Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Kącik malucha: Piaskowa malowanka


Piaskowa malowanka, to zestaw artystyczny, dzięki któremu dzieci będą mogły stworzyć obrazek, posypując płaszczyznę obrazka- szablonu piaskiem w różnych kolorach. Pod maskującą wierzchnią warstwą papieru znajduje się klejąca powierzchnia. Dzięki temu sypany piasek przykleja się do niej i tworzy kolorowy obraz. Tworzenie piaskowej malowanki to znakomity trening zręczności manualnej.W skład opakowania wchodzi:
1. obrazek- szablon
2. woreczki z kolorowym piaskiem
3. patyczek
4. papierowa podkładka
5. instrukcja
 Jak zacząć?
Najpierw trzeba rozłożyć papierową podkładkę, a na niej ułożyć obrazek- szablon. Patyczkiem podważyć wybrany element maskujący, który należy posypać piaskiem w wybranym kolorze. Nadmiar piasku strząsnąć na papierową podkładkę, a potem do właściwego woreczka. Czynności powtarzać aż wypełnienia całego obrazka. Obrazek można "kolorować" według wzoru na opakowaniu lub według własnego uznania.Rada:
Wypełnianie obrazka najlepiej zacząć od jego największych elementów.
Sugerowany wiek dziecka: +6"Piaskowa malowanka" jest ulubionym zestawem kreatywnym moich synów. Od pierwszego użycia zafascynował ich świat wysypywany kolorowym piaskiem. Mamy już kilka takich obrazków, a i tak jestem namawiana na kolejne : P Muszę zatem uczulić rodziców: ta rozrywka uzależnia!!!Jednocześnie muszę oddać słuszność producentowi: to doskonały trening zręczności manualnej. Ostrożne podwązanie patyczkiem niewielkich elementów jest nie lada wyczynem dla małych paluszków nienawykłych do takiej pracy. Z przyjemnością obserwowałam sumienność synów w odklejaniu wierzchniego papieru i dobieranie odpowiednich kolorów. Jest to czas relaksu i dla dziecka i dla rodzica. Finalny obrazek może być doskonałym gadżetem dekorującym dziecięcy pokój albo oprawiony w gustowną ramkę- wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby :)Z czystym sumieniem polecam :)


Podsumowanie

Plusy:

- samodzielne "kolorowanie" piaskiem
- ćwiczy zręczność manualną, koncentrację
- pozwala eksperymentować
- daje możliwość kreatywnego spędzenia czasu
- doskonały na prezent
- dobrze prezentuje się w wystroju dziecięcego pokoju
- przystępna cena

Minusy:
- uzależnia

Jednym zdaniem:
Doskonała rozrywka dla dziecka i czas relasku dla rodzica.


Cena Piaskowej malowanki: ok 8 zł

3 komentarze :

  1. Ale super książeczka. Musze sobie taką sprawić. Maluchy będę mega zadowolone ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj, często koloruję wraz z młodszym bratem jakieś rysunki. Myślę, że ten sposób "malowania" też by mu się spodobał.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka