Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Rok z księdzem Twardowskim, czyli... Na ostatni guzik


W 2015 roku przypada setna rocznica urodzin Księdza Jana Twardowskiego, który był wychowawcą i nauczycielem religii. Poprzez swoją twórczość wskazuje co w życiu jest ważne, piękne i wartościowe. Te nauki, niejako wymusiły powstanie tej publikacji, bo taką potrzebę wyrazili uczniowie i nauczyciele szkół, które zostały nazwane imieniem Ks. Jana Twardowskiego. Dzieci potrzebują autorytetów, a życie i postawa tego słynnego katolika daje im powody do naśladowania.

Teksty w książce "Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim" są przeznaczone dla dzieci i dostosowane do ich wieku, stanu jego wiedzy. Miesiąc po miesiącu poznają charakter świąt kościelnych, zwyczajowych i dni ważnych dla rodzin, a także szkoły. Prostymi słowami objaśnia ich znaczenie, symbolikę. Opisuje dlaczego ważny jest Adwent, Środa popielcowa, post, Triduum Paschalne. Religia jest istotnym elementem naszego życia, a czasami trudno porozmawiać z dziećmi na tematy wiary. Ksiądz Jan Twardowski przychodzi z pomocą i daje pretekst do ważnych rozmów.
Oprócz świąt obchodzonych w Kościele zwraca uwagę maluchów na otaczający go świat , uwrażliwia na drugą osobę, pomaga w pełni celebrować dni takie jak Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Babci i Dziadka. Uzmysławia także jak rodzina jest bliska i potrzebna każdemu z nas. Pomaga również zrozumieć pewne mechanizmy rządzące światem. Jaki zamęt sprawiają kłótnie, do czego doprowadzają. Albo jak empatia pomaga naprawiać krzywdy.

Książka jest pięknie wydana. Twarda oprawa, dobrej jakości papier, czytelna czcionka wystarczająco duża by dziecko wygodnie mogło czytać samo i podkreślające treść kolorowe ilustracje autorstwa Elżbiety Kidackiej.

"Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim" sprawdzi się jako prezent na każdą okazję :)
"Na ostatni guzik. Rok z księdzem Janem Twardowskim", Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań  2015


zBLOGowani.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka