Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur.


"Odkąd 25 lat temu otworzyły się granice, a następnie staliśmy się prawomocnym członkiem Europy, świat z całą swoją rozmaitością przybliżył się i stał się bardziej dostępny. Nigdy nie podróżowaliśmy więcej niż teraz. Coraz chętniej poznajemy odległe kraje i kultury, czytamy o nieznanym, smakujemy obce smaki, odkrywamy kino dokumentalne i kochamy reportażystów opowiadających o świecie."- Andrzej Matusiak, animator i promotor kultury polskiej w kraju i za granicą.

Festiwal Skrzyżowania Kultur pozwala poznawać muzykę świata, zabiera w podróż dookoła globu, otwiera horyzonty, wskazuje wartości i daje dostrzec człowieka ukrytego do tej pory w schematach i stereotypach. Daje również możliwość uczestniczenia w warsztatach muzycznych prowadzonych przez światowej klasy mistrzów, a przede wszystkim dotknąć muzyki, dźwięków pozostawionych w swojej prostocie, w swojej niewinności, w swojej oryginalności, obdartej ze sztuczności i komercji.

"Festiwal Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany przez władze Stolicy w 2005 roku, a organizowany od początku przez Stołeczną Estradę, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. W ciągu dziewięciu lat istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas 192 artystów indywidualnych i grup z 61 krajów.

Głównym założeniem i misją Festiwalu jest otwieranie Warszawiaków i gości Stolicy na bogactwo kultur współczesnego świata. Festiwal chce być taki, jaka jest sama Warszawa i cały współczesny świat: coraz bardziej otwarty i wrażliwy na kulturową i artystyczną różnorodność, jeszcze ciekawszy innych i jeszcze ciekawszy dla innych. Nieustannie poszukujący i rozwijający się."*

Dziesiąta edycja Festiwalu Skrzyżowania Kultur w Warszawie, promująca i propagująca muzykę etniczną z każdego zakątka świata m. in.: indyjską, koreańską, afrykańską, izraelską, arabską, etiopską, turecką, cygańską, skłania do podsumowań, uporządkowania myśli. Niniejsza publikacja jest esencją tego co w world music najważniejsze i przypomnieniem najciekawszych momentów dziesięciu minionych festiwali, niezapomnianych koncertów, zakulisowych spotkań, zupełnie prywatnych rozmów, wymiany doświadczeń, eksperymenty i subiektywnych opinii, emocji, wrażeń ludzi żywo związanych z muzyką, fascynatów dźwięków, melomanów. Swoim zdaniem na temat Festiwalu podzielili się: Urszula Dudziak, Kayah, Maria Pomianowska, Kuba Borysiak, Maciej Szajkowski, Simon Broughton, Mariusz Herma, Mamadou Diouf, Marcin Kydryński.


"W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur" to bardzo starannie wydany album wzbogacony o fantastyczne fotografie artystów z całego świata. Serdecznie polecam wszystkim otwartym na nowe doznania :)


"W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur", Wilk&Król Oficyna Wydawnicza 2014


Z albumem zapoznałam się dzięki uprzejmości Pani Doroty reprezentującej GoCulture :)* źródło tekstu: http://www.festival.warszawa.pl/

* źródło zdjęć: album "W rytmie świata. Warszawa na skrzyżowaniu kultur."

7 komentarzy :

 1. Niezwykły album. Już wiem, komu mogę go dać w prezencie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To musi być niezwykły album. Z chęcią bym do niego zajrzała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post. Piękny, rzeczowy blog.
  Jestem blogerem modowym, ale na moim blogu pojawił się post o książce.
  Szczególnie zależy mi na komentarzu kogoś takiego jak ty - z doświadczeniem.
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie. ~ http://gabriel-data.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. O! To może być dobry prezent dla mojej mamy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla miłośników takich festiwali to dobry prezent.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka