Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Walka o marzenia, czyli... Szkoła szycia panny Scarlet, Kathy Cano- Murillo


Jak daleko można się posunąć by spełnić swoje marzenia? Czy wygórowana cena, którą trzeba zapłacić za sukces przynosi równie wielką satysfakcję?  Czy w pogoni za realizacją planów jest czas na chwilę zadumy i podsumowanie dotychczasowych zysków i strat? Czy wycofanie się z góry utartej ścieżki jest porażką czy przejawem zdobytego doświadczenia i życiowej mądrości?

Scarlet Santana to kobieta o ścisłym, analitycznym umyśle i artystycznej duszy. Z wykształcenia inżynier, ale z zamiłowania projektantka ubrań.  Niestety nie umie połączyć obu tych zajęć i musi się zdecydować na jeden z nich. Pod wpływem marzeń, babci i dawnej ikony mody podąża szlakiem pełnym wybojów, niezrozumienia, niezdrowych ambicji, wygórowanych oczekiwań. Ma szansę wziąć udział w prestiżowym Programie Mentorskim dla Młodych Projektantów Johnny' ego Scissorsa w Nowym Jorku. Żeby spełnić swoje marzenie musi opłacić wysokie czesne. Szansą na zdobycie pieniędzy jest jej autorski Kurs Szycia Bez Wykroju. Różnorodność kursantek i przebojowość Scarlet to mieszanka wybuchowa, która przyniesie wiele inspiracji zarówno bohaterkom książki, jak i czytelnikowi.

"Małe zwycięstwa poprowadzą nas do wielkości."

Nie jest łatwo być Scarlet. Nie doceniana w pracy, nie wspierana przez rodzinę kroczy trudną ścieżką mody. Choć jest bardzo uzdolniona i ma szansę wyznaczać trendy, to nie ma szansy pokazać szerokiemu światu swoich projektów. Rodzice uważają, że jej praca to zabawa i lepiej byłoby wrócić do wyuczonego zawodu. Szefowa, zazdrosna o jej gust, wrażliwość, pomysłowość, wyznacza zadania poniżej jej umiejętności i na każdym kroku podkreśla brak artystycznego wykształcenia. Wytchnieniem po ciężkim dniu jest dla niej blog, w którym dzieli się swoją pasją oraz fascynacją ikoną i utalentowaną kreatorką mody Daisy de la Flory. Strona ta jest niezwykle popularna, stwarza jej wiele możliwości i jest inspiracją dla czytelniczek. Kiedy pojawia się szansa uczestniczenia w prestiżowym Kursie u samego Johnny' ego Scissorsa i jednocześnie siostrzeńca swojej idolki, Scarlet z wielką determinacją dąży aby wykorzystać daną jej szansę.

Jej własny Kurs Szycia Bez Wykroju okazuje się przebojem. Gromadzi kobiety w różnym wieku, z różnymi potrzebami czy nastawieniem. Każda z nich uczestniczy w kursie z innego powodu: chęć nauki szycia, poznania znanej blogerki, dzielenie pasji i fascynacji Daisy lub chęcią naprawy własnych niedoskonałości. Olivia, Mary Theresa, Rosa, Jennifer, Stephanie wiele się nauczą o modzie, o szyciu, o sobie, o życiu. Każda z nich wniesie coś od siebie, podzieli się swoimi doświadczeniami, przemyśleniami, które możemy wykorzystać i przenieść do swojej codzienności, do postrzegana i akceptacji samego siebie.
Jesteśmy przyzwyczajeni, że życie to pewne reguły, zasady, wzory, ramy, tradycje zza których się nie wychylamy. Jednak czasami warto wyjść z szablonu i sprawdzić czy takie zachowanie, takie postępowanie nam odpowiada, czy jest tym, czym chcemy żeby było.  Może odkryjemy, dostrzeżemy coś, co da nam powody do zmian, które ubogacą życie nasze i naszych bliskich.

"Szczęście nie jest celem, tylko produktem ubocznym."

Jeżeli robimy coś co kochamy, w czym się spełniamy, a co nawet może być w sprzeczności z oczekiwaniami bliskich, prędzej czy później przyniesie satysfakcję. Nie ma nic gorszego niż trwanie w zawieszeniu przy czynnościach, które zamiast rozwijać, wpędzają w złość, kryzys, depresję.

"Żeby osiągnąć sukces, trzeba zachować równowagę we wszystkim, co się robi."

"Szkoła szycia panny Scarlet" to na wielu poziomach książka lekka i zabawna. Na wielu frontach jest także nauką o wartości życia, szczerości wobec rodziny, wspierania się w każdej sytuacji i gotowości walki o swoje pasje, marzenia.
"Szkoła szycia panny Scarlet" Kathy Cano- Murillo, tł. Anna Niedźwiecka i Anna MariaKamnin, W.A.B., Warszawa 2015

zBLOGowani.pl

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka