Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Saudyjski koszmar, czyli... Oddajcie mi córkę, Candice Cohen- Ahnine


Ciężko mi było czytać książkę "Oddajcie mi córkę" gdyż opisuje rzeczywiste losy młodej Francuzki i jej córeczki. Nie mogę uwierzyć, że w XXI wieku nadal dochodzi do takich sytuacji a rząd, dziennikarze a przede wszystkim rodzice nie mogą zrobić nic by pomóc swoim dzieciom i wyciągnąć je z piekła, które zgotowali im ukochani partnerzy.

Niespełna dwudziestoletnia Żydówka, Candice Cohen, spędza wakacje z przyjaciółmi w Londynie. Tam spotyka saudyjskiego księcia Saddama. Od pierwszego spojrzenia łączy ich głęboka więź, uczucie, miłosna relacja. Mimo obaw rodziców dziewczyny romans rozwija się błyskawicznie i prowadzi do małżeństwa. Candice zachodzi w ciążę i rodzi córeczkę. Od tego momentu kończy się jej bajka, a zaczyna prawdziwy koszmar.

Dużo się mówi o małżeństwach mieszanych, a w szczególności odradza się związki z Muzułmanami. Ich prawo, religia jest bardzo restrykcyjne wobec kobiet, wobec obcokrajowców, innej wiary i kultury. I niestety bardzo często przynosi brutalne otrzeźwienie. Jednak miłosne zaślepienie nie pozwala spojrzeć realnie na związek i pierwsze symptomy kruszejącego uczucia. Candice miała wiele okazji by poznać prawdziwe oblicze swojego księcia. Niestety nie potrafi wyzwolić się z jego czaru i obietnic. Nawet aborcja, na którą Saddam zabiera nieprzytomną, zamroczoną valium dziewczynę, nie działa odstraszająco... Nie mogę tego zrozumieć...

Wszystkie te niegodziwe zachowania prowadza w końcu do otwartego konfliktu, porwania małej dziewczynki i przetrzymywania jej mamy w charakterze więźnia bez możliwości kontaktu z bliskimi, a przede wszystkim córeczki. Jej dramatem nie interesuje się ani ambasada w Arabii Saudyjskiej, ani rząd we Francji. Dopiero interwencja dziennikarzy sprawia, że Candice zostaje uwolniona. Ale to nie koniec jej walki, a dopiero początek,. Musi odzyskać swoje dziecko.

Dramatyczna wiadomość z 15 sierpnia 2012 o śmierci Candice wstrząsa opinią publiczną.

"Oddajcie mi moją córkę" to bardzo poruszająca książka i zapewniam, że skłoni do refleksji niemal na każdej stronie. Każe zastanowić się co kieruje nienawiścią pewnych ludzi, co można zrobić by nie dopuścić do podobnych przypadków ( a tych jest wiele w każdym zakątku świata), jak bronić swoich obywateli przed agresją i jak nie pozwolić rozdzielać matek z ich dziećmi..."Oddajcie mi córkę" Candice Cohen- Ahnine, tł. Maria Ratan, Świat Książki, Warszawa 2015


zBLOGowani.plBrak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka