Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Szósty zmysł

"Chciwość to wyjątkowo silna namiętność"

Żeby zdobyć to czego pragniesz, nie cofniesz się przed niczym. Tą dewizą kieruje się tajemniczy morderca, który na swojej drodze pozostawia okaleczone ciała kilku kobiet. Na pierwszy rzut oka, ofiary nie są ze sobą w żaden sposób powiązane, nic ich ze sobą nie łączy. Dopiero dogłębna analiza i podpowiedź ze świata niematerialnego, rzuca nowe światło na śledztwa, tkwiące do tej pory w martwym punkcie. Kim jest zbrodniarz, jakie motywy nim kierują i co pragnie zdobyć?

Bohaterami najnowszej powieści Heather Graham są Kelsey O'Brien pełniąca funkcję szeryfa federalnego oraz Logan Raintree, miejscowy ranger. Ich spotkanie i wspólna praca nie jest przypadkiem. Zostali zwerbowani do doborowej jednostki "Ekipy Łowców",  przez agenta FBI, który w nich upatruje ostatnią szansę powodzenia śledztwa i odnalezienie nieuchwytnego przestępcy. Dlaczego to właśnie oni zostali wybrani? To proste. Oboje posiadają niezwykłą intuicję i tak zwany szósty zmysł, kierujący ich krokami w sytuacjach bez wyjścia. 
Kelsey i Logan dotykają świata umarłych i obserwują wskazówki, które naprowadzają ich na pierwszy, konkretny ślad. Odkrywają pierwsze niezobowiązujące powiązania pomiędzy ofiarami, jakie szybko rozrastają się do ważnych dowodów w sprawie tajemniczych morderstw. Od tej chwili akcja zagęszcza się,  a zbrodniarz wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Heather Graham nie dam nam jednak łatwego rozwiązania. Podsuwa fałszywych podejrzanych z pasującymi do zagadki motywami. Trudno jest rozstrzygnąć kto jest dobry, a kto zły. Tym bardziej, że każdy ma coś na sumieniu, własne grzeszki, dające zafałszowany obraz człowieka. 
Jednocześnie z biegiem śledztwa przypatrujemy się życiu Kelsey i Logana. Ich umiejętności od zawsze budziły strach wśród otoczenia. Dlatego nauczyli się maskować nie tylko swoje wizje, ale i osobowość. Przez większość życia oboje musieli walczyć z prywatnymi demonami, które ukształtowały ich charakter i pozwoliły stanąć w miejscu, w którym znajdują się obecnie.
Romans, jaki połączył Kelsey i Logana nie zdziwił mnie, co więcej spodziewałam się go. Wspólne śledztwo, przeżycia, podobne doświadczenia i umiejętność nawiązywania kontaktu z umarłymi sprawia, że ta para policjantów coraz bardziej zbliża się do siebie. Zaczyna łączyć ich najpierw seksualny pociąg, fascynacja a potem rodzi się pomiędzy nimi nić całkiem innego porozumienia. 
Ta przewidywalność odrobinę mnie rozczarowała. Pewne wydarzenie można było odgadnąć na długo zanim się się pojawiły. Jednak ten efekt szybko zostaje zamaskowany zwrotami akcji i obrazowymi wizjami, scenkami z przeszłości. Również nagłe pojawianie się zjaw i duchów wytrącało z równowagi i przysparzały o szybsze bicie serca. 
Sensacyno- kryminalna podróż, w którą zabrała mnie Heather Graham wywołało we mnie wiele wrażeń. Początkowe, krótkotrwałe zniechęcenie, irytację, rozczarowanie, zaciekawienie, zatracenie, zahipnotyzowanie, zachłanność, obawę, strach, żal...Dla takich różnorodnych doświadczeń warto sięgać po książki :)
Ja już szykuję się na kolejne spotkanie z Heather Graham.Heather Graham "Niewidzialne", tł. Katarzyna Kasterka, G+J, Warszawa 2013Podsumowanie


Plusy:
- połączenie przeszłości z teraźniejszością
- tajemniczy brylant i wisząca nad nim klątwa
- intrygujący, różnorodni bohaterowie
- postacie gnębione przez własne demony
- połączenie sił w walce z przestępczością
- parapsychologia na usługach FBI
- twórce użycie tzw. szóstego zmysłu
- twarda oprawa
- wymowna okładka

Minusy:
- rozwlekła akcja
- momentami zbyt przewidywalna


Jednym zdaniem:
Parapsychologia + kryminał = zaskakujące doznania.


Recenzja napisana dla serwisu DużeKa. Za możliwość przeczytania książki bardzo dziękuję Pani Kasi i wydawnictwu G+J :))) Dziękuję także za okazane zaufanie :))


9 komentarzy :

 1. Brzmi nawet całkiem, całkiem. Chyba się skuszę, ale to trochę później, bo na razie mam co czytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mimo różnorodnych emocji jakie wywołuje ta książka raczej na razie sobie ją daruję... :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogólnie przewidywalność to chyba najgorszy minus książek, ale czasem można na to przymknąć oko, jeśli dzieło ratuje się fabułą i bohaterami :D Ostatnio mam ochotę na pozycje kryminalne, dlatego chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem nawet ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. wydaje się być ciekawą pozycją, ale nie wiem czy po nią sięgnę - trochę nie w moich klimatach :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka już czeka, a ja jestem jej naprawdę ciekawa :D

  OdpowiedzUsuń
 7. a tak mi sie okładka spodobala! eh, dlaczego to jest ksiazka o morderstwach... unikam takich :P

  OdpowiedzUsuń
 8. moje klimaty, więc kiedyś na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może być ciekawie, może kiedyś.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka