Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Stosik czerwcowy i kilka zapowiedzi :)

Uwielbiam podglądać Wasze stosiki a w nich najnowsze zdobycze, zakupy i wygrane w konkursach. U mnie dzisiaj same pozycje recenzyjne :)1. "Skrzydła nad Delft" Aubrey Flegg- od wydawnictwa Esprit
2. "W otchłani" Beth Revis- od serwisu DużeKa
3. "Kawalerowie Angeliny" Brian O'Reilly- od serwisu DlaLejdis
4. "Stracona niewinność" Susan Lewis- od serwisu DlaLejdis5. "Oro" Marcel A. Marcel- od serwisu DużeKa
6. "Miłość na wrzosowisku" Anna Łajkowska- od wydawnictwa Damidos
7. "Pensjonat na wrzosowisku"- Anna Łajkowska- od wydawnictwa Damidos
8. "Jedyne dziecko" Jack Ketchum- od wydawnictwa Papierowy Księżyc- nowa współpraca
9. "Drzewo morwowe" Tomasz Białkowski- od wydawnictwa Szara Godzina10. "Chłopiec w walizce" Lene Kaaberbol/Agnete Friis- od wydawnictwa Papierowy Księżyc- nowa współpraca
Jeszcze raz bardzo dziękuję za książki i zaufanie :)
Zapowiedzi: 

 "Miasteczko NiceVille" 
Prószyński i s-ka, Premiera: 21 czerwca 2012


Pewnego wiosennego dnia dziesięcioletni Rainey Teague nie wraca ze szkoły do domu. Śledztwo prowadzi były żołnierz sił specjalnych Nick Kavanaugh, obecnie detektyw wydziału kryminalnego. Dni mijają i rodzina traci nadzieję na powrót chłopca – a kiedy policja go znajduje, jest żywy, ale w śpiączce i nie wiadomo, czy kiedykolwiek odzyska przytomność.
Rok później znika bez śladu kolejna mieszkanka Niceville, starsza kobieta, należąca do jednej z najstarszych i najwybitniejszych rodzin w mieście. Nick Kavanaugh znowu prowadzi śledztwo, zostając wciągnięty w mroczny świat pomiędzy życiem a śmiercią, gdzie stanie twarzą w twarz ze starożytną złowrogą siłą, która czai się pod miastem, mroczniejszą i starszą niż górski las otaczający jej źródło: głęboką na tysiąc stóp otchłań znaną jako Krater.
„Miasteczko Niceville” to pierwsza część serii znakomitych horrorów, których akcja rozgrywa się w tajemniczym miasteczku na południu Stanów Zjednoczonych.


 "Awantura na moście" Marcin Hybel
Instytut Wydawniczy Erica, premiera: 24 czerwiec 2012

Nograd to średniowieczny gród, w którym było tak błogo, że niektórych aż krew zalewała. Wszak jak długo można było czerpać satysfakcję z wiecznie urodzajnych plonów, tanich artykułów na bazarze, pięknej pogody, sprawiedliwych rządów czy zawsze chętnych małżonek.
Wielu wierzyło, że to klątwa. Kara za dawne czyny lub ostrzeżenie przed czymś, co dopiero miało nadejść. Ludziom nie chciało się nawet chodzić do świątyni, bo i po co, a grabieże na gościńcach, jeśli już były organizowane, to raczej z pobudek czysto hobbystycznych.
Chytry plan bogoboja Kumara, który miał zachęcić mieszczan do uczęszczania na jego homilie, miłość wojmiła do Aliwii, pogoń kasztelana za sławą oraz rabunek szykowany przez emerytowanych łotrzyków były wydarzeniami, które miały zmienić Nograd raz na zawsze. "Pieśń Aborygenki. Podróż w głąb duszy Australii" Ros Moriarty
Nasza Księgarnia, premiera: 27 czerwiec 2012

Borroloola to miejsce narodzin mojego męża, który po irlandzkim ojcu odziedziczył jaśniejszy odcień skóry, kontrastujący z ciemną karnacją matki. Czteroletni John został porwany – wywieziony z innymi dziećmi z mieszanych związków na przyczepie wojskowej ciężarówki. Opieka społeczna i Kościół postanowiły zrobić z niego białego chłopca w oddalonych o trzy tysiące kilometrów Górach Błękitnych. Z tamtego dnia mój mąż pamięta, że podczas jazdy po wyboistej drodze jakaś drewniana skrzynia zmiażdżyła mu palec u nogi. Pamięta też płacz dobiegający nieprzerwanie znad kłębowiska oblegających go kwiecistych spódnic.

W "Pieśni Aborygenki" Ros Moriarty opisuje inicjacyjną podróż, jaką odbyła z kobietami z rodziny swojego męża, rdzennymi Australijkami. Jako jedna z nielicznych białych dopuszczonych do plemiennych tajemnic próbuje w niezwykłym, bardzo osobistym reportażu dociec prawdy o tak zwanych skradzionych pokoleniach i poznać duchowość najstarszej kultury istniejącej dzisiaj na Ziemi.

"Jak makiem zasiał" Anna Trojan
Prószyński i s-ka, premiera: 5 lipiec 2012

Mazowsze, koniec XIX wieku. Spokój niewielkiego miasta burzą mrożące krew w żyłach wypadki na cmentarzu. Pod osłoną nocy, w miejscu gdzie chowano ofiary cholery i ubogich z przytułku, ktoś rozkopuje groby i okalecza zwłoki. Działaniami policji kieruje doświadczony komisarz Połżniewicz. Mimo wzmożonych wysiłków „oprawca” długo pozostaje nieuchwytny. Dodatkowo pojawia się sprawa zniknięcia Adeli, córki rzeźnika, a niedługo potem osiemnastoletni student popełnia samobójstwo. Komisarza niepokoi dziwna koincydencja wszystkich wydarzeń. Tymczasem śledztwo w sprawie zbezczeszczenia ciał – zamiast zmierzać ku końcowi – poważnie się komplikuje. Wszystkie ślady prowadzą do szpitala dla obłąkanych, gdzie dzieją się przerażające rzeczy. Wkrótce pada kolejny trup. Tym razem chodzi o zabójstwo. Wydaje się jasne, że zbrodnia związana jest z profanacją grobów. Najwyraźniej, ktoś zdesperowany gotów jest mordować, by ukryć prawdę.


"Porzucony" Alan Philips/John Lahutsky
Znak, premiera: 23 lipiec 2012Wania jako chore niemowlę został opuszczony przez niedojrzałą matkę i umieszczony w upiornym rosyjskim sierocińcu. W wieku zaledwie 6 lat został przeniesiony na zamknięty oddział psychiatryczny, w którym był przywiązywany do łóżka, faszerowany lekarstwami, niedożywiony i przemarznięty.
Na drugim krańcu świata w Stanach Zjednoczonych, Paula poznaje historię chłopca, postanawia go uratować: adoptuje go i sprowadza do Ameryki. Historia Wanii to dowód na to, że nawet najbardziej nierealne marzenia mogą się ziścić.


 "Zaproszenie na morderstwo" Carmen Posadas
Muza, premiera: lipiec 2012

Grupka przyjaciół na jachcie, tajemnicze morderstwo, wszyscy są podejrzani, bo każdy z nich miał motyw… Sytuacja jak z klasycznym kryminale, gdyby nie fakt, że być może zamordowana Olivia sama to wszystko ukartowała! Czy rzeczywiście można być aż tak perfidną osobą i dać się zabić, żeby dokonać zemsty na nielubianych znajomych? Zagadkę spróbuje wyjaśnić Agata, siostra Olivii, wielbicielka powieści detektywistycznych. Ale czy przypadkiem i ona nie jest nieświadomym niczego elementem wyrafinowanej gry swojej siostry? I czy wskazanie mordercy to na pewno właściwe zakończenie?Znaleźliście coś dal siebie?
32 komentarze :

 1. Stosik ciekawy :) Gratuluję nowej współpracy i życzę miłej lektury! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja Skrzydeł już na blogu. Zapowiedzi ciekawe. Miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też chcę "W otchłani" ;) Gratuluję i życzę miłego czytania :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj sporo tego i sporo interesujących pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałabym przeczytać "W Otchłani".. a z zapowiedzi pierwsza pozycja mnie interesuje :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Oddawaj! :D zazdroszczę bardzo. Najbardziej chciałabym przeczytać "W Otchłani". *_*

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. cudne zbiory
  z chęcią zabrałabym książkę Ketchuma oraz "W otchłani" i "Chłopca w walizce"
  Pozdrawiam i przyjemnej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 8. Polecam "Skrzydła...", bo to naprawdę wartościowa książka.
  Zainteresowana jestem "Porzuconym". Hmm... Coś by się tu jeszcze znalazło. :)
  Miłego czytania.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. Zazdroszczę bardzo "W otchłani" :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. ,,Chłopiec w walizce" - tej książki jestem ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo zacny stosik :) Co do zapowiedzi, tak naprawdę nie znalazłam dla siebie nic ciekawego. Może z czasem, po przeczytaniu kilku opinii, odnajdę chęć sięgnięcia, po którąś przez Ciebie poleconą pozycję :D

  Tymczasem, cichcem podkradam "W otchłani" :D Miłej lektury!

  Pozdrawiam serdecznie ^^

  OdpowiedzUsuń
 12. Gratuluję stosu, bardzo kuszący. Będę czekała na recenzje :)

  Z zapowiedzi kilka pozycji mam na oku, m.in. "Miasteczko Niceville" i "Jak makiem zasiał". Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Drzewo morwowe zacznę jutro czytać. I Skrzydła nad Delft z twojego stosiku mam, poza tym nic:( Ketchum...:) aż mi się oczy zaświeciły. W ogóle suuuper stosik.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj szalejesz, szalejesz;-) Wspaniałe nabytki książkowe. Gratuluje również kolejnej współpracy. Mam nadzieję, że będziesz z niej zadowolona. Ja właśnie czytam ,,Chłopca w walizce'';-)
  Przyjemnej lektury życzę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ale Ci Ketchuma zazdroszczę, poluję na jego książki :) Przyjemnej lektury i gratuluję nawiązania współpracy :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 16. 'Jedyne dziecko' utkwi Ci na długo w głowie, zapewniam :)
  Świetne nabytki, miłej lektury w takim razie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ale piękne stosiki, ten pierwszy bym Ci z miłą chęcią podkradła ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Śliczny stosik! I oczywiście gratuluję nowej współpracy :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję pięknego stosu. "W otchłani" jak ja bym chciała ją już miec :)

  OdpowiedzUsuń
 20. "W otchłani" jest bardzo fajną pozycją :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Śliczniusi stosik! Oby takich jak najwięcej!

  OdpowiedzUsuń
 22. Stosik jak się patrzy, sama miałabym chrapkę na kilka pozycji :) Miłego czytania. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 23. Oddaj 'W otchłani'! :D
  Stosik cudowny, miłej lektury!

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetny stosik :) Sporo książek z chęcią bym Ci podprowadziła :D Życzę przyjemnej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 25. U mnie też stosik, do którego chętnie dołożyłabym Twoje "W otchłani" :D

  OdpowiedzUsuń
 26. Stosik naprawdę niczego sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
 27. Bardzo chętnie przeczytałabym "Porzuconego" oraz "Zaproszenie na morderstwo" :) Stosik świetny, a grzbiety książek z pierwszego zdjęcia są przepiękne! Mam takie pytanie - jak wygląda współpraca z DlaLejdis? Czy jest to rodzaj współpracy czy wygrana w konkursie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z serwisem DlaLejdis współpracuję już od stycznia 2012 r. Jest to współpraca taka jak inne ale mam możliwość wyboru książek różnych wydawnictw :)

   Usuń
 28. Widzę, że książka "W otchłani" jest niezwykle pożądana i króluje w moim stosie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mnie bardziej interesują 3 pozostałe książki z pierwszego stosu. I to jak! ;)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka