Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

"Na zawsze razem" Nora Roberts

Protoplastą rodziny Stanislaskich jest Nadia i Jurij. Niegdyś biedni ukraińscy uchodźcy próbujący szczęścia w Stanach Zjednoczonych, nowej ojczyźnie, kraju wielkich nadziei i możliwości. Teraz bogaci w doświadczenia i miłość seniorzy rodu strzegą swoich potomków, służą dobrą radą i obserwują jak radzą sobie z życiem, uczuciami, spełnieniem.

Książka "Na zawsze razem" składa się z dwóch odrębnych opowieści zgrabnie połączonych więzami krwi. Pierwsza z nich zatytułowana "Czekając na Nicka" dotyczy jednej z wielu wnuczek Nadii i Jurija, Fredericy Kimball. Dziewczyna dopiero co weszła w dorosłość, usamodzielniła się ale już ma dokładnie sprecyzowane plany na przyszłość. Zamierza pisać teksty do piosenek znanego kompozytora Nicholasa LeBecka i zdobyć jego uczucie. Jednak nie będzie to takie łatwe, jak się jej wydawało. Życie, miłość lubi spontaniczność a nie dopasowywanie ich pod linijkę, czyjegoś widzimisię :)

Druga część książki  "Pasja życia" to historia Kate Stanislaski Kimball. Słynna tancerka zamierza powrócić w rodzinne strony i otworzyć szkołę baletową. Już wybrała idealny budynek, stary, przedwojenny, z charakterem. Potrzebuje jedynie gruntownego remontu.  Miejscowy fachowiec od prac budowlanych, Brody O' Connell wydaje się być równie idealny...Nie tylko do pracy ale i na życie...

Obie historie łączą nie tylko więzy krwi ale i wytrwałość w dążeniu do realizacji swych planów. Frederica i Kate łatwo się nie poddają, a co więcej niepowodzenia tylko bardziej  je motywują. Obie dziewczyny cechuje także zadziwiająca przedsiębiorczość. Każdy plan biznesowy okazuje się sukcesem. Nie korzystają przy tym z rodzinnych koneksji  choć dobre rady chętnie przyjmują.

Familia Stanislaskich jest ze sobą tak zżyta, że nie tylko budzi zazdrość przeciętnego czytelnika ale i daje możliwość podglądnięcia co dzieje się wśród innych wcześniej poznanych członków rodziny.
Całość podana jest w lekkostrawnej formie charakterystycznej dla pióra Nory Roberts. Lektura nie nuży a subtelnie wciąga w intrygujący i ekscentryczny świat rodziny Stanislaskich. "Na zawsze razem" pozwala choć na chwilę przenieść się w inną rzeczywistość, chłonąć bogactwo uczuć i emocji, zanurzyć się w elektryzującym pożądaniu i w wyobraźni dopisać pikantniejszy scenariusz :)


Podsumowanie


Plusy:- dwie odrębne opowieści
- połączenie w jedną całość
- lekka, przyjemna forma
- ukazanie miłości doskonałej w każdym tego słowa znaczeniu
- subtelna okładka

Minusy:
- za dużo "słodyczy"

Jednym zdaniem:
Książka idealna wtedy, kiedy potrzebujemy zapewnienia, że miłość pokona wszystko :)

Nora Roberts "Na zawsze razem", tł. Wanda Jaworska i Krystyna Kozubal, Harlequin, Warszawa 2013


5/6Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Moniki reprezentującej wydawnictwo Mira :))) Dziękuję za zaufanie :))


13 komentarzy :

 1. Nie znam jeszcze twórczości Nory Roberts, ale przymierzam się do niej już od jakiegoś czasu. Na wakacyjne odprężenie ta powieść wydaje się idealna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na lato i w momencie, którym chcesz potwierdzenia, że miłość jest piękna i ważna :)

   Usuń
 2. czytałam czekając na Nicka i wg nie taka średnia ta książka, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś się na nią skuszę, przy mniejszym natłoku książek do przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodycz w książkach mi nie przeszkadza, poszukam jej

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba czytałam jedną książkę Roberts. Och, czasem zwyczajnie ma się ochotę na lekkie romanse.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie po lekturze książek wyczerpujących emocjonalnie

   Usuń
 6. Bardzo lubię książki Nory Roberts :) Na pewno przeczytam i tę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Też chyba nie miałam przyjemności poznać tej pani. Recenzja zachęca do zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mimo tej nadmiernej słodyczy i tak skuszę się na Norę Roberts, gdyż uwielbiam jej twórczość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie przepadam za lukrowanymi powieściami

  OdpowiedzUsuń
 10. Pani Roberts chyba nigdy nie wyjdzie z mody...

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka