Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Nowi ulubieńcy, czyli... Masza i Niedźwiedź


"Masza i Niedźwiedź" to kreskówka, która podbija ostatnio telewizję i serca naszych dzieci. Sama doświadczyłam jej uroku za sprawą mojego synka, który każdego wieczoru czeka w niecierpliwości na kolejną przygodę Maszy.

Bohaterka bajki to ciekawska, czasem niegrzeczna ale bardzo rezolutna dziewczynka. Pewnego razu w pogoni za motylkiem dotarła do lasu, w którym mieszka Niedźwiedź. Niedźwiedź nie byle jaki bo cyrkowy emeryt. Zmęczony sławą i ciągłym harmidrem zaszył się w małym domku i hoduje pszczoły. Masza i Niedźwiedź zaprzyjaźniają się.
Przygody tej nietypowej pary są bardzo zabawne. Masza najczęściej broi w leśnym domku, a Niedźwiedź robi wszystko by ją od tego odwieść, albo musi ratować swój dobytek.


Wydawnictwo Egmont w odpowiedzi na zainteresowanie, wydało właśnie serię Masza i Niedźwiedź, która jest uroczym dopełnieniem bajki i początkiem ciekawej kolekcji na półkach dzieci. W jej skład wchodzi książeczka z przygodami przyjaciół, która zawiera kadry z kreskówki i krótki, ciekawy, łatwo przyswajalny tekst. Bajka opakowana jest w twardą oprawę, błyszczące, kolorowe kartki, a jej niewielki format z łatwością zmieści się w rączki malucha. Kreskówkę jak i bajkę polecałabym małym dzieciom do max. 7 lat. Choć nie powiem, mój jedenastolatek gdy nikt nie patrzy jednym okiem podgląda to, co dzieje się na ekranie telewizora.Księga zabawa, w której dzieci mogą rozwiązywać zadania, zagadki dotyczące przygód Maszy i Niedźwiedzia, kolorować obrazki, wybierać właściwą ścieżkę, odnaleźć różnice pomiędzy rysunkami oraz podoklejać w odpowiednim miejscu naklejki, które znajdziecie w środku książeczki. Przedział wiekowy, jak wyżej.

Jest również Skarbczyk filmowy, który jest książeczką zadań dla starszych dzieci, które już samodzielnie potrafią czytać. Jest w niej labirynty do pokonania, wykreślanki, krzyżówki, muzyczna łamigłówka, tajny szyfr, zadania i zabawy, które utrwalą w nauce liczenia, czytania, pisania, znajomości zegara oraz bardzo szczegółowe rysunki do pokolorowania. Ta książeczka również zawiera naklejki, które mogą się przydać przy rozwiązywaniu powyższych zadań.

"Masza i Niedźwiedź", tł. Zbigniew Dmitroca, Egmont, Warszawa 2015
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka