Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" Francesca Simon

Ku przerażeniu rodziców, na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książeczka o koszmarnym Karolku. 


Dla tych, co go jeszcze nie znają, króciutkie przypomnienie. Karolek według swoich rodziców jest najbardziej koszmarnym dzieckiem na świecie. Nikogo nie słucha, nie stosuje się do panujących zasad, wszystko i wszyscy go denerwują, a szczególnie młodszy brat Damianek. Od blisko 20 lat możemy poznawać coraz to nowe i koszmarne przygody w bajecznie kolorowych książeczkach.

Kolejna z nich zatytułowana "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" to alfabetyczny spis wszelkich rzeczy, osób zdarzeń, których Karolek albo nienawidzi, albo kocha. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, bo cóż może go zainteresować, skoro jest obrażony na cały świat i zawsze w opozycji do niego? No chyba, że są to słodycze, bądź rzeczy, dzięki którym może zdenerwować rodzinę czy znajomych.

Z książeczki "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" dowiemy się m.in., że na ulubioną czekoladę Karolek wydaje całe kieszonkowe lub gdzie chowa znienawidzona brukselkę, która babcia jest najukochańsza, jakie jest hasło do tajnego klubu i wiele wiele innych.

Spis jest przejrzysty, hasła wytłuszczone, całość idealnie dostosowana do specyficznej grupy odbiorców, jakimi są dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Łatwo się po nim poruszać ze względu na szczegółowy spis treści, ale i odnośniki pod każdym hasłem. Każdy dobrze wie, że najłatwiej i najprzyjemniej uczyć się poprzez zabawę. "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" oswaja dzieci z książkami typu słownik, leksykon czy encyklopedia. Na jej podstawie możemy nauczyć nasze pociechy wyszukiwania haseł, poszukiwania odpowiedniej strony, jak wykorzystywać odsyłacze itp. Hasła są pisane w kilku zdaniach, prostymi słowami. To również dobry sposób na poznanie, przyswajanie, przypominanie alfabetu. Dzieci mimowolnie uczą się, jak wyglądają litery i jak po sobie występują.

Oprócz korzyści edukacyjnych książka "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka" ma przede wszystkim charakter rozrywkowy. Spodoba się wszystkim fanom koszmarnego Karolka i jest obowiązkowym prezentem dla każdego kolekcjonera przygód swojego ilustrowanego bohatera. Francesca Simon "Wszystkie koszmary koszmarnego Karolka", tł. Maria Makuch, Znak Emotikon 2012, ISBN:  978-83-240-1976-2


5/6Recenzja napisana dla serwisu DlaLejdis, któremu bardzo dziękuję  za książkę :)))


6 komentarzy :

 1. Interesująca książeczka. Nie miałam jeszcze do czynienia z Karolkiem, ale postaram się nadrobić te braki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam koszmarnego Karolka :-)
  Tej książeczki nie znam, ale chętnie bym ja przejrzała, ten niesforny chłopczyk mam masę szalonych pomysłów, poza tym plus dla tej pozycji za teksty, które uczą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nasuwa mi się jedna myśl - Karolek rządzi, rządził i coś mi się wydaje, że będzie rządził jeszcze długie lata ;)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam poznawać kolejne przygody koszmarnego Karolka - zawsze wywołują ogromny uśmiech na mojej twarzy! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo słyszałam o Karolku, ale jeszcze nie przyjrzałam mu się z bliska - mam nadzieję, że nie okaże się zbyt koszmarny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam wszystkie książeczki o Koszmarnym Karolku i bardzo dobrze je wspominam :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka