Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Chrońmy środowisko!

źródło: http://naszaera.pl
O ochronie środowiska i naszej Matki Ziemi bardzo dużo mówi się teraz w mediach, szkołach i domach. Czy to tylko słomiany zapał czy rzeczywista dbałość o przyszłość nie tylko naszą ale przede wszystkim naszych dzieci. W moim otoczeniu zauważyłam wielką zmianę. Każdy próbuje na nowo ustawiać zasady i normy by żyło się lepiej i zdrowiej. Ekologiczna żywność, papierowe torebki, napoje w szklanych opakowaniach, segregowanie śmieci. Ten trend nie dotyczy tylko młodych, coraz więcej starszych ludzi zaczyna interesować się ochroną środowiska.
Pęd do naturalnego i zdrowego trybu życia moich synów jest rozczulający. Widok ich małych rączek skręcających butelki, składanie makulatury, zbieranie plastikowych nakrętek i wykorzystywanie papieru do ostatniego wolnego miejsca sprawia mi radość i dumę. Również ich dociekliwe pytania i rozważania sprawiają mi radość. Wiem, że nie wychowuję ekologicznych ignorantów a swoje doświadczenia wykorzystają w odpowiedni sposób w przyszłości...

A jak wygląda edukacja ekologiczna naszych pociech? Czy szkoła zapewnia wystarczającą wiedzę na ten temat? Jak są Wasze ekologiczne patenty? Jakie są Wasze spostrzeżenia, uwagi i doświadczenia?

Dla zainteresowanych tematem ekologii polecam stronę Ministerstwa Środowiska http://dzieci.mos.gov.pl/
Tam znajdziecie wiele ciekawych materiałów ta temat przyrody i ochrony środowiska. Treści są odpowiednio skierowane do grup wiekowych naszych pociech: 3-5 i 6-11. Całość okraszona edukacyjnymi grami, bajkami, wierszykami, kolorowankami.2 komentarze :

  1. W mojej szkole wyjątkowo dużo mówi się o ekologii i o chronieniu środowiska, co mnie ogromnie cieszy, gdyż nie chce aby nasz świat utonął w śmieciach.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja dzieci nie mam, ale obserwuję moje najbliższe otoczenie i jak na razie z segregacją śmieci jest słabo - zależy, kto się pod jaką opcją nowej ustawy podpisał, u mnie lokatorzy postawili na nie segregowanie odpadów. Osobiście jednak zbieram korki od butelek - dla hospicjum dla dzieci, które znalazło sponsora (za ileś tam ton korków dostaną jakiś sprzęt), plastik i papier trzymam osobno (chociaż i tak potem śmieciarka wrzuca wszystko do jednego kubła...), używam ekologicznych reklamówek itd. :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka