Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Co czytać latem? część I

To książki, które chętnie przeczytam latem. A Wy znaleźliście coś dla siebie?

Kazimierz Cap "Bez gaf w obcych krajach", Bellona

Polacy coraz częściej jeżdżą za granicę, gdzie stykają się z innymi kulturami, innymi normami obyczajowymi. Wyjeżdżając, zabieramy ze sobą naszą skalę wartości opartą na jednej tylko kulturze. W efekcie nie wiemy, jak się zachować, i popełniamy gafy. Jak ich uniknąć, dowiesz się z tej książki.

Krystyna Mirek" Szczęście all inclusive", Filia

Szczęście czasem jest na wyciągnięcie dłoni, ale bywa, że trzeba po nie wyruszyć aż do Grecji. Piękna grecka wyspa skąpana w południowym słońcu, gaje oliwne, plaże, luksusowy hotel i galeria interesujących bohaterów. Beata, która musi przewartościować swoje życie i uwolnić się z toksycznego związku, Jakub, któremu piękna figura i pozycja zawodowa narzeczonej przesłoniła własne pragnienia, dynamiczna Agnieszka, która czerpie z życia pełną garścią ale zapomina o najważniejszym, i nieludzko przystojny Grek, Kostas, właściciel gaju oliwnego. Wszyscy spotykają się w luksusowym hotelu w samym środku upalnego lata. Ciąg wydarzeń sprawi, że dla każdego z nich greckie wakacje okażą się przełomowe. Bo szczęście przychodzi znienacka, zaskakuje i obezwładnia jak piękne krajobrazy słonecznej wyspy. Szczególnie szczęście all inclusive. Lekka, wakacyjna opowieść o wartkiej akcji i ciepłym przesłaniu, skąpana w południowym słońcu uroczej, greckiej wyspy.Elizabeth Haran "Szept wiatru", Akurat

Amelia Divine jest zamożna, kapryśna, zepsuta... i nieszczęśliwa. Niedawno w tragicznych okolicznościach straciła niemal wszystkich najbliższych. W trakcie podróży do nowej rodziny dochodzi do katastrofy: parowiec, którym płynie, idzie na dno po zderzeniu z rafą koralową. Amelia zmusza swoją przyjaciółkę Lucy, by ta oddała jej miejsce w szalupie ratunkowej. Lucy ginie, Amelia jest jedną z dwóch ocalałych osób. Druga to Sarah Jones, której sąd zamienił karę więzienia na pracę na farmie prowadzonej przez owdowiałego farmera z siedmiorgiem dzieci. W wyniku uderzenia w głowę, Amelia traci pamięć. Sarah korzysta ze sposobności i podaje się za nią w nadziei, że nigdy więcej już jej nie zobaczy i że skieruje swoje życie na nowe, lepsze tory. Przeznaczenie chce jednak inaczej: losy dwóch młodych kobiet splatają się na dobre w poruszającej historii o miłości, chciwości i zdradzie. Gorące namiętności, zwykłe ludzkie słabostki, miłość, nienawiść i zazdrość – a wszystko w egzotycznych, baśniowych plenerach dalekiej Australii.Cecelia Ahern "Zakochać się", Akurat

Losy Adama Basila i Christine Rose splatają się pewnej nocy, kiedy na dublińskim moście Christine powstrzymuje Adama przed popełnieniem samobójstwa. Zawierają szaloną umowę: Adam na zawsze zrezygnuje z samobójczych zamiarów, jeśli przed jego trzydziestymi piątymi urodzinami Christine zdoła go przekonać, że jednak warto żyć. Urodziny zbliżają się wielkimi krokami... Rozpoczyna się niezwykły wyścig z czasem, w którym główną nagrodą jest nie tylko życie, lecz także – a może przede wszystkim – miłość.


Tom Perrotta "Pozostawieni", Znak

Co się stanie, gdy nagle znikną tysiące ludzi? Znikną tak po prostu, nie wydarzy się katastrofa, nie będzie żadnego wypadku ani mordercy-szaleńca? Jak poradzą sobie z tym ci, którzy pozostali?

Trzy lata po tajemniczym zniknięciu dwóch procent ludzkości, mieszkańcy Mapleton muszą odnaleźć się w świecie pogrążonym w żałobie. Pogodzić się z utratą ukochanych, sąsiadów, przyjaciół. Nowy burmistrz, Kevin Garvey próbuje tchnąć w nich ducha walki i nową nadzieję, choć również jego własna rodzina rozpadła w wyniku tragicznych zdarzeń. Jego żona złożyła śluby milczenia i dołączyła do sekty religijnych fanatyków, syn rzucił studia i podążył za samozwańczym prorokiem, a córka w niczym już nie przypomina dawnej pilnej uczennicy.Sandi Tan "Dom dusz", wydawnictwo REMI

Wyspa Dusz Japońska okupacja, młoda dziewczyna i wyspa pełna duchów. Cassandra jest zmuszona opuścić wraz z rodziną Szanghaj i przenieść się na Wyspe Dusz , brytyjską kolonię na indonezyjskim archipelagu. Wyspe nawiedzaną przez duchy, które tylko Cassandra może widzieć... Z czasem dziewczyna staje się samotną i tajemniczą kobietą, uwięzioną na wyspie przez ciemne moce. Poruszająca historia o tęsknocie, walce i miłości.
Kirstin Chen "Sos sojowy dla początkujących", Między Słowami

Gretchen Lin wyjeżdża z Singapuru jako młoda dziewczyna, przekonana, że opuszcza swój rodzinny kraj na zawsze. Jednak kiedy jej małżeństwo zaczyna przechodzić kryzys, podejmuje decyzję o powrocie do Azji. Na miejscu ponownie odkrywa miejscowe zwyczaje, klimat... i przede wszystkim orientalną kuchnię, a zwłaszcza tajniki produkcji tradycyjnego sosu sojowego, którego receptura była przekazywana w jej rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jednak nie da się żyć w wiecznym zawieszeniu pomiędzy kontynentami. W końcu Gretchen będzie musiała wybrać pomiędzy powrotem do męża i ratowaniem małżeństwa a pozostaniem w Azji na stałe... „Sos sojowy dla początkujących” to opowieść o wyjazdach i powrotach, rodzinnym dziedzictwie i o niezapomnianych smakach i zapachach Azji.

Clara Sanchez "Skradziona", Znak

Pewnego dnia w teczce z dokumentami, do której dzieci nie powinny zaglądać, Weronika znalazła fotografię. Ze zdjęcia spoglądała na nią dziewczynka, bardzo do niej podobna, trochę tylko starsza. Na odwrocie ręką mamy było zapisane jedynie imię: Laura. Weronika, mimo że miała dopiero 9 lat, intuicyjnie wyczuwała, że nie powinna zadawać pytań. Jednak rodzinna tajemnica nie dawała jej spokoju. Kim była Laura? I jak jej osoba łączyła się z dziwnym zachowaniem rodziców? Skradziona to powieść nawiązująca do kontrowersyjnej afery, która wstrząsnęła Hiszpanią: co najmniej 60 000 Hiszpanów zostało w dzieciństwie porwanych i sprzedanych zaraz po narodzinach. Ich matki były przekonane, że dzieci zmarły przy porodzie.

23 komentarze :

 1. Skradziona koniecznie, chętnie też Pozostawieni, Wyspa dusz i Szept wiatru :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele ciekawych premiera. Aż czuje mętlik w głowie, bo nie wiem na co się zdecydować :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, mętlik w głowie to ja miałam już przy wyborze premier...

   Usuń
 3. Widzę, że mamy identyczny gust czytelniczy! "Szczęście all inclusive" już do mnie jedzie i nie mogę się doczekać! A resztę książek również muszę koniecznie zdobyć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazdroszczę :) Ja mam wszystkie książki K. Mirek a "Szczęście all inclusive" pięknie by dopełnił kolekcję :P

   Usuń
 4. Coś na pewno znajdę, choć nie wiem czy akurat wśród zaprezentowanych przez Ciebie pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak ja mam wprowadzić oszczędności, jeśli pojawia się tyle ciekawych nowości.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyspa dusz - o tak, podoba mi się ta zapowiedź. I na pewno sięgnę po kolejną książkę Ahern, mam ochotę na maraton ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. "Dom dusz" i "Skradziona" oj kusisz kusisz :) Przyjemne propozycje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie "Zakochać się". Już poluję na tę pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zdecydowanie "Zakochać się". Już poluję na tę pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wybieram dla siebie: "Szept wiatru" (jakkolwiek to brzmi), "Wyspę dusz" i "Skradzioną". Piękne okładki, ciekawe opisy :)
  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie ksiażki mogłabym przeczytać! Zapowiadają się ciekawe powieści!

  OdpowiedzUsuń
 12. Elizabeth Haran "Szept wiatru" oraz "Skradziona"-

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja chciałbym poczytać trochę o Rosji, przeczytać nieznane mi pozycje Witkowskiego, może kilka kryminałów... no, zobaczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pierwsza pozycja wydaje się być bardzo pomocną :) Poza tym mam swoją listę książek na lato i obawiam się, że nie uda mi się już niczego na nią wciągnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wyspa dusz <3 Ajj wspaniały wpis :))

  OdpowiedzUsuń
 16. Szczęście all inclusive mam już za sobą, rewelacyjna pozycja ;)) Chciałabym jeszcze Zakochać się Ahern ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wierzę Ci na słowo. K. Mirek zawsze idealnie wpływa na stan mojej duszy i serca :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka