Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Nie to, co już wiemy, lecz to, co chcemy wiedzieć - świadczy o naszej mądrości."*

"Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia" 
                                                                           Seneka Młodszy


Obecne czasy wymagają od nas ciągłego doszkalania, przekwalifikowywania swoich umiejętności i zdobywania nowych obszarów wiedzy. Jest to nam potrzebne nie tylko do pracy, zarobkowania ale i do podnoszenia swojej wartości, świadomości. Jedną z metod do ćwiczenia swoich szarych komórek jest literatura, która wiedzie nas przez lądy, morza, kultury, religie i zawiłe struktury ludzkiej psychiki, których a co dzień nie mamy szansy poznać bardziej namacalnie. A co, jak to nie wystarczy? Jeżeli chcemy zgłębiać, studiować tematy, które szczególnie nas nurtują? Pozostaje tradycyjna metoda. Szkoła, College, Uczelnia...Jednak takie placówki żądzą się swoimi schematami, a nauka bywa bardziej obowiązkiem niż przyjemnością...Prawdą jest również, że edukacja kosztuje...A może istnieje takie miejsce gdzie można czerpać wiedzę...za darmo i do tego z entuzjazmem? Niemożliwe? A jednak.


Z dniem 1 września 2014 roku startuje nowa platforma edukacyjna- Kenis, której ideą jest brak ograniczeń, barier w dostępie do edukacji. Niech wiek czy zasobność portfela nie wyklucza z możliwości zdobywania wiedzy. (Pod tym adresem znajdziesz więcej informacji: http://technologiczne.kenis.pl/)


"Kenis to... docelowo największy zbiór materiałów edukacyjnych opartych głównie na wideo. Wraz z osobami o wielkiej pasji tworzymy materiały zróżnicowane tematycznie i skierowane do osób w różnym wieku. Zbiór materiałów na Kenis obejmie więc przedmioty szkolne jak i tematy związane ze specjalistycznymi zagadnieniami dla osób poszerzających swoje horyzonty czy zwiększających swoje umiejętności przydatne w karierze (IT, biznes, umiejętności zawodowe i językowe)."

Teraz wystarczy komputer, laptop, tablet, smartfon z dostępem do internetu by poszerzyć swoje  horyzonty, zasób wiedzy, umiejętności, pobudzić swoją kreatywność, trenować pamięć i spostrzegawczość z poczuciem niezależności i swobody, której nie znajdziesz w żadnej innej szkole.


Popieram ideę, jestem szczerze zainteresowana projektem i będę sprawdzać jak się rozwija :))* cytat pochodzi z książki "Parada paradoksów" Władysława Grzeszczyka
źródło zdjęć: http://technologiczne.kenis.pl/
3 komentarze :

  1. Słyszałam o tej platformie, ale raczej sceptycznie podchodzę do tego projektu, lecz mimo wszystko mam nadzieję, że wypali i okaże się dużym sukcesem.

    OdpowiedzUsuń
  2. I ja o tym projekcie coś niecoś słyszałam. Jestem go bardzo ciekawa!

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałam... Poczekajmy jak się ten projekt rozwinie. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka