Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Poczytaj ze mną :)


Jeżeli idea wspierania czytelnictwa w Polsce, zwłaszcza wśród dzieci, jest ci bliska, to dołącz do naszej akcji POCZYTAJ ZE MNĄ.

Odpowiedz na poniższe pytania i zamieść je wraz ze swoimi odpowiedziami na swoim blogu. Zaproś znajomych do udziału w ankiecie i przekonaj innych, dlaczego wspólne czytanie rozwija słownictwo, poszerza horyzonty i jest jednym z najlepszym sposobów na wspólne spędzenie czasu.  Opowiedz nam i swoim czytelnikom o swoich wspomnieniach związanych z książkami i tym, dlaczego regularnie odwiedzasz różnorodny świat literatury.

Od kiedy prowadzisz bloga?
Skąd pomysł na blog?  
Czy pamiętasz swoją pierwszą książkę w życiu?
Dlaczego warto czytać dzieciom/z dziećmi?
Co myślisz o polskiej literaturze dla dzieci?
Czy ilustracje w książkach są ważne?
Twój ulubiony gatunek literacki?
 Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
 Czy wyobrażasz sobie świat bez książek?          
Jak myślisz, dlaczego połowa Polaków nie czyta książek?
Dokończ zdanie –  Poczytaj ze mną, boOd kiedy prowadzisz bloga?

Trudno uwierzyć, ale prowadzę swój blog trzy i pół roku :)

Skąd pomysł na blog?  

Chciałam dzielić się swoimi przemyśleniami na temat przeczytanych książek. Niestety ludzie wokół mnie są tak zajęci swoimi sprawami lub nie dzielą ze mną pasji... A myśli kłębiły, kłębiły, kłębiły się w głowie i szukały ujścia. Stąd pomysł na blog i nazwę :)

Czy pamiętasz swoją pierwszą książkę w życiu?

Nie pamiętam swojej pierwszej książki, ale wiem kiedy zaczęła się do nich moja miłość. Miałam 8 lat, byłam chora. Na poprawę nastroju mama kupiła, specjalnie dla mnie, serię książeczek o przygodach Misia Paddingtona :) Przepadłam. Zaczytuję się w nich po dzień dzisiejszy z moimi synami. 

Dlaczego warto czytać dzieciom/z dziećmi?

Warto czytać z dziećmi i dzieciom bo to rozwija ich wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, daje im narzędzia potrzebne w przyszłości w szkole, nauce, pracy. Wspólne czytanie daje dzieciom również poczucie bezpieczeństwa, bliskości, uwagi i miłości. 

Co myślisz o polskiej literaturze dla dzieci?

Jestem zadowolona, że tak wielu autorów zaczyna starać się o uwagę najmłodszych czytelników i spełniać ich marzenia w mądrych i kolorowych opowiastkach. Bajki są coraz bardziej pomysłowe, wymagają kreatywności, działania, które rozwijają, budują motorykę małą, pomagają w nauce czytania, liczenia itp. 

Czy ilustracje w książkach są ważne?

Moim zdaniem, to zależy od wieku dziecka. Maluch uwielbia oglądać obrazki i rozmawiać o nich razem z rodzicami. Pokazywać bohaterów, szukać szczegółów, a nawet dopowiadać do nich własną historię. Starsze dziecko woli samo sobie wyobrazić to, o czym czyta. Książki bez obrazków są dla nich pierwszym objawem dojrzewania, dorosłości. 

Twój ulubiony gatunek literacki?

Łatwiej by było wymienić tych, które nie lubię... Ojej... Nie ma takich :P

Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?

Miś zwany Paddington Michaela Bonda :)

Czy wyobrażasz sobie świat bez książek? 

Nie, nie wyobrażam sobie. Świat bez książek byłby strasznie smutny. 
       
Jak myślisz, dlaczego połowa Polaków nie czyta książek?

To trudne pytanie. Składa się na to wiele czynników. Przede wszystkim tempo życia i pogoń za pieniądzem. A zaraz potem nieobycie z książką. Jeżeli dziecko nie jest nauczone miłości do książek, to w dorosłym życiu również na nie nie spojrzy. 

Dokończ zdanie –  Poczytaj ze mną, bo wspólne czytanie to dowód miłości w najpiękniejszej postaci :)Dołącz do akcji.

1.       Zamieść wpis ze swoimi odpowiedziami na pytania.
2.       Zaproś znajomych do udzielenie własnych odpowiedzi na pytania.
3.       Promuj razem z nami czytelnictwo w Polsce!
4.       Dołącz do naszej dyskusji nad dobrymi książkami dla dzieci na stronie www.facebook.com/GalaktykaCzytelnikaZapraszam wszystkich chętnych :)


Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka