Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Podsumowanie miesięczne: sierpień

Lato na finiszu. Od jutra zaczyna się szkoła a co za tym idzie czeka mnie więcej obowiązków (w tym roku szkolnym będę miała w domu dwóch uczniów :P). Zobaczymy jak we wrześniu wypadnie czytanie :P Ale póki co podsumowanie sierpnia :)

Najbardziej zachwyciła mnie książka:  "Niewidzialny most"Julie Orringer (recenzja), "Bezdomna" Katarzyna Michalak (recenzja), "W imię miłości" Katarzyna Michalak (recenzja), "Piąta fala" Rick Yancey (recenzja)
 
Najbardziej poruszyła mnie książka:  "W imię miłości" Katarzyny Michalak, "Bezdomna" Katarzyny Michalak, "Niewidzialny most" Julie Orringer

 
Najbardziej rozbawiła mnie książka: "A komu czasem nie odbija" Bożydar Grzebyk (recenzja)

 
Najmniej podobała mi się książka: "Kochanek z piekła rodem" Sabrina Jeffries (recenzja) i  "Może dziś nikogo nie zabiję" Randa Ghazy (recenzja)

 
Najpopularniejsza recenzja książki (wg. statystyki bloggera): "Piąta fala" Rick Yancey


Mój blog wzbogacił się o nowych czytelników i jest ich teraz: 351 Bardzo dziękuję, że ze mną jesteście :)
Licznik odwiedzin wskazuje: 96 229  Bardzo, bardzo dziękuję :)
Na koniec tradycyjnie  kilka zapowiedzi na najbliższe tygodnie :) "Gdy nadchodzi świt" Cindy Woodsmall, WAM

Hannah Lapp, młoda amiszka, przeżywa dramatyczny okres w życiu. Straciła dziecko, została potępiona przez rodzinę, a na dodatek przekonana jest, że jej narzeczony, Paul, nie chce już z nią być. Pogrążona w rozpaczy, samotna nie poddaje się jednak tak łatwo.
Hannah próbuje odbudować się psychicznie w innym świecie. W Ohio znajduje nowych przyjaciół i pracę. Odcina się od przeszłości, ale ta nie da o sobie zapomnieć. Kto jednak powiedział, że konfrontacja musi być przykrym rozczarowaniem?
"Gdy nadchodzi świt" to budująca i romantyczna opowieść o odkrywaniu jasnych stron życia. "Dom, w którym..." Mariam Petrosyan, Albatros

Akcja powieści toczy się w obszernym ale obskurnym i ponurym domu na obrzeżach nieznanego miasta. W Domu mieszkają kalekie dzieci: bez władzy w nogach, bądź w ogóle bez nóg, bez rąk, ociemniałe, cofnięte w rozwoju umysłowym, niezrównoważone psychicznie. Zostały oddane tu przez rodziców, którzy wprawdzie się ich nie wyrzekli, ale wolą trzymać się od nich z daleka. Odwiedzają je tylko na usilne żądanie kierownictwa Domu oraz wówczas gdy trzeba zabrać syna czy córkę po osiągnięciu przez nich określonego wieku.
Mieszkańcy Domu tworzą swój własny świat wypełniony magią, mistyką, niesamowitymi opowieściami. Okazuje się, że osoby tak ciężko doświadczone przez los potrafiły stworzyć sobie Dom w jakimś sensie lepszy niż rzeczywistość poza jego murami. Toteż nie widzą potrzeby opuszczenia Domu z jego przyległościami. Wprost przeciwnie: perspektywa konieczności wyjścia do świata zewnętrznego po osiągnięciu pełnoletności budzi w nich lęk, który jednostki mniej odporne psychicznie popycha nawet do samobójstwa lub do zabójczej agresji. Autorka przedstawia kilka takich wstrząsających przypadków. Trwożne oczekiwanie na moment opuszczenia Domu, rozmowy na ten temat wychowanków między sobą i z wychowawcami, a także przygotowania wychowawców do tego dnia - to jeden z głównych wątków książki."Dziewczęta z pokoju 28" Hannelore Brenner, Świat Książki 
 
Tam, w domu dla dziewcząt L 410, w pokoju 28, zeszły się ich drogi. Mieszkały w ogromnej ciasnocie, trzydzieści dziewcząt na trzydziestu metrach kwadratowych powierzchni. Co jakiś czas, niektóre z nich były selekcjonowane do budzących przerażenie transportów na Wschód. Na ich miejsce przychodziły nowe… Hannelore Brener łączy ze sobą portrety osób, prywatne zapiski, urzędowe dokumenty, fakty i wydarzenia, tworząc niezwykły obraz "czasów pogardy".


 "Kobiety z bloku 10" Hans Joachim Lang, Świat Książki


Porażająca opowieść o eksperymentach medycznych, dokonywanych na kobietach w Auschwitz.

Ta historia nie została dotąd należycie zbadana i opisana. Przez blok 10 w Auschwitz, gdzie dokonywano zbrodniczych eksperymentów medycznych, przeszło około ośmiuset kobiet. Przeżyło trzysta. Część z nich opowiedziała autorowi, co im robiono. Kim był niesławny profesor Clauberg, „specjalista” od sterylizacji? Jak działało jego „laboratorium”? Jakie metody stosowali i co „badali” inni pseudo-lekarze? Historia ofiar, katów, sadystycznych „operacji” i codzienności obozu opisana na podstawie badań archiwalnych i rozmów z ofiarami.

 

 "Alicja w krainie Zombie" Gena Showalter, Harlequin/Mira


Jej ojciec miał rację. Potwory istnieją… By pomścić śmierć rodziny, Alicja musi się nauczyć, jak walczyć z zombi. Nie spocznie, dopóki nie odeśle każdego żywego trupa z powrotem do grobu. Na zawsze. 


 

"Posępna litość" Robin LaFevers, Fabryka Słów
 
„Noszę ciemnoczerwone piętno, biegnące od lewego ramienia po prawe biodro, ślad po truciźnie, którą matka dostała od znachorki, by pozbyć się mnie ze swego łona. Według znachorki, fakt, że przeżyłam, to nie żaden cud, a znak, że zostałam poczęta przez samego boga śmierci”

 

 "Mata Hari" Sławomir Leśniewski, Czerwone i Czarne

Któż nie słyszał o najpiękniejszej kobiecie szpiegu, na widok której żołnierzom z plutonu egzekucyjnego drżały ręce? Jej postać budzi niegasnące zainteresowanie. Twierdzono, że bezwzględnie wykorzystywała mężczyzn. Prawda jest bardziej skomplikowana. To właśnie oni ją wielokrotnie ranili, zdradzali, w końcu zabili. I o tym opowiada ta książka.


 "Niebko" Brygida Helbig, W.A.M.

Wstrząsająca opowieść o powikłanych losach polsko-niemieckiej rodziny.

Marzena opowiada historię swojej rodziny, która jest fragmentem historii narodu polskiego, białoruskiego i niemieckiego.
Przed wojną na Kresach służąca polskich rolników rodzi na strychu dziecko i umiera. Od tego momentu rodzinie towarzyszy demon, z którym zmierzyć się muszą kolejne pokolenia.
Zimą roku 1939 uboga rodzina niemiecka, matka z trójką dzieci, nakazem Hitlera opuszcza Galicję i przesiedla się nad Wartę. W styczniu 1945 roku w trzaskający mróz ponownie pakuje manatki na furmankę i uciekając przed Armią Czerwoną wraca do Rzeszy.
Marzena mieszka w Berlinie i rozplątuje skomplikowane losy swojej rodziny…

12 komentarzy :

 1. Fajny pomysł z tymi okładkami. Gratuluję wyników.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle twoje statystyki czytelnicze są imponujące. Gratuluje. Co do zapowiedzi, to czekam na "Alicję w krainie Zombie".

  OdpowiedzUsuń
 3. W sierpniu przeczytałaś wiele książek, które ja bardzo chcę przeczytać np. "Piąta fala", "Dom tajemnic", "Niewidzialny most" i "Kosogłos" :) Z zapowiedzi ciekawi mnie książka o Macie Hari.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ładne podsumowanie, jednakże żadnej z książek nie czytałam ;) wpisuję na listę, zobaczymy czy i mi przypadną do gustu :D  http://anty---materia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyników! Z wymienionych przez Ciebie czytałam jedynie "Kosogłosa":) Życzę owocnego września i samych trafionych lektur:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozdrowienia dla uczniów:-) Mój sierpień wypada bardzo blado, wprawdzie coś tam czytałam, ale mam do nadrobienia z dziesięć recenzji...

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję wyników :)
  A jeżeli chodzi o zapowiedzi, to na mojej liście "muszę przeczytać :P" na pewno znajdują się: "Posępna litość" oraz "Alicja w krainie zombie".

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne wyniki! Gratuluję i życzę dalszego owocnego czytania ;) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Naprawdę wyniki masz rewelacyjne! Jest czego gratulować! Oby wrzesień był tak samo dobry.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka