najciekawsze wydają się "Ulubione rzeczy" i "Niewinna krew".
  Za to na pewno nie przeczytam "Bohatyr".

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja zaś chętnie sięgnę po książkę od Prószyńskiego, bardzo lubię ich pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Książki, które mnie zainteresowały to: "Sekrety Los Angeles", "Ulubione rzeczy", "Skazani za pożądanie" i "W pułapce uczuć". Koniecznie muszę po nie sięgnąć, reszta jakoś nie przypadła mi do gustu :)
  Pozdrawiam. [czas-recenzji.blogspot.com]

  OdpowiedzUsuń
 16. Czekam na nową propozycję Prószyńskiego ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ocalone z Titanica, bardzo mnie zaintrygowało... Chętnie bym przeczytała. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawa jestem bardzo "Ocalonych z Titanica", a poza tym nic mnie nie zainteresowało zbytnio.

  OdpowiedzUsuń
 19. ocalone z titanica!!!!!! muszę przeczytać!!!!!!!
  super blog

  OdpowiedzUsuń
 20. "Ocalone z Titanica" i Masterton wzbudziły moją ciekawość :)

  OdpowiedzUsuń
 21. ja chętnie przeczytałabym "Gorycz szczęścia" :)

  OdpowiedzUsuń
 22. No niektóre pozycje wydają się być interesujące :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Chętnie przeczytałabym Ocalone z Titanica.
  Pozdrawiam
  Magdalena
  zadurzonawksiazkach.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. I znów portfel opustoszeje :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Już upatrzyłam sobie kilka książek. Szkoda, że ostatnio tak mało czasu mam na czytanie:(. Ale pewnie coś wykombinuję:D
  Pozdrawiam!!

  OdpowiedzUsuń
 26. W następnym miesiącu niestety nic dla mnie. A może całe szczęście :-)

  OdpowiedzUsuń
 27. Ciekawie zapowiadają się "Ulubione rzeczy" :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 28. Pewnie, że zainteresowały :-) Pierwszy ruch - na pewno "Ocalone z Titanica" :-)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ech... Znowu tyle ciekawych pozycji do upolowania! :D

  OdpowiedzUsuń
 30. Dosłownie wszystkie wybrane przez Ciebie pozycje są ciekawe! Ale najbardziej intrygują mnie trzy - "Gorycz szczęścia", "Ocalone z Titanica" i "Niewinna krew"

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka