Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Mistrz gry, Elvis Presley, Tom Jones i... Stephanie Plum

Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazała się najnowsza powieść Janet Evanovich "Wystrzałowa dziewiątka", która to już po raz dziewiąty daje możliwość cieszenia się przygodami popularnej i bardzo lubianej łowczyni nagród Stephanie Plum.

Stephanie, dziewczyna z Jersey, która "ma znacznie więcej szczęścia niż umiejętności" kolejny raz z prostej sprawy, zwykłego odnalezienia i zatrzymania niegroźnego przestępcy uczyni kryminalny spektakl, w który zaangażują się siły policyjne co najmniej dwóch amerykańskich stanów.
Samuelowi Singh, hinduskiemu emigrantowi kończy się trzymiesięczna wiza i pozwolenie na pracę. Tymczasem znika bez śladu. Agencja poręczycielska Vinniego Pluma w ciągu tygodnia musi odnaleźć go żywego bądź martwego, inaczej stanie się pośmiewiskiem w środowisku i upadnie z braku wiarygodności.
Sprawą zaginionego Hindusa zajmuje się Komandos i Stephanie. Wygląda na to, że poszukiwany rozpłynął się w powietrzu i dokładnie zatarł za sobą wszelkie ślady. Jednak jakimś niezwykłym zrządzeniem losu Steph pociągnie za kilka sznurków, wyjedzie do Vegas i uruchomi lawinę przemocy.

Tam gdzie jest Stephanie, tam są i kłopoty. Do tego zdążyłam się już przyzwyczaić. Nie wiem co ma w sobie ta dziewczyna, że przyciąga do siebie wszystkich zwyrodnialców, psycholi i morderców. Nie wiedzą tego również jej bliscy, dlatego jej ochroną zajmuje się sam Morelli, Komandos i jego ludzie. Niestety nie potrafią jej upilnować i jednocześnie być przy niej bezpieczni: jeden z rosłych i muskularnych ochroniarzy łamie nogę a drugi doznaje wstrząśnienia mózgu. W jaki sposób? To są naprawdę zabawne sytuacje i warto je przeczytać samemu :)))
Sprawą Samuela Singha zajmuje się Komandos i Stephanie, ale to ona odnajduje wszelkie poszlaki i jest blisko motywów i przyczyny jego zaginięcia. Nie podoba się to mężczyźnie, który sam siebie określa mianem Mistrzem gry. Próbuje on sabotować działania łowczyni nagród i wyprzedzać ją chociażby o krok. Wynikają z tego niewiarygodne i skomplikowane sytuacje: zabawne, smutne i przerażające.

Oprócz kolejnego zadania wyznaczonego przez agencję uczestniczymy w pokręconym (delikatnie powiedziane) życiu prywatnym Stephanie. Chociaż mieszka i sypia z Morellim to jej serce błąka się i trzepocze pomiędzy przystojnym policjantem a seksownym Komandosem. Wspólna praca i jawne podteksty erotyczne nie ułatwiają jej zadania oraz podjęcia odpowiedzialnej decyzji.
W "Wystrzałowej dziewiątce" oprócz zagadkowego zachowania Morellego, za skórę Stephanie zalezie też jego babka- Bella. Ta upiorna starsza pani śni sny- przepowiednie, z którymi dzieli się z nielubianą dziewczyną wnuczka...
Życie miłosne to tylko jeden z jej problemów. Jest jeszcze neurotyczna, pobudzona, napalona i nieprzewidywalna babcia Mazurowa, ciężarna siostra ze swoimi prywatnymi kłopotami oraz nadopiekuńcza matka. Ta wybuchowa mieszanina charakterów i osobowości daje czytelnikowi energetycznego i humorystycznego kopa. Uwielbiam te scenki rodzajowo- rodzinne, w których jest dużo dowcipu, ale i wiele z rzeczywistych wojen pokoleniowych, innego pojmowania świata, obopólnego niezrozumienia.

Muszę jeszcze napomknąć o jednej z moich ulubionych postaci: Lula, ex dziwka w rozmiarze XXXL obleczona różowym spandeksem i zaaferowana dietą cud- daje czadu. Jest zabawnie, groźnie, niebezpiecznie :)))

Każda książka ukazująca się w serii Łowczyni nagród: Stephanie Plum to zamknięta kryminalno- komediowa i bardzo uzależniająca historia. Nie wyobrażam już sobie życia bez Janet Evanovich i jej sztandarowej bohaterki.

"Wystrzałowa dziewiątka" jest lekturą idealnie rozprężającą, odprężającą, relaksującą i gwarantującą udaną rozrywkę na każdy czas :))))
Janet Evanovich "Wystrzałowa dziewiątka", tł. Dominika Repeczko, Fabryka Słów, Lublin 2014


1. Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy
2. Po drugie dla kasy
3. Po trzecie dla zasady- recenzja
4. Zaliczyć czwórkę
5. Przybić piątkę
6. Po szóste nie odpuszczaj- recenzja
7. Szczęśliwa siódemka
8. Ósemka wygrywa 
9. Wystrzałowa dziewiątka

Podsumowanie

Plusy:
- świetni bohaterowie
- zróżnicowane charaktery i osobowości
- świetne historie utrzymane w kanwie lekkiej opowieści kryminalnej
- boskie gagi, żart sytuacyjny, dialogi
- gorące uczucia
- kryminalna zagadka
- dowcip, dowcip, dowcip
- zapewnia doskonałą rozrywkę


Minusy:
-

Jednym zdaniem:
Uzależniająca seria <3

Za książkę z mojej najukochańszej serii dziękuję wydawnictwu Fabryka Słów :))9 komentarzy :

 1. Dopiero przede mną książki z tej serii, ale tyle osób poleca, że już mam wobec niej duże oczekiwania. Mam nadzieję, że się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak! Kupię sobie w końcu którąś z książek tej autorki! Lubię lekkie komedie z elementami kryminału.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze boję się serii bo poza granicami Polski trudno mi je kompletować jednak ta od dłuższego czasu mnie kusi :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. No nie wierzę, to już dziewiąta część? Mam za sobą dopiero dwie i to właśnie ta druga zniechęciła mnie do sięgania po kolejne części. Jednak ta dziewiątka zapowiada się naprawdę świetnie, interesująco i zabawnie. Może przeczytam ją poza kolejnością, a może przebrnę przez pozostałe siedem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Cała seria jest dość długa z tego co widzę. Nie wiem czy znajdę na nią czas w tym roku.

  OdpowiedzUsuń
 6. Koniecznie muszę się zabrać za tę serię

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam pierwszą część i nie za bardzo mi się spodobała, więc raczej nie sięgnę po tę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Może przeczytam, niedawno czytałam ponownie czwórkę, ale aż tak dla mnie świetna nie jest.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka