Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Spacer ze śmiercią" Wiesław Hop

"Spacer ze śmiercią" to kolejna propozycja z serii Super Kryminał. Tym razem z ciężkim sercem ale czystym sumieniem , muszę powiedzieć, że ten tom jest najsłabszy.

A czego dotyczy kryminał Wiesława Hopa? Autor pozwala nam prześledzić tajniki pracy policjanta w dwóch różnych miejscowościach. Akcja rozgrywa się jednocześnie w przygranicznym mieście Przemyśl i podobnie usytuowanej gminie Szeroka Dolina. I choć wydaje się, że skala przestępczości powinna się różnić, to ostanie wydarzenia karzą temu przeczyć. Te dwa miejsca połączyła zbrodnia, maskowana podpaleniem. Czy to pozorne podobieństwo? Czy kryje się za tym coś więcej?

Wraz z postępami śledztwa obserwujemy metody pracy policjanta miejskiego i wiejskiego. Czy się czymś różnią? Zupełnie nie. Może jedynie nakładami pieniężnymi przyznawanymi komisariatom na wyposażenie. Niestety w państwowej kasie jest coraz mniej funduszy a funkcjonariusze muszą sobie radzić z tym co mają na stanie bądź pod ręką. W dużej mierze w pracy policjantom pomaga intuicja, inteligencja a przede wszystkim sprawdzeni informatorzy. To oni mają oczy i uszy otwarte na wszelkie plotki i informacje zdobywane nie zawsze legalnie.
Dzięki Panu Wiesławowi mamy wgląd również w stosunki jakie panują pomiędzy policjantami. Nie rzadko padają oni ofiarami karierowiczów, zwykłej ludzkiej zawiści i zazdrości.
Praca policjantów jest w dwójnasób trudna. Niebezpieczeństwo czai się od zewnątrz i od wewnątrz., nie wiadomo skąd uderzy.

Dlaczego uważam "Spacer ze śmiercią" za słabą? Akcja jest powolna i trwa w stagnacji od początku do końca książki. Niczym nie zaskakuje i pozwala łatwo rozwiązać zagadkę kryminalną. Jedynym plusem są dla mnie postaci kilku policjantów, którzy wnieśli książki odrobinę życia i humoru.


Wiesław Hop "Spacer ze śmiercią", Wydawnictwo Pi 2012, ISBN: 978-83-62781-73-7>>3/6<<

Wiesław Hop  (ur. 1963) – z zawodu policjant, filozof z wykształcenia i zainteresowania. Wraz z żoną i trojgiem dzieci mieszka w Birczy w powiecie przemyskim. Zajmuje się również tworzeniem beletrystyki. Laureat ogólnopolskich konkursów literackich. Opowiadania i eseje publikuje w prasie oraz w almanachach. Dotychczas wydał powieść współczesną „Poranek pełen nadziei” (2011) W najnowszej powieści wydanej w serii superkryminałów, ukazuje rzeczywiste problemy i niebezpieczeństwa, którym muszą stawić czoła współcześni policjanci, niejednokrotnie narażając własne życie.Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję panu Janowi z wydawnictwa Pi, Super Kryminał


11 komentarzy :

 1. Akurat mam więc tylko przeczytać mimo niezbyt przychylnej opinii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skoro uważasz powyższą książkę za przeciętną, to ja raczej zaufam twoim wrażeniem i nie będę usilnie szukać tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. czytałam "Przerwane śledztwo" - książkę również należącą do tej serii i była również niezbyt ciekawa
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. To tę książkę sobie raczej odpuszczę. Zainteresowałaś mnie jednak innymi pozycjami tego pisarza :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mimo niskiej oceny, to chyba bym przeczytała żeby zobaczyć co tam dzieje się w Przemyślu, w końcu to na Podkarpaciu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie, nie, nie raczej nie dla mnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam "Przerwane śledztwo" i "Kłopotliwą dziewczynę". Nie przypadły mi do gustu.Po tych dwóch książkach odpuściłam sobie całą serię.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też czytałem tę książkę i widzę, że mamy niemal identyczną opinię o tym kryminale ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Hmmm.. no przyznam szczerze, że uwielbiam kryminały, ale staram się sięgać tylko po te, które faktycznie mają wysokie noty. Raczej po tę pozycję nie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka